3 ročná záruka 14 dní na vrátenie tovaru

Etanolové krby

58 Počet produktov

Dekoratívne teplo s etanolovým krbom

Krb na etanol je bezpečný a veľmi dekoratívny zdroj tepla pre domácnosť. Je vizuálnou ozdobou obývacích izieb a jedální a fascinuje svojím bezdymovým žltým plameňom.

Ako funguje etanolový krb

Krb na etanol sa skladá z nerezovej vane, nádrže a sklenených panelov na ochranu. Plameň vždy horí tak, ako to umožňuje vaňa. To vám dáva veľkú voľnosť pri navrhovaní etanolového krbu. Toto dekoratívne vykurovacie teleso je k dispozícii v nasledujúcich verziách:

  • Stolový krb
  • Etanolový krb voľne stojaci
  • Etanolový krb na stenu

Etanolové stolové krby sú také ľahké a kompaktné, že ich môžete umiestniť na stôl. Tepelne odolné a dobre izolujúce nožičky zabraňujú prenosu tepla na dosku stola. Stolové krby je však naliehavo potrebné chrániť pred prevrátením. Domáce zvieratá a šantiace deti sa preto musia držať ďalej od stolových krbov. Stolové krby majú predovšetkým dekoratívny charakter. Voľne stojace etanolové krby sú v obývacej izbe vizuálnou dominantou. Vyžarujú príjemnú útulnosť, najmä v jesenných mesiacoch. Obzvlášť výhodné je, že plameň etanolu horí bez dymu. Nástenné krby sú obzvlášť bezpečné, pretože sa nemôžu prevrátiť.

Použitie etanolových krbov

Krby na etanol sú predovšetkým dekoratívnym prvkom. Ponúkajú príjemné, teplé blikanie otvoreného plameňa. Konštruktívnymi opatreniami je tento plameň maximálne chránený pred šírením. Používanie horiacich gélov alebo pást ďalej znižuje riziko vzniku požiaru v prípade ich pádu. Tieto palivá však uvoľňujú dym a zápach. Ich použitie by sa preto malo starostlivo zvážiť. Krb na etanol je však menej vhodný na špecifické vykurovanie miestnosti. Ich najväčšou nevýhodou je vysoká potreba kyslíka. Napríklad komín spotrebuje presne toľko vzduchu na dýchanie ako 16 dospelých ľudí za jednu hodinu. Tepelný výkon etanolových kachlí sa preto vylučuje s potrebou pravidelného vetrania. Spoločnosť Klarstein preto ponúka množstvo vhodnejších riešení na hospodárne vykurovanie miestností.

Ekologická prevádzka s bioetanolom

Etanol je obyčajný čistý alkohol. Získava sa kvasením ovocia. Bioetanol sa vyrába mimoriadne šetrným spôsobom a je úplne neutrálny z hľadiska emisií CO2. Krb na bioetanol je preto vizuálnym potešením s dobrým svedomím. Ako samostatný krb na bioetanol pôsobí v obývacej izbe mimoriadne dekoratívne a vyžaruje príjemnú atmosféru.

Kúpiť etanolový krb v spoločnosti Klarstein

Spoločnosť Klarstein vám ponúka rôzne typy etanolových krbov s účinnými funkciami. Každý výrobok je testovaný TÜV/GS a ponúka maximálnu bezpečnosť. Návod na inštaláciu a obsluhu dodaný s výrobkom obsahuje informácie o bezpečnom používaní výrobku. Podrobný prehľad ohrievačov spoločnosti Klarstein nájdete v príručke o elektrických ohrievačoch.

Bezpečná manipulácia s etanolovým krbom

Pri dodržaní všetkých predpisov je etanolový krb úplne neškodný a bezpečný na používanie. Napriek tomu sú etanolové kachle otvoreným krbom. Preto odporúčame, aby ste pri prevádzke etanolového krbu mali vždy po ruke vhodný hasiaci prístroj. Upozornenie: Voda je na hasenie etanolového požiaru nielen nevhodná, ale aj veľmi nebezpečná! Plameň sa pri kontakte s vodou šíri ďalej a ďalej! Na rýchle a bezpečné uhasenie požiaru etanolu sú najlepšie prostriedky požiarna prikrývka alebo penový hasiaci prístroj. Protipožiarne prikrývky sú tiež ideálnymi protipožiarnymi výrobkami do kuchyne. Fritézy a panvice, ktoré sa vznietili, možno tiež rýchlo a bezpečne dostať pod kontrolu pomocou tohto praktickéh

Nahor