3 ročná záruka 14 dní na vrátenie tovaru

Dózy na potraviny


Storage 2.0 - úložné nádoby do kuchyne a na jedálenský stôl

Dlho sa plechovky na uskladnenie považovali za praktické, ale neatraktívne kuchynské doplnky. Už dávno sa však tohto obrazu zbavili. V modernizovaných verziách sa dózy na čerstvé potraviny a chlieb, ako aj nádoby na skladovanie a koreničky prezentujú ako šikovní spoločníci na každý deň so štýlom a šarmom, ktorých výhody ďaleko presahujú samotné skladovanie.

Úložné boxy do kuchyne: premyslené materiály s bonusom atraktívnosti

Už len výber materiálov priniesol zaujímavé oživenie skladovacích plechoviek. Niekdajší univerzálny plast ustúpil ekologickým materiálom, ako sú sklo a bambus, vďaka ktorým sú títo praktickí pomocníci oveľa atraktívnejší. Vďaka vysokokvalitnému spracovaniu a atraktívnym tvarom sa nové úložné boxy dostanú z kuchyne priamo na stôl. Vďaka tomu sa môžete vyhnúť dekantácii alebo aranžovaniu potravín a podávať ich priamo z chladničky.

To je výhoda nielen pre údeniny alebo syry, ale aj pre šalát podávaný v sklenenej miske s viečkom alebo pre nádobu na uskladnenie müsli alebo ovsených vločiek na noc. Všetky tieto ingrediencie na chutnú večeru alebo raňajky môžete priniesť na stôl spolu s plechovkami alebo nádobami na uchovávanie čerstvých potravín bez toho, aby ste narušili estetický vzhľad.

Skladovacie plechovky: ľahko udržiavateľné, multifunkčné a aromaticky neutrálne

Úložné nádoby zo skla a bambusu však nezabodujú len svojím lepším vzhľadom, ale presvedčia aj mnohými ďalšími výhodami. V prvom rade ide o hygienický aspekt. Na rozdiel od predtým používaných plastových nádob sú nádoby na skladovanie odolné voči teplu, takže sa dajú ľahko čistiť za tepla a udržiavať v čistote. Niektoré z predstavených modelov sú dokonca ohňovzdorné, takže ich môžete používať ako riad na varenie alebo smaženie na prípravu dusených, pečených alebo zapekaných pokrmov. To zvyšuje využiteľnosť a užitočnosť skladovacích kontajnerov.

Bambus použitý na výrobu vrchnákov tiež zaujme mnohými výhodami. Obnoviteľný materiál má prirodzene antibakteriálne vlastnosti, ktoré chránia obsah nádob na potraviny alebo koreničky pred baktériami. Okrem toho je bambus mimoriadne rozmerovo stabilný a odolný, pretože sa málo zmršťuje a napučiava. Vďaka tomu je ideálnym "uzáverom" pre skladovacie nádoby používané v kuchyni. Keďže je tu vyššia vlhkosť, nádoby na skladovanie potrebujú obzvlášť tesne priliehajúce viečka, ktoré sú však priedušné.

Kúpte si skladovacie nádoby: Optimalizované pre špeciálne požiadavky

V neposlednom rade vás sklenené nádoby podporia pri práci v kuchyni. Vďaka tomu, že je ich obsah viditeľný, máte prísady a korenie vždy na očiach. Takto môžete nielen vidieť, po čom potrebujete siahnuť, ale aj to, kedy niečo dochádza. Takáto "predvídavosť" sa však odporúča len v obmedzenej miere, pretože niektoré potraviny sú veľmi citlivé na svetlo a môžu trpieť otvorenou prezentáciou.

Na to však máme pripravené aj vhodné skladovacie kontajnery. Vyrábajú sa podľa osvedčených modelov a spájajú sa v nich stáročné poznatky s inovatívnym dizajnom. Cibuľa, zemiaky a cesnak v kvetináčoch zabraňujú tomu, aby v nich uložené plodiny začali klíčiť a stali sa nejedlými. Chlebník z keramiky alebo kovu zabraňuje vysychaniu pečiva a udržuje ho dlhšie čerstvé.

Nahor