3 ročná záruka 14 dní na vrátenie tovaru

Kávovary

46 Počet produktov

Kávovary

Základný koncept všetkých kávovarov je rovnaký. Mletá káva sa stretáva s vodou, ktorá extrahuje chuť zo zŕn. Voda odteká cez zrná, ktoré sú vo filtre, takže káva bez zŕn sa dodáva do šálky. Proces sa môže zdať jednoduchý, avšak rôzne kávovary môžu mať rôzne výsledky.

Koľko kávy budete robiť?

Na začiatok je potrebné zvážiť, koľko kávy budete denne piť. Pokiaľ ľudia vo vašej domácnosti konzumujú 5 až 10 šálok denne, kúpte si väčší kávovar s objemnejšou nádržou na vodu a väčšou nádobou na kávu. Väčšina nádržiek na vodu má okolo 0,5 až 2,5 litra. Čím je stroj objemnejší, tým je aj vyššia jeho zaobstarávacia cena.

Aký druh kávy preferujete?

Ďalší dôležitý faktor je druh kávy, ktorú budete každý deň piť. Nemá zmysel si kupovať prekvapkávací kávovar, pokiaľ dáte prednosť cappuccinu alebo latté. V tom prípade si zadovážte espresso kávovar.

Potrebujete mlynček na kávu?

Čerstvá mletá káva takmer vždy produkuje bohatšiu a chutnejšiu šálku kávy. S mlynčekom vstavaným do vášho kávovaru budete mať vždy možnosť použiť mletú kávu. Pokiaľ vám na intenzite kávy nezáleží, stačí vám model bez mlynčeka na kávu.

Typy kávovarov

Prekvapkávacie kávovary

Prekvapkávacie kávovary sa ľahko používajú a umožňujú vám vybrať si vlastné zrná kávy. Môžete variť čistú kávu, ochutenú kávu alebo kávu bez kofeínu. Môžete si namiešať vlastnú kávovú zmes alebo si pridať viac či menej mletej kávy, pre upravenie jej sily. Prekvapkávacie kávovary sú jednoduché stroje s vypínačom, ktorý ohrieva vodu a prepúšťa ju do filtračného koša s kávou. Niektoré modely sú vybavené vstavaným mlynčekom na kávu na celé zrná.

Espresso kávovar

Špecializovaný espresso kávovar siaha od lacnejších modelov až po tie špičkové, záleží aký ste náročný. Na výber máte z rôznych dizajnov, ktorý sa presne hodí do vašej kuchyne a životného štýlu. Príprava espressa v kávovare je jednoduchá a rýchla. Pákový kávovar na espresso pripraví rovnakú kávu, ako automatický kávovar, len je lacnejší. Dôležitá je údržba a pravidelné čistenie. Káva sa pripravuje z čerstvo namletých zŕn kávy.

Funkcie kavovarov

Funkcia výberu - niektoré kávovary majú prednastavený výber nápojov tak, aby vyhovoval vašim preferenciám. Znamená to, že prístroj automaticky vydá správne množstvo kávy s určitou silou.

Veľkosť nádrže na vodu - pokiaľ máte tendenciu pripravovať viac kávy naraz, vyberte si kávovar s nádržkou aspoň 1,5l, inak ho budete musieť stále dopĺňať.

Odvápňovací program - pravidelné čistenie a odstraňovanie vodného kameňa vám pomôže, aby dlhšie fungoval. Stroje ponúkajú automatické čistiace programy, ktoré vám uľahčia prácu.

Napeňovač - umožní vám vyrobiť si cappucino a latté, rovnako, ako ich dostanete v kaviarni. Pokiaľ však nemáte radi mlieko v káve, vyhnite sa mu.

Automatické vypnutie - užitočná funkcia automatického vypnutia kávovaru po určitej dobe. Zabránite tak prepáleniu kávy, ak ho zabudnete vypnúť.

Filter na vodu - tvrdá voda môže poškodiť kávovar a upchať ho. Filter vám pomôže udržať kávovar v prevádzke a poskytne čerstvú vodu.

Sila kávy - funkcia výberu intenzity kávy. Niektorí kávičkári milujú silnú chuť tmavej kávy, zatiaľ čo iní preferujú jemnejšiu a ľahšiu chuť.

Nahor