3 ročná záruka 14 dní na vrátenie tovaru

Komínové digestory

66 Počet produktov

Komínové digestory môžu byť tradičným a elegantným prvkom každej kuchyne. Komínové digestory sa montujú na stenu nad varnú dosku a poskytujú tiché a výkonné vetranie, ktoré eliminuje výpary, vlhkosť a zápach z varenia. Poskytuje tiež jasné osvetlenie, ktoré umocňuje zážitok z varenia. Objavte potenciál svojej kuchyne s komínovým digestorom od Klarstein.

Ako vyzerá komínový digestor?

Hlavným charakteristickým prvkom pre komínový digestor je jeho pomerne dlhý komín, ktorý sa pripája k ventilačnej šachte. Aby bola zachovaná vysoká úroveň estetiky v kuchyni, je zvyčajne maskovaný špeciálnym krytom. Komínový nadstavec, ktorý je nainštalovaný na stene pôsobí elegantným dojmom, takže sú s kuchynským nábytkom v harmonickom usporiadaní.

Komínový digestor sa skladá z jednoduchých geometrických tvarov, ktoré sa dokonale hodia do moderných či tradičných kuchýň. Medzi najčastejšie farebné vyhotovenia komínových digestorov patrí práve biela, strieborná a čierna farba.

Komínové digestory sú zvyčajne vyrobené z kovu alebo nehrdzavejúcej ocele. Majú ventilátor, ktorý pomáha cirkulovať vzduch a odstraňovať dym, zápach a mastnotu z kuchyne. Komínové digestory môžu byť vyvedené von z domu alebo môžu byť bez vyvedenia. Neodvetrávané komínové odsávače pár recirkulujú vzduch späť do kuchyne.

Aké sú výhody komínového digestora?

 • Sú vhodné do kuchýň, ktoré sú veľké alebo do kuchýň prepojených s obývacou izbou.
 • Na výber je veľký počet modelov komínových digestorov.
 • Za hodinu môžu odsať až približne 950 m³.
 • Pôsobia ako výrazný a dominantný prvok v kuchyni.
 • Čistia sa ľahšie ako iné typy digestorov.

Aké sú nevýhody komínového digestora?

 • Namontovanie komínového digestora je zložitejšie v porovnaní s inými typmi digestorov.
 • Na komínový digestor je potrebné si vyčleniť viac priestoru v kuchyni.
 • Cena komínového digestora je vyššia oproti iným digestorom.
 • Tento typ odsávača pár spotrebuje väčšie množstvo energie.
 • Je potrebné častejšie čistenie ako pri podskrinkových a vstavaných digestoroch, pretože sa komín môže časom zaniesť sadzami alebo nečistotami.

Ako výkonný má byť komínový digestor?

Je potrebné vedieť, že sa pri výbere digestora musíte zamerať na to, aký veľký priestor potrebujete prevetrať, aby bol vhodný na dostatočné odvádzanie výparov. Zvolenie výkonu teda závisí od veľkosti kuchyne, to znamená, že čím budete mať väčší priestor, tým viac výkonnejší digestor budete potrebovať.

 • Klasické digestory môžu odsať paru v priemere za hodinu v rozmedzí od 400 do 700 m³.
 • Digestory s najväčším výkonom odsajú v priemere 1 200 m³ pary.
 • Výkon komínového digestora teda osciluje medzi 200 až 950 m³.

Šírka komínového digestora

Pri šírke digestorov platí všeobecné pravidlo, že jeho šírka musí byť väčšia alebo aspoň taká istá ako je šírka varnej dosky – nikdy nie menšia! Komínové digestory sú vyrobené v rôznych veľkostiach.

 • Najmenšia šírka je spravidla 33 cm a najväčšia šírka komínového digestora môže byť až 120 cm.

Komínový digestor a jeho hlučnosť

Ak hľadáte komínový odsávač pár do kuchyne, jednou z najdôležitejších vecí, ktoré treba zvážiť, je úroveň hluku. Hlučnosť digestorov je uvedená v decibeloch (dB) a v závislosti od typu spotrebiča sa môže pohybovať v pomerne veľkom rozpätí. Ak máte menšiu kuchyňu, je obzvlášť dôležité zohľadniť úroveň hluku.

 • Najtichšie komínové digestory majú hodnotu hlučnosti okolo 50 dB, zatiaľ čo najhlučnejšie môžu mať až 70 dB.

Aké ovládanie má komínový digestor?

Komínové digestory sa môžu ovládať manuálne alebo automaticky.

 • Manuálne ovládanie sa zvyčajne vykonáva pomocou prepínača alebo gombíka, ktorým sa ovláda rýchlosť ventilátora.
 • Elektronické ovládanie s displejom alebo LED displejom je pohodlnejšie a modernejšie.
 • Bežné výkonnostné stupne odsávania pri digestoroch sú na stupnici od dvoch do troch.

Vývody

Komínové digestory majú nastaviteľnú výšku vývodu, čo umožňuje prispôsobiť úroveň vetrania vašim potrebám a odťahové potrubie je ukryté v komíne. Pre docielenie väčšieho účinku odťahu komínového digestora je podstatné, aby malo vodorovné potrubie maximálne dva alebo tri metre a jeho cesta von bola čo najpriamejšia.

Digestory do každej kuchyne

Pozrite sa aj na naše ďalšie typy digestorov. V ponuke máme veľké množstvo rôznych typov digestorov, ako napríklad ostrovčekové digestory, nástenné digestory, výsuvné digestory a iné. K neodmysliteľnou časťou digestorov je aj príslušenstvo a filtre pre digestory, kde nájdete viac ako 50 produktov.

Nezabudnite si zladiť komínový digestor s indukčnými varnými doskami, sklokeramickými varnými doskami alebo plynovými varnými doskami, aby bola vaša kuchyňa čo najštýlovejšia.

Nahor