Ako si vybrať kuchynský robot?

Domáci robot patrí medzi tie väčšie investície do vybavenia kuchyne.

Vybrať však ten správny môže byť celkom zložité – veď len v našej ponuke ich nájdete niekoľko desiatok. Na ktorých parametroch skutočne záleží a ktoré funkcie pri svojom varení a pečení skutočne využijete? Tento sprievodca vám odpovie na všetky vaše otázky. Začnite tým, že si vyberiete, s ktorou našou kuchárkou sa najviac stotožňujete:

Ekomama

Začínate svoj deň dobrým zeleninovým alebo ovocným smoothie, a deťom na desiatu pripravíte chlebík, ktorý ste práve vytiahli z rúry?

Žijete zdravo, a snažíte sa vašej rodine priniesť vždy len to najlepšie. Príprava zdravých, a hlavne raw receptov však môže byť veľmi náročná na vybavenie. Vyžaduje výkonný robot a dostatok vybavenia, aby ste mali možnosť spracovať suroviny na nekonečné množstvo jedál.

Preto vás bude zaujímať silný motor, ktorý by mal mať aspoň 1200W. Denne využívate mixér – a je zbytočné, aby ste ho mali samostatne, keď môže byť súčasťou robota. Nástavce na cestoviny, mletie a mnohé ďalšie využijete hlavne v sezóne, keď potrebujete spracovať dostatok čerstvého ovocie a zeleninu. Šľahač, miešacia lopatka a hnetací hák, ktoré spracujú suroviny každej hustoty by mali byť samozrejmosťou. Hľadáte jednoducho niečo ako je naša Lucia 2G

14 dní na vrátenie
poštovné zadarmo
pohodlný a bezpečný nákup
garancia 3-ročnej záruky

Experimentátorka

Ak v kuchyni najradšej skúšate nové recepty a postupy, od vášho robota budete očakávať hlavne všestrannosť. Veď jeden deň bude miešať základ na kokosovú zmrzlinu, a druhý zase hnietiť cesto na cornwallske pirohy.

Preto vás bude zaujímať v prvom rade príslušenstvo, s akým dokáže robot pracovať. Mal by vedieť okrem šľahania, miesenia a hnietenia vedieť aj pomlieť orechy či mäso, alebo pomôcť s prípravou cestovín. Dôležité tiež bude, či je príslušenstvo odmontovateľné – nepotrebujete mať vždy po ruke všetko, a čistenie po varení sa tak stane oveľa jednoduchším.

Tiež je dôležitý výkon motora a dostupné nastavenia. Mal by zvládať pomalé vmiešavanie vzduchu do bielkového cesta, rýchle zomletie bravčového a tiež všetko medzi tým. A samozrejme, mal by mať na to všetky potrebné nástavce – šľahač na ľahké bielka, metličku na koláčové cesto, ale tiež hnetací hák na chlieb. Ideálnym pomocníkom by pre vás teda mohol byť náš robot Curve Plus.

14 dní na vrátenie
poštovné zadarmo
pohodlný a bezpečný nákup
garancia 3-ročnej záruky

Živiteľka

Varenie je pre vás denným chlebíkom – a preto od svojho robota budete nadovšetko očakávať výdrž a trvácnosť. Najdôležitejšie, na čo si budete dávať pozor, nie sú pekne vyzerajúce funkcie a hromady nástavcov, ale kvalita vyhotovenia a materiály z ktorých je vyrobený.

Váš ideálny robot bude mať celokovové telo a súčiastky. Takýto robot vydrží dennodennú prácu a bude vám slúžiť veľmi dlho. Zároveň by ste si však mali dať pozor na veľkosť nádoby na miesenie. Hoci väčšinu dní vám bude stačiť jedna veľkosť (ak varíte alebo pečiete pre rodinu), určite sa v priebehu roka vyskytnú príležitosti, kedy budete pripravovať jedlo pre viac ľudí – a vtedy oceníte, koľko času vám ušetrí ak stačí nechať vypracovať jednu dávku cesta namiesto dvoch.

A samozrejmosťou sú šľahač (na šľahanie bielkov alebo šľahačky), miešacia lopatka na miešanie redšieho cesta a hnetací hák na miesenie. Vašou ideálnou voľbou by mohla byť Bella Robusta Metal.

14 dní na vrátenie
poštovné zadarmo
pohodlný a bezpečný nákup
garancia 3-ročnej záruky

Nestíhačka

Žijete svoj život rýchlo a aktívne. Nevaríte často – ale keď sa k tomu dostanete, stojí to za to. Preto by ste mali mať v kuchyni pomocníka, ktorý nebude zaberať zbytočný priestor, ale zastane všetky potrebné práce. Mal by byť rýchlo rozložiteľný a ešte rýchlejšie očistený a zložený.

Spoľahnite sa preto na robot s so základným vybavením a esenciálnymi funkciami. Postačí vám šľahač na občasnú šľahačku, miešacia lopatka na vymiešanie riedkeho cesta, polievok či omáčok a hnetací hák – ak by ste chceli pripravovať cesto, ale nemáte čas ho miesiť rušne. Nepotrebujete tú najvýkonnejšiu „beštiu“ na trhu, postačí vám aj stredne výkonný, 500-750W robot. Určite splní všetko, čo od svojho robota budete očakávať. Presne také sú naše roboty Bella Pico, alebo ich výkonnejšie varianty, Bella Pico 2G.

14 dní na vrátenie
poštovné zadarmo
pohodlný a bezpečný nákup
garancia 3-ročnej záruky
Nahor