3 ročná záruka 14 dní na vrátenie tovaru

Teplovzdušná fritéza: test a sprievodca

Ktorá je najlepšia teplovzdušná fritéza? Aké sú rôzne typy teplovzdušných fritéz? Na čo sa zamerať pri výbere dobrej fritézy? A prečo sú v súčasnosti také populárne fritézy bez oleja? Na tieto a mnohé ďalšie otázky odpovedáme v našom veľkom sprievodcovi. Predstavíme vám rôzne modely, vysvetlíme ich výhody a nevýhody, ako aj ich podobnosti a rozdiely. Môžete si teda kúpiť najlepšiu teplovzdušnú fritézu a pripraviť v nej chrumkavé hranolky, chutné občerstvenie a mnoho ďalšieho. Poďme na to!

Teplovzdušná fritéza: porovnanie funkcií a výkonu

Na tejto stránke by sme vám radi predstavili všetky typy teplovzdušných fritéz. Od malej teplovzdušnej fritézy s objemom 5 litrov až po veľkú teplovzdušnú fritézu s otočným košom a objemom až 12 litrov. Klarstein VitAir Turbo, ktorá exceluje v nezávislých testoch, patrí do tejto kategórie a preto je vhodná pre väčšie rodiny. Okrem veľkosti budeme porovnávať aj ďalšie faktory, ako je funkčnosť, čistenie, výkon a mnoho ďalších. Tieto praktické kuchynské spotrebiče majú jedno spoločné: pomáhajú vám variť zdravšie, šetriť tuk a olej a žiť uvedomelšie. A to všetko bez straty chrumkavosti a lahodnosti - sľúbujeme.

Teplovzdušná fritéza 5 litrov - AeroVital Deluxe

AeroVital Deluxe

Tip na produkt

AeroVital Deluxe

Zariadenie Aero Vital Deluxe sa vďaka zásuvke ľahko používa. Vďaka prednastaveným programom je každý pokrm dokonale pripravený.

 • Rozmanitosť: 8 programov na fritovanie, pečenie, grilovanie a zapekanie
 • Digitálne: s dotykovým displejom LC
K výrobku

Teplovzdušné fritézy s objemom 2,5 až 5 litrov sú kompaktné, relatívne ľahké a zároveň výkonné. Fritézy so zásuvkami sa rovnako ako v tomto prípade používajú veľmi jednoducho. Okrem toho sa veľmi ľahko čistia, pretože kôš na varenie je zvyčajne vhodný na umývanie v umývačke riadu. S prednastavenými programami a ovládaním pomocou digitálneho displeja je príprava hranolčekov, chrumkavého občerstvenia alebo dokonca muffinov hračkou.

  Výhody:

 • Kompaktný a ľahký
 • jednoduché ovládanie
 • Jednoduchý dizajn

  Nevýhody

 • Väčšie množstvá sa musia pripraviť v niekoľkých cykloch

Väčšie množstvá sa musia pripraviť v niekoľkých cykloch

VitAir Smart

Tip na produkt

VitAir Smart

Jednoduché varenie cez aplikáciu? So zariadením VitAir Smart je to možné. Vďaka prednastaveným programom možno teplovzdušnú fritézu ľahko ovládať prostredníctvom aplikácie.

 • Smart: Jednoduché ovládanie cez aplikáciu
 • Všestranný: S množstvom príslušenstva, 20 programami a výkonom 1400 W pripravený na čokoľvek
K výrobku

Väčšie teplovzdušné fritézy s objemom 7 litrov, ako napríklad VitAir Smart, majú neobmedzené možnosti. Či už s grilovacou klietkou, grilovacím ražňom alebo v praktickom vnútornom hrnci s nepriľnavou povrchovou úpravou: tu môžete piecť, opekať a fritovať do sýtosti. Zariadenie VitAir má veľký výber 20 prednastavených menu. Ak by vám to nestačilo, teplovzdušnú fritézu môžete ovládať jednoducho pomocou aplikácie. Technológia 3D Airdynamics zabezpečuje rovnomernú cirkuláciu vzduchu.

  Výhody:

 • Ovládanie:
 • Všestranná príprava
 • Vonkajší kryt chladný na dotyk

  Nevýhody

 • Mnohé príslušenstvo sa ťažšie čistí
 • Vyžaduje priestor smerom nahor kvôli veku

Teplovzdušná fritéza 10 litrov - AeroVital Fry

AeroVital Fry

Tip na produkt

AeroVital Fry

Kompaktný dizajn, veľký objem a veľa možností. S množstvom príslušenstva je v teplovzdušnej fritéze AeroVital Fry všetko chrumkavé

 • Kompletná súprava: so 6-dielnym balíkom príslušenstva
 • Kompaktný: štíhly dizajn s vysokou kapacitou
K výrobku

Teplovzdušná fritéza s objemom 10 litrov: Vďaka praktickej klapke fungujú tieto teplovzdušné fritézy takmer ako rúry. Líši sa len ich spôsob ohrevu. Pretože pracujú s 3D vykurovacím systémom s výkonom 1500 W a teplotou až 220 °C. Vďaka digitálnemu displeju a prednastaveným programom môžete fritovať a piecť podľa svojich predstáv na plechu, grile, otočnom špíze a v grilovacom koši.

  Výhody:

 • Množstvo príslušenstva pre maximálnu flexibilitu
 • kompaktný dizajn
 • Jednoduché ovládanie

  Nevýhody

 • Príslušenstvo a teplovzdušná fritéza potrebujú úložný priestor

Teplovzdušná fritéza 12 litrov - AeroVital Cube

AeroVital Cube

Tip na produkt

AeroVital Cube

Jedna z naozaj veľkých teplovzdušných fritéz v ponuke. S objemom 12 litrov, 13 programami a 3 funkciami je sušička AeroVital Cube skutočne všestranným pomocníkom.

 • Rozmanité: okrem vyprážania a pečenia aj rozmrazovanie, udržiavanie tepla a sušenie
 • Silný výkon: 1600 wattov na plný výkon
K výrobku

Silný výkon: 1600 wattov na plný výkon

  Výhody:

 • Jednoduché ovládanie
 • So zodpovedajúcim príslušenstvom
 • Ideálne pre rodiny

  Nevýhody

 • Pomerne veľké

Porovnanie teplovzdušných fritéz

AeroVital Deluxe VitAir Smart AeroVital Fry AeroVital Cube
Kapacita 5,4 litra 7,75 litra 10 litrov 12 litrov
Hmotnosť {5,7 kg 6,1 kg 7,4 kg 6,8 kg
Výkon 1700 Watt 1400 Watt 1500 Watt 1600 Watt
Špeciálne funkcie - Dotykový displej LC
Nepriľnavý povrch
- 8 predinštalovaných programov
- úplne ovládateľné pomocou aplikácie Klarstein
LCD displej s vysokým rozlíšením s tlačidlami
Odnímateľný vnútorný hrniec s nepriľnavým povrchom
Digitálny displej
- 9 voliteľných programov
- odnímateľné rukoväte fritovacieho koša, otočného roštu a grilovacieho bubna
Digitálny displej
- 13 voliteľných programov
- Funkcie: Frozen Food (rozmrazovanie), Keep Warm (udržiavanie tepla), Dehydrate (sušenie)

Teplovzdušná fritéza alebo rúra?

Teplovzdušné fritézy a rúry fungujú v podstate rovnako, však? Toto tvrdenie je samo o sebe správne. Napriek tomu by sme vám radi ukázali niekoľko výhod a nevýhod jednotlivých zariadení. Pokiaľ ide o spotrebu energie, rúry a teplovzdušné fritézy sú si blízke. Rozdiel spočíva v predhrievaní. Rúre trvá oveľa dlhšie, kým dosiahne požadovanú prevádzkovú teplotu. Okrem toho vzduch vo fritéze cirkuluje rýchlejšie ako v rúre, takže hranolčeky, nugetky a iné pokrmy sú ešte chrumkavejšie. Pokiaľ ide o čistenie, pri teplovzdušnej fritéze musíte byť pravdepodobne o niečo dôkladnejší. Kôš na varenie a podobné príslušenstvo však často môžete vložiť do umývačky riadu.

V rúre môžete pripraviť takmer čokoľvek. Horúcovzdušné fritézy sú vhodnejšie na všetko, čo má byť naozaj chrumkavé. Vhodné doplnky však aj tu zvyšujú rozmanitosť. Pri používaní teplovzdušnej fritézy je potrebné dbať na opatrnosť, pretože pečivo sa často rýchlejšie vysuší.

Ďalšou výhodou teplovzdušnej fritézy sú prednastavené programy. Na digitálnej fritéze si môžete vybrať správny program bez toho, aby ste museli príliš premýšľať o príprave, a vďaka časovaču vám spotrebič dá vedieť, keď sa program skončí. Jednoduchšie to už naozaj nemôže byť.

Kúpa teplovzdušnej fritézy: Na čo si mám dať pozor?

Ktorá teplovzdušná fritéza je najlepšia? Potom je samozrejme potrebné zvážiť niekoľko vecí. V podstate záleží na tom, na čo chcete fritézu používať. Ak vám ide napríklad o chrumkavé hranolčeky bez pridania tuku, špeciálne sme vyvinuli náš VitAir Pommesmaster. Vďaka bočnému otáčaniu hranolky počas vyprážania cirkulujú, aby boli mimoriadne chrumkavé. Ak však chcete vyskúšať veľa rôznych vecí, odporúčame teplovzdušnú fritézu s príslušenstvom, ako je napríklad otočný špíz, gril a mnoho ďalšieho. Pozornosť by ste mali venovať aj dizajnu. V závislosti od toho, kde bude mať nový šperk svoje miesto, by sa k nemu mala hodiť farba a model. Pokiaľ ide o výkon, mali by ste sa uistiť, že je uvedený aspoň 1400 wattov. A v teplotnom rozsahu by aj malá teplovzdušná fritéza mala dosiahnuť až 200 °C.

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Na rozdiel od všeobecnej predstavy sú teplovzdušné fritézy veľmi univerzálne. Áno, robia neuveriteľne dobré hranolky a zemiakové placky. Môžete v nich však pripraviť aj pečené kurča, dusené mäso, muffiny a mnoho ďalšieho. Malá inšpirácia? Potom si v časopise Klarstein Magazine pozrite naše recepty z teplovzdušnej fritézy!

To závisí najmä od teploty a hrúbky hranolčekov. Pre tenké hranolky a hranolky zo sladkých zemiakov odporúčame teplotu 200 °C a čas prípravy 25 minút. Príprava zemiakových štvrtiek, alebo akokoľvek ich nazvete, trvá 35-40 minút pri rovnakej teplote. Samozrejme, vždy záleží na tom, ako chrumkavé a hnedé ich máte radi.

Väčšina teplovzdušných fritéz má príkon 1400 až 2000 W. Fritéza s výkonom 2000 W potrebuje v priemere približne 2 kW za hodinu.

Teplovzdušná fritéza - ako už názov napovedá - v podstate víri horúci vzduch v uzavretom priestore. Takže je tu vykurovacia špirála a ventilátor. Špirála ohrieva vzduch na nastavenú teplotu. Ventilátor ho rozvádza a cirkuluje v priestore. Vďaka vysokej cirkulácii sa potraviny dostanú do kontaktu s horúcim vzduchom rýchlejšie a na väčšej ploche, a tak sa upečú a budú chrumkavé.

Teplovzdušná fritéza je v podstate fritéza bez tuku. V porovnaní s bežnou fritézou pripravuje jedlo s oveľa menším množstvom tuku, a preto je zdravšie. Ďalšími výhodami sú nižšia spotreba energie (v porovnaní s fritézami alebo rúrou, ktoré sa musia najprv predhriať), jednoduché používanie, rovnomerné pečenie bez námahy, jednoduché čistenie, žiadny zápach a všestrannosť

Medzi nevýhody zvyčajne patrí vyššia hlučnosť (v porovnaní s rúrou). Okrem toho v teplovzdušných fritézach môžete zvyčajne pripraviť len menšie množstvá ako v rúre. V porovnaní s obyčajnou fritézou trvá príprava, napríklad hranolčekov, v teplovzdušnej fritéze dlhšie.

Cenové rozpätie fritéz je široké. Máme malé teplovzdušné fritézy do 100 eur, napríklad Crisp-Pro alebo AirVital. Naše väčšie modely, ako napríklad Vita Pro s objemom 18 litrov, parnou vložkou a mnohým ďalším príslušenstvom, sa pohybujú v cene okolo 250 eur. Nájdite si výhodnú teplovzdušnú fritézu v našom obchode!

To sa nedá povedať všeobecne. Veľkosti sa líšia v závislosti od modelu a typu. Pri výbere venujte pozornosť výkonu a rôznym možnostiam prípravy a programom spotrebiča.

Nahor