Zmrzlinovače

Zmrzlinovač, inak povedané aj výrobník zmrzliny, je pomerne jednoduché zariadenie, vďaka ktorému si môžete vychutnávať kvalintú zmrzlinu v pohodlí domova. Výroba zmrzliny s týmto pomocníkom vám potrvá len 40 minút. Zmrzlinovač spolu s výrobníkom ľadu patria ku kuchynským spotrebičom, ktoré oceníte najmä počas letných mesiacov.

Ako funguje zmrzlinovač?

Zmrzlinovač funguje na príncipe chladenia a miešania zmrzliny, čiže z vašej pripravenej tekutej zmesi spraví tento prístroj zmrzlinu s jemnou a nadýchanou textúrou, ktorú môžete okamžite servírovať.

Zmrzlinovače disponujú veľmi dobrou izoláciou. V samotnom zariadení sa nachádza šikovná metlička, ktorá zmes dokonale zamieša. Zmrzlinovače zväčša využívajú ako zdroj elektrinu, no nájdu sa aj výrobníky zmrzliny s ručným pohonom na kľučku alebo s batériou.

Lacnejšie modely sú jednoduchšie a majú vyberateľnú nádobu, ktorú je potrebné pred použitím vopred nachladiť v mrazničke. Kvalitnejšie modely sú vybavené vlastným kompresorom so sebestačným chladením. V tomto prípade nie je treba nič chladiť vopred.

Druhy zmrzlinovačov

Zmrzlinovač s kompresorom

Zmrzlinovač s kompresorom si s tekutou zmesou poradí sám. Stačí naliať zmrzlinovú zmes do nádoby a zapnúť stroj. Miešacie lopatky sa spoločne s kompresorom postarajú o dokonalý výsledok lahodnej krémovej zmrzliny. Je vhodný najmä pre profesionálne alebo časté domáce využitie.

Zmrzlinovač bez kompresora

Zmrzlinovač bez kompresora sám nemrazí, a preto využíva na schladenie zmrzliny nádobu z mrazničky, ktorú je potrebné vopred pripraviť. Do nádoby stačí naliať pripravenú tekutú zmes, nádobu vložiť do tela zmrzlinovača a o zvyšok sa už postarajú miešacie metličky. Po pol hodine premiešavania si môžete vychutnať skvelú zmrzlinu presne podľa svojej chuti. Zmrzlinovač bez kompresora je vhodným rodinným spotrebičom pre prípravu menšieho množstva zmrzliny.

Výhody zmrzlinovačov

  • Zmrzlinovač priebežne premiešava a chladí zmes, vďaka čomu dokáže vyrobiť jemnú a nadýchanú zmrzlinu bez kryštálikov ľadu.

  • Môžete si namiešať zmrzlinu presne podľa svojej chuti. Pridajte si svoje obľúbené ovocie, keksíky, čokoládu či iné príchute. Vďaka domácemu zmrzlinovaču môžete experimentovať a objavovať nové kombinácie zmrzliny.

  • Výrobník zmrzliny sa jednoducho používa.

  • Ľahko sa rozoberá a jeho časti môžete dať aj do umývačky riadu.
Nahor