3 ročná záruka 14 dní na vrátenie tovaru

Mobilný test klimatizácie a poradca

Mobilné klimatizácie sú praktickým spôsobom, ako zabezpečiť príjemné chladenie pri vysokých teplotách. Na rozdiel od trvalo nainštalovaných klimatizácií, ktoré sa zvyčajne dajú namontovať len v obytných a komerčných priestoroch s príslušnou prípravou, mobilné klimatizácie sa dajú ľahko prepravovať a môžu sa používať v rôznych miestnostiach a dokonca aj vonku alebo v karavanoch a kempoch. V našom sprievodcovi vám predstavíme rôzne modely mobilných klimatizácií, ich funkcie a výhody a nevýhody. Mimochodom: Ak potrebujete viac tipov proti horúčave, odporúčame vám nášho sprievodcu na túto tému.

Mobilné ochladzovače: Porovnanie funkcií a výkonu

Mobilné klimatizácie fungujú v zásade ako bežné klimatizácie, pretože nasávajú teplý vzduch, čistia ho cez filter a potom ho pomocou chladiva opäť ochladzujú. Pri výbere mobilnej klimatizácie je však potrebné zohľadniť niektoré rozdiely. Výkon jednotiek závisí napríklad od veľkosti miestnosti a vonkajšej teploty. Existujú aj rôzne modely s rôznymi funkciami, ako sú funkcie časovača, stupne vetrania alebo systémy čistenia vzduchu. Medzi spotrebičmi existujú aj rozdiely z hľadiska energetickej účinnosti a objemu, ktoré by sa mali zohľadniť pri výbere. Aby sme vám pomohli vybrať ideálnu mobilnú klimatizáciu, predstavíme vám rôzne typy. Či už s odťahovou hadicou alebo bez nej, ako inteligentná jednotka alebo iná klimatizácia: v našom sortimente určite nájdete to, čo hľadáte!

Mobilná klimatizácia pre byt

Metrobreeze Rome

Typ produktu

Metrobreeze Rome

Klimatizácia 4 v 1 ticho a účinne ochladzuje miestnosti s rozlohou až 49 metrov štvorcových. Diaľkové ovládanie, časovač a jednoduché ovládanie sú súčasťou balenia!

 • Vrátane slučky na odvod vzduchu
 • S diaľkovým ovládaním a funkciou časovača
 • Trieda energetickej účinnosti A+
K mobilným klimatizačným zariadeniam

Klimatizácie pre domácnosť: Tieto jednotky sú ideálne pre nájomné byty, podkrovné byty a iné priestory, ktoré je potrebné chladiť. Pracujú obzvlášť ticho a sú vybavené vhodným zariadením, aby bolo možné odvádzať vzduch cez okno. Zároveň nezaberajú veľa miesta a spotrebujú málo elektrickej energie.

  Výhody:

 • Dobrá energetická účinnosť
 • Vrátane. Univerzálny výfukový systém
 • Tichá prevádzka

  Nevýhody

 • Potrebná hadica na odvod vzduchu
 • Pomerne vysoká cena

Mobilná klimatizácia 3 v 1

Metrobreeze New York 7k

Typ produktu

Metrobreeze New York 7k

3 v 1: klimatizácia, ventilátor a odvlhčovač vzduchu v jednom. Táto jednotka ideálne chladí menšie miestnosti a ľahko sa ovláda

 • Kompaktné rozmery
 • Klimatizácia, ventilátor a odvlhčovač vzduchu v jednom
 • Jednoduchý dizajn
K mobilným klimatizačným zariadeniam

Klimatizačné zariadenia ako multitalenty? Okrem samotnej klimatizácie je tu nainštalovaný aj ventilátor a odvlhčovač. To vám dáva možnosť vytvoriť klímu v miestnosti presne podľa vašich predstáv. Vďaka jednoduchému ovládaniu na jednotke alebo pomocou diaľkového ovládania máte plnú kontrolu.

  Výhody:

 • Kompaktný dizajn
 • Viacero funkcií v jednej jednotke

  Nevýhody

 • Vhodné skôr pre menšie miestnosti
 • Potrebná hadica na odvod vzduchu

Inteligentná mobilná klimatizácia

Kraftwerk Smart 12K

Typ produktu

Kraftwerk Smart 12K

Výkonná klimatizácia s inteligentným ovládaním - so zariadením Kraftwerk Smart žiadny problém. Vďaka výnimočnému výberu farieb si každý nájde niečo pre seba.

 • 4 farby na výber
 • Pohodlné ovládanie prostredníctvom aplikácie
 • Výkonný: Pre miestnosti s rozlohou do 60 metrov štvorcových.
K výrobku

Inteligentná klimatizácia, mobilná a výkonná? Všetky tieto vlastnosti sa dajú ľahko kombinovať. Zaistiť príjemnú klímu v horúcom lete je tak hračka ešte pred príchodom domov. Prečo to nevyskúšať hneď teraz! V našej aplikácii môžete ovládať všetky inteligentné zariadenia a vždy vedieť, čo sa doma deje.

  Výhody:

 • Inteligentné ovládanie prostredníctvom aplikácie
 • Výkonná klimatizácia
 • Mobilný

  Nevýhody

 • Potrebná hadica na odvod vzduchu
 • pomerne drahé

Mobilná klimatizácia bez výfukovej hadice

Ochladzovač vzduchu s vodným chladením

Typ produktu

Ochladzovač vzduchu s vodným chladením

Mobilná klimatizácia bez výfukovej hadice: riešením je chladič vzduchu. Vzduch sa tu ochladzuje odparovaním - úplne bez výfukovej hadice.

 • Štíhly dizajn
 • Chladenie a zvlhčovanie
 • Mobilný a ľahko nastaviteľný
K výrobku

Ak nechcete mať na okne výfukovú hadicu, riešením je chladič vzduchu. Teplý vzduch sa tu neodvádza von, ale ochladzuje sa odparovaním a uvoľňuje sa späť do miestnosti. Takto dosiahnete chladiaci účinok bez optických porúch. Ak sa chcete o tejto téme dozvedieť viac, odporúčame vám nášho sprievodcu na tému chladičov vzduchu!

  Výhody:

 • Kompaktný a tichý
 • Nie je potrebná výfuková hadica
 • Pomerne lacný

  Nevýhody

 • Menej účinný ako klimatizácia
 • Vhodné skôr pre menšie miestnosti

Porovnanie mobilných klimatizácií

Klimatizácia Metrobreeze Rome Mobilná klimatizácia Metrobreeze New York 7k Klimatizácia Power Station Smart 12K 3 v 1 Ochladzovač vzduchu s vodným chladením
Typ jednotky mobilná klimatizácia mobilná klimatizácia mobilná klimatizácia Chladič vzduchu
Chladiaci výkon 10.000 BTU/3,0 kW 7000 BTU/2,05 kW 12.000 BTU/3,4 kW
Výkon 900 Wattov 785 Wattov 1350 Watt 45 Wattov
Hmotnosť 24,1 kg 23 kg 27 kg 5,8 kg
odporúčaná veľkosť miestnosti 29 - 49 m² 15 - 20 m² 35 - 59 m²
Prevádzkový hluk max. 63 dB 65 dB 65 dB 65 dB
Chladiaca kvapalina R290 R290 R290
Špeciálne funkcie - 3 prevádzkové režimy: chladenie, sušenie a ventilátor
- vrátane odsávacej hadice a súpravy na utesnenie okien
- všetky funkcie možno používať prostredníctvom diaľkového ovládania
- 3 prevádzkové režimy: chladenie, sušenie a ventilátor
- Funkcia režimu spánku
- 1500 mm výfukové potrubie
- Ovládanie cez aplikáciu Klarstein
- 3 prevádzkové režimy: chladenie, sušenie a ventilátor
- programovateľný časovač až do 24 h v krokoch po 1 h
- Veľkosť nádrže: 4 litre
- 3 prevádzkové režimy: prirodzený, spánkový a normálny
- Časovač: automatické vypnutie nastaviteľné až na 9 h v hodinových intervaloch

Kúpte si správnu mobilnú klimatizáciu

Vďaka našim modelom a ich porovnaniu máte teraz k dispozícii základ pre výber ideálnej mobilnej klimatizácie pre vaše potreby. Prezrite si našu ponuku a odpovedzte na tieto štyri otázky:

  • 1. Ktorá klimatizácia vyhovuje veľkosti vašej miestnosti?
  • 2. Aká vysoká by mala byť trieda energetickej účinnosti klimatizácie a ako často ju chcete používať?
  • 3. Potrebujete obzvlášť tichú klimatizáciu, napríklad do kancelárií alebo spální?
  • 4. Aké vybavenie potrebujete a aké funkcie a farby uprednostňujete?

Zodpovedaním týchto otázok si môžete vybrať presne takú mobilnú klimatizáciu, akú potrebujete. Veľa zábavy pri testovaní!

Mini klimatizácia

Mini klimatizácia je kompaktné zariadenie, ktoré môžete používať na osobné chladenie. Je malý a praktický, takže ho môžete ľahko vziať so sebou. Klimatizácia je ideálna na používanie pri stole alebo počas spánku. Ľahko sa používa a nevyžaduje zložitú inštaláciu. Mini klimatizácia zvyčajne pracuje s vodnou nádržou, ktorá produkuje chladenie po určitý čas. Vzduch sa nasáva cez nádrž a pomocou ventilátora sa vháňa späť do miestnosti. Pri tomto procese sa vzduch zvlhčuje, a tým sa ochladzuje. V závislosti od modelu môžu byť namontované aj ďalšie filtre na zabezpečenie lepšej kvality vzduchu.

Často kladené otázky

Mobilná klimatizácia nasáva teplý vzduch z miestnosti, ochladzuje ho odparovaním a opäť ho uvoľňuje ako chladný vzduch. Vlhkosť sa pritom odoberá zo vzduchu a odvádza sa von cez výfukovú hadicu. Teplotu a rýchlosť ventilátora môžete nastaviť tak, aby ste si vytvorili príjemnú klímu v interiéri.

Spotreba energie mobilnej klimatizácie závisí od jej výkonu a triedy energetickej účinnosti. Pri kúpe si pozrite energetický štítok a informácie o spotrebe energie, aby ste odhadli náklady na prevádzku. Spotreba energie mobilnej klimatizácie s triedou energetickej účinnosti A môže byť v závislosti od modelu a výkonu 900 až 1200 W.

Nie, mobilnú klimatizáciu nemožno použiť na vykurovanie, pretože má len funkciu chladenia a vetrania.

Existujú špeciálne mobilné klimatizácie pre karavany, ktoré sú prispôsobené podmienkam a potrebám v oblasti kempovania. Príkladom je náš klimatizačný systém pre karavany Klimamobil. Ak chcete použiť podlahovú jednotku, odporúčame vám malú a obzvlášť tichú jednotku. Tu si môžete vybrať úsporný a nie príliš výkonný spotrebič, aby ste ušetrili náklady na elektrickú energiu.

Mobilná klimatizácia s výfukovou hadicou funguje tak, že nasáva teplý vzduch z miestnosti a prechádza cez chladič, ktorý vzduch ochladzuje. Teplo sa odvádza von, zatiaľ čo chladný vzduch sa vracia do miestnosti. Prevádzka si bežne vyžaduje elektrickú zásuvku na napájanie klimatizácie.

Mobilná klimatizácia bez hadice na odvod vzduchu nie je technicky možná, pretože pri ochladzovaní vzduchu sa musí vždy odvádzať teplý vzduch. Existujú však chladiče vzduchu. Tie si nevyžadujú hadicu na odvod vzduchu. Chladič vzduchu je zariadenie, ktoré znižuje teplotu v miestnosti odparovaním vody a cirkuláciou vzduchu

Áno, mobilná klimatizácia môže fungovať aj ako odvlhčovač, pretože odoberá vlhkosť zo vzduchu a kondenzát odvádza cez výfukovú hadicu alebo samostatnú nádobu.

Nahor