Práčky a sušičky

Práčky a sušičky

Bývať v malom byte môže byť niekedy nevýhodou hlavne v prípade, keď si chcete zariadiť svoju domácnosť a vybaviť ju základnými elektrospotrebičmi. Klasické domáce spotrebiče môžu zaberať v domácnosti veľa miesta, a to si v malých bytoch či internátoch nemožno dovoliť.

Možno si chcete kúpiť do kúpeľne práčku, ale z hľadiska dispozície ju nemáte kam umiestniť, pretože by mohla zavadzať. V tomto prípade to však nemusí byť problém. Výrobcovia myslia aj na malé domovy, a práve preto máme aj my v ponuke malé práčky, ktoré sú kompaktné, prenosné a sú vhodné aj na kempovanie či do internátu.

Ak však už máte mini práčku kúpenú, ale vadí vám, že sušiak na prádlo zaberá na byte veľa miesta, pozrite si aj naše sušičky. Malé alebo mini sušičky prádla sú v tomto prípade veľkým pomocníkom. Ak sa chcete dozvedieť viac o malých práčkach a sušičkách, čítajte ďalej.

Mini práčka je vhodná na kempovanie aj pre malý byt

Mini práčka je skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú kompaktnejšie a cenovo dostupnejšie riešenie. Tieto kompaktné práčky sú ideálne do malých bytov, garsóniek, izieb na internáte, a do konca aj do karavanov a kempingov.

Mini práčka so sušičkou? U nás je to skôr rarita. Drvivá väčšina malých práčok nedisponuje sušičkou na bielizeň.

Treba mať na pamäti, že tieto malé práčky sú plnené len zhora. Mini práčka s odstredivkou môže odstreďovať v tom istom bubne, v ktorom prebieha aj pranie, ale môže mať na odstreďovanie aj samostatný bubon.

Výhody malých práčok

 • malé rozmery
 • nižšia cena
 • sú ľahké
 • sú ľahko prenosné

Nevýhody malých práčok

 • horšia účinnosť prania
 • nezmestí sa do nej veľa oblečenia
 • málo funkcií
 • sú menej odolné a krehkejšie

Ako sa ovládajú malé práčky?

Malé práčky nemajú k dispozícii programy, ktorými disponujú klasické veľké práčky. Ovládanie je teda veľmi jednoduché. Niektoré druhy malých práčok ponúkajú voľbu intenzívneho či šetrného prania.

Ostatné druhy sú však vybavené jedine časovačom na pranie, v rozmedzí od 0-15 minút a na odstreďovanie 0-15 minút.

Pri malých práčkach absentuje displej či zvukový signál, ktorý upozorní na dokončenie prania.

Sušičky prádla – mini/ malé

Mini sušička je skvelým riešením pre tých, ktorí potrebujú rýchlo a efektívne vysušiť svoje oblečenie, ale nemajú dostatok priestoru na plnohodnotnú sušičku. Mini sušičky sú ideálne pre malé byty, garzonky, pretože ich možno umiestniť na pracovnú dosku alebo do skrine. Malé sušičky spotrebujú menej energie ako klasické veľké sušičky, takže sú aj šetrnejšie k životnému prostrediu.

Aké sú kapacity mini sušičiek bielizne?

Pokiaľ ide o kapacitu náplne, tie najmenšie sušičky bielizne majú len 2,5 kg. Pre porovnanie to znamená, že zvládne približne 12 tričiek / 2 páry džínsov + 2 tričká / alebo 6 veľkých uterákov.

Výhody mini sušičiek prádla

 • šetria energiu
 • vhodné do malých bytov, chát, karavanov
 • sú ľahko prenosné
 • sú lacnejšie ako klasické sušičky bielizne

Nevýhody mini sušičiek prádla

 • majú malú kapacitu v porovnaní s klasickými sušičkami prádla
 • môžu byť menej účinné ako veľké sušičky
 • sú hlučnejšie

Zvládne malá sušička všetky typy a materiály oblečenia?

V prípade, že má oblečenie na štítku symbol, ktorý umožňuje sušenie v sušičke prádla, zvládne ho vysušiť aj mini sušička prádla. V porovnaní s klasickou sušičkou prádla sa materiál, ktorý zvládne mini sušička vysušiť nijako nelíši. Môžete do nej vložiť bavlnu, syntetický materiál, jemné prádlo a iné.

Aké sú možnosti plnenia pri mini sušičkách?

Tento údaj je dôležitý aj kvôli jeho umiestneniu. Chcete mini sušičku umiestniť na práčku, vedľa nej alebo niekde úplne inde? Zvážte výber mini sušičky aj podľa priestoru.

 • Sušička s vrchným plnením – je ideálnou voľbou, pokiaľ sa nachádza medzi domácimi spotrebičmi. Pokiaľ vám neumožňuje priestor, v ktorom je sušička umiestnená otvoriť dvierka, siahnite po tejto voľbe.
 • Sušička s predným plnením – je najbežnejším typom sušičiek. Vhodná v prípade, že ju umiestnite na práčku, ak ju máte umiestnenú v skrinke.

Zariaďujete si svoje bývanie?

Pozrite sa aj na naše ďalšie produkty z kategórie domácich spotrebičov. Máme skvelú ponuku žehličiek, vysávačov a robotických vysávačov, umývačiek riadu a podobne. Nezabudnite, že na všetky spotrebiče sa vzťahuje záruka až 3 roky!

Nahor