3 ročná záruka 14 dní na vrátenie tovaru

Výrobník kociek ľadu test a sprievodca 

Stroje na výrobu kociek ľadu sú skutočným záchrancom počas horúcich dní alebo na oslavách. Ak vás už nebaví vkladať do mrazničky malé zásobníky na kocky ľadu, ktoré sa po zatvorení priehradky vylejú - zariadenie na výrobu kociek ľadu Klarstein je váš ďalší nákup! Hygienická a rýchla výroba kociek ľadu alebo dokonca drveného ľadu v zariadení, ktoré nezaberie veľa miesta, ale ušetrí vám veľa nervov a vašim hosťom, rodine a priateľom kedykoľvek poskytne kocky ľadu do ich nápojov. Znie to dobre? Potom si s nami teraz porovnajte, ktorý výrobník ľadu je pre vás ten pravý.

Výrobník kociek ľadu spoločnosti Klarstein

Ktorý výrobník ľadu je najlepší? Na túto otázku pravdepodobne neexistuje jednoznačná odpoveď. Ukážeme vám však, aké rôzne stroje na výrobu ľadu existujú, aké majú funkcie, koľko ľadu vyrobia, koľko spotrebujú a aké sú veľké. Jednoducho všetky informácie, ktoré potrebujete na správne rozhodnutie. Či už na použitie doma, alebo aj v bare či reštaurácii: tu nájdete ideálny výrobník kociek ľadu na každý účel. Ste pripravení dozvedieť sa viac?

On-The-Rocks, výrobník ľadu

On-The-Rocks, výrobník ľadu

Tip produktu

On-The-Rocks, výrobník ľadu

Kompaktný dizajn, jednoduchá obsluha a až 12 kg kociek ľadu za deň. Výrobník ľadu On-The-Rocks je jednoduchý a praktický.

 • praktický: jednoduché ovládanie
 • Jednoduchý dizajn: v elegantnej striebornej farbe
 • Efektivita: 12 kg kociek ľadu v 2 veľkostiach
K výrobníkom ľadu:

Zariadenia na výrobu kociek ľadu Klarstein sa ľahko používajú, sú kompaktné a jednoducho navrhnuté. Hodia sa tak do každej domácnosti, nezaberajú veľa miesta a stále vám poskytujú podstatnú výhodu. S týmto výrobníkom kociek ľadu môžete sledovať výrobu kociek ľadu dvoch veľkostí len za 6-12 minút.

  Výhody:

 • Kompaktný a priestorovo úsporný
 • Rýchla výroba kociek ľadu
 • Pracuje potichu

  Nevýhody

 • Žiadny drvený ľad

Výrobníky ľadu malý

Icemeister 2

Tip produktu

Icemeister 2

Potrebujete do kuchyne malý výrobník kociek ľadu? Icemeister by mohol byť pre vás to pravé! Tento spotrebič zaberá málo miesta, je elegantný na pohľad vďaka kvalitnému krytu z nehrdzavejúcej ocele a dokáže vyrobiť 3 rôzne veľkosti kociek ľadu.

 • Jednoduché ovládanie: vďaka LC displeju
 • Upúta pozornosť: S obalom z nehrdzavejúcej ocele
 • Usilovný: Až 12 kg ľadu za 24 hodín
K výrobníkom ľadu:

Výrobník kociek ľadu Icemeister dokáže pripraviť 3 rôzne veľkosti kociek ľadu. Celé to prebehne v krátkom cykle a vďaka praktickému displeju vždy viete, čo sa deje. Výrobník ľadu sa vďaka svojmu jednoduchému dizajnu hodí do každej domácnosti.

  Výhody:

 • Kompaktný dizajn
 • s LC displejom
 • 3 možné veľkosti kociek ľadu

  Nevýhody

 • Žiadny drvený ľad

Stroj na výrobu kociek ľadu  Drvený  ľad

Crush Ice Age

Tip produktu

Crush Ice Age

 Stroj na výrobu kociek ľadu s drvičom? Žiadny problém! Ice Age Crush vnesie do vášho domova alebo baru profesionálny pocit. Ľad v podobe kociek i drte.

 • Multi-talent: možnosť drveného ľadu, studenej vody a kociek ľadu
 • Profesionálne: S praktickým výstupným systémom
 • Vždy pripravené na použitie: Prípojka vody na automatické plnenie
K výrobníkom ľadu:

Výrobník kociek ľadu Ice Age Crush je skutočným profesionálom, pokiaľ ide o "udržanie chladu". Či už ide o studenú vodu, kocky ľadu v dvoch veľkostiach alebo drvený ľad: tu dostanete všetko stlačením tlačidla. Vďaka LCD displeju sa ľahko ovláda a vždy vám ukáže, čo sa práve deje. Za 24 hodín vyrobí až 18 kg ľadu a má praktický dávkovací systém. Na kocky ľadu nie je potrebná žiadna naberačka ani zásobník!

  Výhody:

 • Profesionálne: Priame dávkovanie vody, kociek ľadu a drveného ľadu
 • Efektívne: výrobník ľadu s prípojkou vody
 • Elegantný: Cool dizajn, ktorý zaujme

  Nevýhody

 • Väčšie ako iné zariadenia
 • Pomerne drahé v porovnaní s ostatnými zariadeniami

Výrobník kociek ľadu, číre kocky ľadu

Clearcube, stroj na výrobu kociek ľadu

Tip produktu

Clearcube, stroj na výrobu kociek ľadu

Krištáľovo čistý ľad stlačením jediného tlačidla! Výrobník kociek ľadu Clearcube vyrobí priehľadné kocky ľadu za krátky čas.

 • Profesionálne: Výroba číreho ľadu
 • Až 13 kg kociek ľadu denne
 • Obzvlášť dobré na koktaily.
K výrobníkom ľadu:

Číry ľad je pre spotrebiteľov často záhadou. Pri ručnej výrobe je známe pomalé zmrazovanie, zakrývanie a mnohé ďalšie metódy. Nie so zariadením Clearcube! Vytvára krištáľovo čisté kocky ľadu. A to v čo najkratšom čase. Takže ďalšia záhradná a koktailová párty môže určite prísť!

  Výhody:

 • Rýchlosť: kocky ľadu len za 6 minút
 • Všade sa zmestí bez problémov
 • Až 12 kg ľadu denne

  Nevýhody

 • Žiadny drvený ľad

Elektrický drvič ľadu

Icebreaker, drvič ľadu

Tip produktu

Icebreaker, drvič ľadu

Nie je to výrobník kociek ľadu, ale výkonný drvič ľadu: V tomto praktickom prístroji môžete použiť kocky a kúsky ľadu a ľahko ich premeniť na drvený ľad.

 • Kompaktné rozmery: iba 17x37x27 cm (ŠxVxH)
 • Drvený ľad za pár sekúnd
 • Jednoduché ovládanie
K výrobníkom ľadu:

Ak nepotrebujete výrobník ľadu, ale len kuchynskú pomôcku, ktorá vám rozdrví ľad - potom je drvič ľadu Icebreaker to pravé pre vás! Prísavné nožičky ho udržia na mieste a zároveň rozdrví až 15 kg ľadu za hodinu. Bezpečnosť je samozrejme dôležitá: drvič začne pracovať až po správnom nasadení odkvapkávacej misky a stlačení tlačidla.

  Výhody:

 • Drvený ľad za pár sekúnd
 • Praktické: rýchle a jednoduché spracovanie
 • Veľmi dobrý pomer cena/výkon

  Nevýhody

 • Žiadna vlastná výroba ľadu

Tipy na nákup výrobníka ľadu

Teraz už viete o strojoch na výrobu ľadu viac. Čo presne potrebujete pre svoje nápoje? Stačia kocky ľadu vo forme guľôčok? Chcete zároveň pripraviť drvený ľad? Alebo sú pre vás vhodné krištáľovo čisté kocky ľadu? Premyslite si, koľko miesta máte pre zariadenie k dispozícii. Ďalším dôležitým faktorom je, či chcete mať vodovodnú prípojku alebo len nádrž na vodu. Pri rozhodovaní je dôležitý aj tvar požadovaných kociek ľadu.

V nasledujúcej tabuľke sme zhrnuli všetky dôležité faktory, ceny a mnoho ďalšieho. Takto sa môžete rozhodnúť, ktorý výrobník kociek ľadu je pre vás ten pravý. Jedno je isté: každé z týchto zariadení vám zjednoduší každodenný život a ďalšie chvíle s hosťami. Pretože hygienický a bezchybný ľad po stlačení tlačidla je výsada, bez ktorej sa už nechceme zaobísť.

Test výrobníkov ľadu - rozdiely a  podobnosti

výrobník ľadu Výrobníky ľadu malý Stroj na výrobu kociek ľadu  Drvený  ľad Výrobník kociek ľadu, číre kocky ľadu Drvič ľadu
cena / výkon​​ ​​157,99 Euro, veľmi dobré ​​220,99 Euro, dobré ​​379,99 Euro, veľmi dobré ​​241,99 Euro, veľmi dobré 74,99 Euro, veľmi dobré
Rozmery výrobku​​ ​​24 x 32.5 x 35 cm ​​24 x 32 x 34 cm ​​34 x 45 x 45.5 cm 29 x 36 x 37 cm 17 x 37 x 27 cm
objem​​ ​​600 g ​​800 g ​​600 g 3,5 litra
kocky ľadu ​​kocky ľadu v tvare gule v 2 veľkostiach ​​kocky ľadu v tvare gule v 3 veľkostiach ​​kocky ľadu v tvare gule v 2 veľkostiach, drvený ľad Priehľadný ľad v plochej forme Drvený ľad
Funkcie kompaktný výrobník ľadu  s 2,1 litrovou nádržou na vodu a priehľadným vekom Indikátor chýbajúcej vody alebo plného zásobníka na kocky ľadu zariadenie 3 v 1,  denne vyrobí 15 - 18 kg ľadu nízka spotreba energie s chladivom R600a 3,5 litra (cca 1,75 kg) zbernej nádoby, až 15 kg drveného ľadu za hodinu  
Špeciálne funkcie jednoduché ovládanie ​​vysokokvalitný kryt z nehrdzavejúcej ocele ​​profesionálne zariadenie s praktickým výstupom Krištáľovo čisté kocky ľadu Drvič ľadu s výkonným motorom
Výber farieb strieborná ​​strieborná / Tmavosivá ​​strieborná / pastelová modrá strieborná Červená / strieborná

Výrobníky ľadu často kladené otázky

Väčšina strojov na výrobu kociek ľadu vyrába tzv. kocky ľadu vo forme guľôčok. Voda sa ochladzuje a prúdi okolo chladiacich tyčí. V ňom zmrzne vrstva po vrstve okolo tyčinky, až kým sa nevytvorí kocka ľadu. Tie sa vysypú do zbernej nádoby a proces sa opakuje.

Vo všeobecnosti možno povedať, že kocky ľadu zo strojov na výrobu kociek ľadu sú zvyčajne čírejšie ako kocky vyrobené ručne. Je to preto, že voda mrzne zvnútra von a nie naopak, ako je to v prípade kociek v mrazničke. Vzduch vo vnútri sa tak nemôže rozpínať a kocky sú čírejšie. Existujú špeciálne stroje, ktoré vyrábajú kocky ľadu vo forme dosiek (môžete si ich potom sami rozbiť). Tie sa vďaka špeciálne regulovanému procesu vo vnútri stroja stávajú krištáľovo čistými. Preto sa tento druh nazýva aj Klareis. Príkladom zariadenia na výrobu kociek ľadu, ktoré vydáva číry ľad, je naše zariadenie Clearcube.

Pred čistením výrobníka ľadu ho nezabudnite odpojiť od elektrickej siete. V návode na obsluhu sú často uvedené aj pokyny na čistenie. Samotný stroj je dôležité čistiť na všetkých povrchoch, dôkladne umývať odnímateľné časti a pravidelne dezinfikovať približne každé 4 týždne v závislosti od používania.) Uistite sa, že používate prostriedok bezpečný pre potraviny. Po každom použití by sa mali všetky časti a nádrž jednoducho vyčistiť vlhkou handričkou. Keďže voda nie je ohrievaná, baktérie sa môžu pomerne dobre množiť.

Vždy záleží na tom, ako často ho používate. Odporúča sa postupovať podľa pokynov v návode na použitie. Ako usmernenie odporúčame: Po každom použití vykonajte jednoduché čistenie. Dezinfekcia každé 4 týždne a veľmi dôkladné čistenie (v prípade potreby vrátane odstraňovania vodného kameňa) každý polrok.

Mnohé! V prvom rade je tu časový faktor: stroj na výrobu kociek ľadu vyrobí prvé kocky ľadu maximálne za 15 - 20 minút, pričom v mrazničke to trvá minimálne niekoľko hodín. Zásobníky na kocky ľadu navyše zaberajú miesto v mrazničke. Kocky ľadu môžu absorbovať aj pachy a príchute z iných potravín, čo nie je príliš hygienické. To znamená, že kocky ľadu zo zariadenia sú kvalitnejšie. A samozrejme, výrobník kociek ľadu dokáže vyrobiť viac kociek ľadu. Máte tak väčšiu a stálu dostupnosť.

Väčšina strojov na výrobu kociek ľadu spotrebuje 150 až 200 wattov. Ak by ste ho nechali bežať 8 hodín denne, pri cene kilowattu 0,40 eura by to znamenalo dennú spotrebu 0,48 eura. Poznámka: Ak je to možné, nikdy nenechávajte výrobník ľadu v pohotovostnom režime. Ak ho nepoužívate, odpojte ho od napájania.

Väčšina strojov na výrobu ľadu vyrobí 9 až 12 kociek ľadu za cyklus. Jeden cyklus trvá približne 10-20 minút. Stroj na výrobu kociek ľadu zvyčajne vyrobí 10 až 13 kg ľadu za deň.

Nahor