Výčapné zariadenia

Výčapné zariadenie, Passau, 6 l univerzálne sudy, čerpadlo stlačeného vzduchu, 3 - 12 °C, 65 W
Passau výčapné zariadenie, 6 l univerzálne sudy, čerpadlo stlačeného vzduchu Dávkovač piva bez CO² Strieborná
216,90 € 299,90 €
-27%
Výčapné zariadenie, Skal, chladenie piva, 5 l súdok, CO2, ušľachtilá oceľ, čierne
Skal výčapné zariadenie Dávkovač piva s CO² Čierna / Starožitná zlatá metalíza
144,90 € 219,90 €
-34%
Výčapné zariadenie, Beerkules, 5l súdky, kompresor, 120W, čierne
Beerkules výčapné zariadenie Dávkovač piva s CO² Čierna 120 watt
236,90 € 399,90 €
-40%
Výčapné zariadenie, Skal, chladenie piva, 5 l súdok, CO2, ušľachtilá oceľ
Skal výčapné zariadenie Čierna / Strieborná metalíza Dávkovač piva s CO²
148,90 € 219,90 €
-32%
Výčapné zariadenie, Narážač sudu, typ S, pre chladničky Big Spender Single a Big Spender Double
Narážač sudu typ S Sudová spojka
41,90 € 79,90 €
-47%
Výčapné zariadenie, Passau, 6 l univerzálne sudy, čerpadlo stlačeného vzduchu, 3 - 12 °C, 65 W
Passau výčapné zariadenie, 6 l univerzálne sudy, čerpadlo stlačeného vzduchu Dávkovač piva bez CO² Zlatá
199,90 € 309,90 €
-35%
Výčapné zariadenie, Narážač sudu, typ A, na chladničky na víno Big Spender Single a Big Spender Double
Narážač sudu na chladničky na víno Big Spender Single a Big Spender Double Plochá sudová spojka
61,90 €
Výčapné zariadenie, Tap2Go, mobilné čapovacie zariadenie 2 v 1 s chladničkou na nápoje, 5 l/13 l, čierne
Tap2Go mobilné výčapné zariadenie Dávkovač piva bez CO² Čierna
144,90 € 159,90 €
-9%

Výčapné zariadenia na pivo

Výčapné zariadenie je skvelým prístrojom, nielen pre milovníkov piva, ale aj pre občasných konzumentov piva. Naše výčapné zariadenia na pivo sú určené na domáce používanie, napríklad na čapovanie piva z domáceho pivovaru na oslave alebo pri inej príležitosti. Svoje uplatnenie si nájde aj pri komerčných podujatiach ako čapovanie piva v stánku, bare alebo reštaurácii.

Hlavnou prednosťou výčapu na pivo je, že dokáže udržať veľké množstvo piva chladné aj niekoľko hodín a nebudete musieť stále vyberať fľaškové pivo z minibaru.

Ako vybrať správne výčapné zariadenia

Aj keď je aktuálne v ponuke veľké množstvo výčapov na pivo, tak výber toho správneho modelu vám nemusí zabrať celý deň. Stačí mať na pamäti niekoľko základných bodov, ktoré vám pomôžu vybrať správny model. Keď si vyberiete svojho favorita, tak už vám bude chýbať len dobrý záhradný gril a grilovačka s priateľmi môže začať!

Chladiaci výkon je základ

Ak chcete zabezpečiť, aby vaši hostia mali vždy studené pivo, je dôležité myslieť na chladiaci výkon daného modelu. Chladiaci výkon nám ukazuje, koľko litrov piva nám dokáže zariadenie vychladiť na ideálnu teplotu 10 – 15 °C za hodinu. Z tohto dôvodu treba pred kúpou myslieť, aký veľký objem pív chceme za určitý interval načapovať, pretože teplé pivo je veľmi zlou vizitkou dobrého hostiteľa.

  • Pri grilovačkách alebo menšej rodinnej oslave vám bude bohato stačiť výčapné zariadenie, ktoré dokáže schladiť okolo 20 litrov piva za hodinu.
  • Pri väčších akciách alebo pri menších komerčných akciách, kde je potrebné čapovať viac piva, treba počítať s hodnotou 50 litrov piva za hodinu.
  • Do poslednej kategórie spadajú výčapy na pivo, ktoré dokážu vychladiť až okolo 100 litrov za hodinu. Takéto typy zariadení sa predovšetkým využívajú pri väčších podujatiach.

Ďalším dôležitým bodom spojeným s chladiacim výkonom je aj možnosť regulácie teploty. Aj keď existuje štandard, v ktorom by sa malo pivo podávať pre dokonalú chuť, niekedy je potrebné aj zmeniť samotnú teplotu piva. Preto je potrebné sa bližšie pozrieť, či dané výčapné zariadenia disponujú možnostou manipulovať s teplotou pri čapovaní.

Suché alebo vodné chladenie

Suché chladenie je najvhodnejšou možnosťou na domáce použitie výčapných zariadení. Neobsahujú žiadnu vodu a chladenie piva funguje na princípe výmeny energie z uzavretého chladiaceho okruhu do termobloku. Výhodou suchého chladenia je ľahká údržba a nenáročná manipulácia pri prenášaní.

Vodné chladenie je typ chladiaceho systému, ktorý využíva vodu na odvod tepla. Vodné chladenie sa využíva pri profesionálnych výčapných zariadeniach z dôvodu vysokej tepelnej vytrvalosti a dokáže pivo udržať studené dlhšie ako suché chladenie. Pivo sa chladí prostredníctvom vodného kúpeľa, v ktorom sa tvorí ľad - ten následne ochladzuje váš nápoj. Výhodou je dlhšie chladenie piva, ale na druhej strane je tento typ chladenia náročnejší na údržbu.

Spôsob čapovania piva

Kompresorové tlakovanie sa využíva pri väčšine domácich výčapných zariadení. Ide o najjednoduchší spôsob čapovania piva prostredníctvom kompresoru, ktorý sa nachádza priamo v zariadení. Kompresor pracuje samostatne a nie je potrebná žiadna ďalšia manipulácia alebo nastavovanie.

Kompresor sa zapne sám vtedy, keď začnete čapovať pivo. Výhodou je jednoduché ovládanie a nie je potrebná žiadna náročná údržba. Na druhej strane kompresor vypúšťa do piva kyslík, ktorý spôsobuje zvetrávanie piva (oxidáciu), následkom čoho pivo stráca svoju jedinečnú chuť. Odporúčame vám preto spotrebovať pivo ideálne v ten deň, aby si zachovalo svoju pravú chuť.

Druhý spôsob čapovania piva je prostredníctvom plynových bômb. Tento typ tlakovania piva sa využíva hlavne pri profesionálnejších výčapných prístrojoch, pretože nevypúšťa do piva kyslík - z toho dôvodu pivo nemení svoju chuť. Nevýhodou je náročnejšia manipulácia s plynovými bombami a nutnosť dokupovania plynu na tlakovanie.

Aké veľké sudy sa dajú na výčapné zariadenie pripojiť

Existuje niekoľko druhov sudov podľa objemu piva a je potrebné, aby sa daný sud na výčapné zariadenie dal naraziť. Odporúčame si tento údaj pozrieť, aby sa vám nestalo, že si zakúpite zlý typ sudu, ktorý sa vám nebude dať naraziť na výčap.

Ak sa budete držať týchto jednoduchých krokov, tak bude pre vás výber toho správneho výčapného zariadenia na pivo jednoduchý. Kvalitne vychladené pivo vám už nebude chýbať na žiadnej správnej grilovačke! Odporúčame vám pozrieť si aj našu ponuku grilov na uhlie a pizza piecok!

Nahor