3 ročná záruka 14 dní na vrátenie tovaru

Elektrické grily

Nič nepripomína leto tak, ako vôňa grilovaných krídeliek, oštiepku či klobásy. Všetci, keď sa milujeme spojiť s rodinou alebo pozvať na víkendové grilovanie v lete. Pokiaľ vám chýbajú tieto momenty aj v iných ročných obdobiach, máme pre vás tip, ako zažiť BBQ párty aj v zime. Elektrické grily premenia vaše predstavy na skutočnosť.

7 dôvodov, prečo by ste si mali kúpiť elektrický gril

1. Elektrický gril je ideálny na rodinné stretnutia alebo grilovanie priateľov.

2. Ľahko sa používa.

3. Dá sa umiestniť do akéhokoľvek malého priestoru.

4. Elektrický gril je ideálny pre domácnosti so záhradkou alebo bez nej.

5. Grilovať môžete aj na byte, terase či balkóne.

6. Má celoročné využitie.

7. Elektrický gril sa rozpáli rýchlo, takže grilovať môžete začať už pár minút po jeho zapnutí.

Výhody elektrických grilov

 • Neprodukuje takmer žiadny dym, preto je vhodný aj do interiérov
 • Elektrický gril sa rýchlo nahreje, takže grilovať môžete pár minút po zapnutí grilu
 • Kompaktné rozmery majú: Raclette grily, ktoré sú určené najmä na zapekanie pokrmov, Kontaktné grily, ktoré sú vhodné na rýchle grilovanie z oboch strán i na prípravu panini a stolné grily
 • Grilovať na elektrickom grile zvládne aj začiatočník
 • Nie je potrebné kupovať uhlie ani drevené brikety, ako zdroj využíva iba elektrickú energiu.

Nevýhody elektrických grilov

 • Pri umiestňovaní grilu musíte myslieť na dostupnosť zásuvky.
 • Grilovanému jedlu chýba typická dymová príchuť.
 • Cena je vyššia.
 • záhradné grily zaberajú viac miesta.

Ako si vybrať elektrický gril?

Vyberte si z rôznych druhov elektrických grilov. Každý gril má svoje špeciálne využitie, preto sa zamyslite nad tým, na čo chcete primárne gril využívať vy.

 • Kontaktný elektrický gril je skvelým zariadením na grilovanie jedla. Umožňuje vám piecť obe strany jedla súčasne, takže sa uvarí rýchlejšie. Okrem steakov, zeleniny a rýb sú elektrické grily skvelé aj na prípravu toastov alebo panini sendvičov. Využijete ich hlavne ako kuchynský gril.

 • Raclette gril je ideálnou voľbou ak hľadáte elektrický gril, ktorý zvládne pripraviť všetko, čo naň hodíte. Rakletovacie grily majú dve poschodia – na hornom poschodí grilujete mäso alebo zeleninu a na spodnom poschodí sú panvice na pečenie syra alebo iných jedál na rôzne spôsoby. Vďaka tomu sú ideálne pre hostiteľov, ktorí chcú na svojich blízkych zapôsobiť chutným jedlom.

 • Stolový elektrický gril je skvelým doplnkom do každej domácnosti. Ľahko sa používajú a ponúkajú veľa priestoru na varenie. Stolné elektrické grily sú ako stvorené pre zábavu celej rodiny. Niektoré modely sa dokonca dodávajú s oddelenými alebo kombinovanými grilovacími plochami. elektrický gril sa ľahko umýva a prenáša, vďaka čomu je skvelou voľbou pre tých, ktorí sa radi zabávajú.

 • Vertikálne grily sú skvelou voľbou, ak hľadáte elektrický gril, ktorý pripraví veľké kusy mäsa. Vertikálne grily sú ideálne aj pre menšie prevádzky alebo domácnosti, ktoré chcú pripravovať špízy alebo kuracie mäso a gyros. Väčšina vertikálnych elektrických grilov sa dodáva s veľkou ihlou, ktorú možno použiť na prípravu veľkého kusu mäsa. Ak si však chcete pripraviť špízy, nájdete aj elektrické grily s niekoľkými menšími ihlami.

 • Záhradné elektrické grily sú skvelým spôsobom, ako si užiť grilovačku v meste. Bývajú vybavené vekom, ktoré pomáha urýchliť proces grilovania a zabraňuje vychladnutiu grilu v prípade veterného počasia. Záhradné elektrické grily sú skvelou voľbou aj na balkón či terasu.
Nahor