Obedáre

Obedáre

Obedáre sú skvelým doplnkom do kuchyne. Obedár je prenosná nádoba, v ktorej si môžete bez problémov prenášať jedlo. Obedár na jedlo môže byť vyrobený z kovu, plastu, skla alebo iných materiálov. Obedáre sú často izolované, aby sa obsah udržal teplý alebo chladný. Zvyčajne ich nosia deti, keď idú do školy alebo na výlety. Niektoré obedové boxy majú priehradky, do ktorých možno umiestniť rôzne potraviny.

Balenie obedových boxov môže byť dobrým spôsobom, ako ušetriť peniaze a stravovať sa zdravšie. Nosenie si jedla vo vlastnom obedári na jedlo môže byť aj ekologickejšie ako kupovanie obeda reštaurácii alebo niekde inde. Ak zvažujete kúpu obedára, určite neoľutujete. Pozrite si našu ponuku kvalitných obedárov a prečítajte si o obedáchor na jedlo viac v tomto článku.

Aké typy obedárov u nás nájdete?

V našej širokej ponuke obedárov môžete nájsť niekoľko druhov boxov, v ktorých si môžete prenášať jedlo z domova na iné miesto alebo opačne. Okrem toho vás môže zaujať aj dizajn obedárov, ktorý je minimalistický. Náš sortiment poteší aj vaše ratolesti, ktoré môžete potešiť veselým dizajnom.

 • Raňajková súprava – naše raňajkové súpravy vás nepotešia len svojou funkciou ale aj svojim dizajnom. V ponuke nájdete krásne farebné variácie raňajkových súprav pre dospelých ale rovnako aj raňajkové súpravy s motívom pre deti. Raňajková súprava môže obsahovať 4-6 priehradok na jedlo. K raňajkovej súprave určite oceníte aj fľašu, ktorú môžete používať aj na iné účely, napríklad aj pri športe.

 • Dóza na desiatu pre deti aj pre dospelých – náš sortiment obedárov vám ponúka aj samostatné dózy na desiatu, do ktorých si môžete nakrájať ovocie alebo nejaký iný ľahší snack. Dóza na desiatu je obedár vhodný na hustejšie tekuté potraviny. Očarí vás svojím dizajnom a farebnosťou. V ponuke máme aj menší obedár - desiatová dóza Schmatzfatz easy

 • Obedár - lunchbox pre deti – lunchbox je skvelý obedár, do ktorého môžete zabaliť obed svojej ratolesti. Má pekný farebný dizajn a pekné vzory, z ktorých si určite vyberie aj to najnáročnejšie dieťa. Zaujať vás môže aj veľkosť obedára, pretože tento lunchbox môžete rozdeliť aj na 2, 4 alebo dokonca až 6 priehradiek. To určite poteší milovníkov pestrej stravy.

Akými vlastnosťami vás môže potešiť náš obedár?

 • Oddelene utesnené jednotlivé priehradky v obedári. To znamená, že aj keď si do obedára zabalíte napríklad papriku, syr, klobásu a napríklad ovocie, jednotlivé potraviny nepochytia pachy tých druhých. Veko tesní kvalitne a vďaka oddeľovacím vložkám skladujete jedlo v obedári oddelene.

 • Možnosť umývať obedár v umývačke riadu. Nakoľko sú aj odnímateľné prídavné nádobky, obedár sa veľmi jednoducho vyčistí.

 • Bezpečné uzatvárateľné klapky – vďaka ktorým obedár veľmi jednoducho uzavriete a je výborne tesnený. Nemutíte sa báť, že sa vám jedlo z obedára vyleje do tašky.

 • Obedár je vhodný na husté tekutiny ako napríklad tvaroh, kaša alebo jogurt. Nie je však vhodný na riedke tekutiny voda, mlieko alebo džús a iné.

Z akých materiálov môže byť obedár vyrobený?

 • Plastový obedár – vyznačuje sa nízkou hmotnosťou, možnosťou ohrevu v mikrovlnnej rúre a umývaním v umývačke. Naše obedáre sú BPA free čo znamená, že nemá škodlivý vplyv na naše zdravie.

 • Nerezový obedár – patrí síce k ťažším obedárom oproti plastovým, avšak poteší vás jeho dobrou odolnosťou a výdržou. Nie je však možné vkladať ho do mikrovlnky.

Ako si vybrať obedár?

 • Objem obedára – vyberte si veľkosť obedára na základe vašich stravovacích návykov a rovnako aj podľa počtu porcií.

 • Čistenie obedára – pokiaľ máte umývačku, určite si zvoľte taký obedár, ktorý môžete bez problémov a poškodenia umývať aj v tomto domácom spotrebiči.

 • Počet priehradok obedára – zvoľte si taký obedár, ktorý bude mať dostatok priehradok. Pokiaľ máte vo zvyku jesť k hlavnému jedlu aj viacero príloh určite si zvoľte obedár s väčším množstvom priehradok. Najobľúbenejšie sú obedáre, ktoré majú minimálne 2 alebo 4 priehradky, no u nás nájdete aj obedáre so 6 priehradkami

 • Dizajn – zvoľte si dizajn, ktorý sa vám páči. Je množstvo farebných kombinácií obedárov, takže si určite vyberiete ten správny pre vás. Na svoje si prídu aj deti, pre ktoré sú určené farebné obedáre s hravým motívom.

Aké sú výhody nákupu na Klarstein.sk?

 • Množstvo dizajnových obedárov na jednom mieste.
 • Doprava zadarmo na celom území Slovenska pri platbe kartou vopred.
 • Pri produktoch, ktoré sú označené ako expresné doručenie, vám zaručujeme, že budú doručené do dvoch pracovných dní.
 • Predĺžená záruka na naše produkty – garantujeme 3 roky.

Často kladené otázky

Na čo slúži obedár?

Obedár je nádoba používaná na prepravu potravín, zvyčajne do práce alebo do školy. Bežne je vyrobená z kovu alebo plastu, je primerane vzduchotesná, ľahká a obsahuje priehradky na viacero potravín.

Môžem umývať obedár v umývačke riadu?

Naše obedáre môžete bez problémov umývať v umývačke riadu. Platí to pre plastové obedáre BPA free ale aj pre obedáre, ktoré sú z ušľachtilej ocele.

Je bezpečné používať plastové obedáre?

Pravda je taká, že sú plasty nebezpečné. Z vašich plastových obedárov sa do potravín v nich uložených uvoľňujú toxické chemikálie, ako napríklad BPA. Ak však máte obedár vyrobený z plastu, ale tento obedár je BPA Free, nemusíte sa obávať, že by mal nepriaznivé účinky na vaše zdravie.

Nahor