Ventilátory

Ventilátor

Ventilátory slúžia pre účely chladenia vzduchu. Ventilátory cirkulujú vzduch v miestnosti. Taktiež musia mať ventilátory vhodnú veľkosť, typ a dostatočnú rýchlosť, aby vzduch v miestnosti správne cirkuloval. V závislosti od vašich potrieb a veľkosti miestnosti si vyberte ten správny pre vás.

Ako si vybrať ventilátor podľa typu?

Stĺpové ventilátory - dodáva sa vo veľmi elegantnom a kompaktnom prevedení. Má otočnú základňu. Stĺpový ventilátor pokrýva veľkú plochu, pretože fúka vzduch pod uhlom 90 stupňov. Neochladzuje vzduch, len podporuje prúdenie vzduchu. Je ľahký a dobre prenosný. Stĺpový ventilátor zaberá málo miesta.

Stojanové ventilátory - najviac známe a všestranné ventilátory. Stojanové ventilátory sú elektrické, oscilačné zariadenia, ktoré sú pripevnené na nastaviteľnom stojane. Je ľahké ich premiestňovať, majú nízku váhu a napomáhajú prenosu vzduchu v miestnosti. Zároveň sú multifunkčné.

Stropné ventilátory - obvykle sa montuje priamo do prostriedku stropu miestnosti. Je navrhnutý tak, aby vzduch rovnomerne cirkuloval po miestnosti. Môže sa využívať aj v zimných mesiacoch, pretože tlačí teplý vzduch od stropu dolu do miestnosti. Niektoré majú integrované svietidlo určené ku zvýšeniu osvetlenia v miestnosti.

Stolové ventilátory - môžete ich umiestniť na stôl, alebo na podlahu. Majú kompaktnú veľkosť, pohodlné použitie a sú prenosné. Vďaka tomu majú flexibilné využitie. Mnoho ľudí dáva prednosť použitiu stolných ventilátorov s ohľadom na ich ekonomické potreby a životnosť.

Pri výbere ventilátora je potrebné vziať do úvahy niektoré kritéria

  • Veľkosť - od nej závisí schopnosť ventilátora cirkulovať vzduch.

  • Úroveň hluku - je dôležité, aby vás ventilátor nerozptyloval a bol dostatočne tichý.

  • Energetická trieda - rovnako ako iné spotrebiče aj ventilátory majú energeticky účinné motory. Sú tiché a spotrebovávajú menej energie.

  • Automatická oscilácia - mnoho ventilátorov má funkciu, ktorá im umožňuje sa automaticky pohybovať zo strany na stranu tým rozširuje pokrytie prúdenia vzduchu.

  • Počet rýchlostí ventilátora - pokiaľ chcete možnosť si zvoliť silu prúdenia vzduchu.

  • Nastaviteľná výška - obvykle sa spája so stojanovymi ventilátormi, čo znamená, že môžete zmeniť výšku hlavy ventilátora na tyči.

  • Diaľkové ovládanie - pohodlná funkcia, môže byť dôležitá v závislosti od umiestnenia ventilátora.
Nahor