3 ročná záruka 14 dní na vrátenie tovaru

Rýchlovarné kanvice - efektívne a dizajnové | Klarstein

Rýchlovarná kanvica je praktickým pomocníkom, ktorý vám môže výrazne uľahčiť život. Je jedným z najdôležitejších domácich spotrebičov, ktorý nám rýchlo umožňuje pripraviť si horúce nápoje ako čaj, káva alebo čokoláda. Naša ponuka je naozaj pestrá, takže si určite nájdete ten, ktorý bude vyhovovať vašim potrebám a predstavám.

V súčasnosti sa rýchlovarné kanvice dodávajú v mnohých rôznych dizajnoch a materiáloch. Či už hľadáte jednoduchý a základný model alebo niečo dizajnové a sofistikovanejšie, máme presne to, čo hľadáte.

Rýchlovarné kanvice majú v domácnostiach svoje špeciálne miesto. Sú spojené s pohodlím, útulnosťou a teplom. Rýchlovarné kanvice môžu byť vyrobené z rôznych materiálov – od liatiny až po plast. Každá kanvica má svoj vlastný charakter, výhody či nevýhody. Vyberte si podľa.

Podľa dizajnu

Kanvice možno použiť na varenie vody a na prípravu čaju, kávy alebo iných nápojov. Okrem toho sa dajú kanvice využiť ako dekoratívny prvok v kuchyni. Niektoré rýchlovarné kanvice majú retro dizajn, iné sú zasa modernejšie. V ponuke sú aj kanvice so zaujímavými vzormi a farbami. Najobľúbenejšie kanvice sú biele, červené alebo čierne. Kanvice môžu byť taktiež zdobené obrázkami zvierat, kvetov alebo iných vzorov.

Rýchlovarné kanvice podľa materiálu

Pri výbere dokonalej kanvice je dôležité zamerať sa na materiál, z ktorého je vyrobená. Najobľúbenejšie materiály sú plast, nehrdzavejúca oceľ a hliník. Každý materiál má svoje výhody a nevýhody, ktoré je potrebné zvážiť pred nákupom.

Plastové rýchlovarné kanvice:

  • Hlavnou výhodou plastových kanvíc je ich nízka cena. Plastové kanvice sú navyše ľahké a ľahko sa používajú. Hlavnou nevýhodou plastových kanvíc je ich nižšia kvalita.

Nerezové rýchlovarné kanvice:

  • Nerezové kanvice sú odolnejšie ako plastové kanvice. Nerezové kanvice majú navyše pekný lesklý povrch. Odradiť vás však môže vyššia cena.

Hliníkové rýchlovarné kanvice:

  • Hliníkové kanvice sú ľahké a ľahko sa používajú. Hliníkové kanvice majú navyše dobrú tepelnú vodivosť. Nevýhodou hliníkových kanvíc je, že sa rýchlo pokrývajú oxidmi.

Sklenené rýchlovarné kanvice:

  • Sklenené kanvice patria k veľmi elegantným, moderným a jednoduchým dizajnovým doplnkom kuchyne, obzvlášť keď sú podsvietené. Hlavnou nevýhodou týchto kanvíc oproti ostatným je pomerne časté usádzanie vodného kameňa.

Rýchlovarné kanvice podľa objemu

Rýchlovarné kanvice sú dostupné v rôznych veľkostiach podľa objemu. Ide o jeden z najdôležitejších faktorov pri kúpe rýchlovarných kanvíc. Výber závisí predovšetkým od počtu členov domácnosti. Treba brať do úvahy, že z jedného litra vody viete pripraviť 4-5 šálok kávy, čaju alebo iného nápoja. Najbežnejšie kanvice majú objem 1 liter. Dostupné sú aj rýchlovarné kanvice s objemom 2 litre a viac.

Najdôležitejší pomocníci v kuchyni

Rýchlovarné kanvice sú nevyhnutnou súčasťou každej kuchyne. Hlavnou výhodou rýchlovarných kanvíc je ich rýchle a jednoduché používanie. Rýchlovarné kanvice sú veľmi pohodlné na používanie a vy si tak viete dopriať naozaj chutný čaj či kávu už o pár minút.

Ak ste však milovníkom kvalitnej kávy a chcete si dopriať jej plnú chuť a vôňu, určite vás oslovia naše elegantné kávovary, ktoré zvládnu aj náročnejšie očákavania. Na našom e-shope nájdete široký výber kuchynských pomocníkov a doplnkov do kuchyne, ktoré vám uľahčia vaše každodenné varenie (niekedy trápenie) v kuchyni. Ak máte akékoľvek otázky alebo potrebujete pomoc, neváhajte nás kontaktovať. Vždy vám radi pomôžeme!

Nahor