Chladničky a mrazničky

Chladničky a mrazničky

Chladničky a mrazničky patria k najpotrebnejším kuchynským spotrebičom v domácnosti, keďže sa do nich vkladajú suroviny, aby nám vydržali čo najdlhšie. Na trhu existuje niekoľko typov chladničiek a mrazničiek, pričom každá z nich má iné kapacitné aj chladiace vlastnosti. Preto je dôležité si pred kúpou stanoviť parametre a vlastnosti, ktoré musia tieto prístroje spĺňať. Aktuálne máme v ponuke viac ako 180 rôznych druhov chladničiek alebo mrazničiek, ktoré sú rozdelené do niekoľkých kategórií:


Samostatné chladničky

Samostatné chladničky sú elektrické zariadenia, ktoré slúžia na chladenie potravín, aby vydržali dlhšie čerstvé a nepokazili sa. Tento typ chladničiek nemá v sebe zabudovanú aj mrazničku na hlboko mrazené potraviny. Avšak v prípade záujmu sa dá kúpiť mraznička samostatne. Výhodou samostatných chladničiek je väčší objem vo vnútri zariadenia. Na druhej strane, chladnička nemá taký chladiaci výkon ako mraznička, preto v nej nemôžete niektoré potraviny ako mäso skladovať príliš dlho.

Samostatné mrazničky

Samostatné mrazničky alebo jednoducho mrazáky sú určené na skladovanie hlbokozmrazených potravín. Takéto druhy samostatných mrazničiek sú populárne hlavne vo veľkých rodinách alebo vo viac generačných domoch vďaka veľkému úložnému, ktorý samostatné mrazničky ponúkajú.

Mrazničky rozlišujeme truhlicové a zásuvkové. Truhlicové mrazničky neobsahujú žiadne poličky, ktoré by zaberali miesto. Preto je tento typ mrazničiek ideálny na skladovanie veľkého množstva potravín. Zásuvkové mrazničky sú menšie a dizajnom pripomínajú chladničky, pričom sú určené skôr na triedenie potravín do samostatných poličiek.

Kombinované chladničky

Kombinovaná chladnička s mrazničkou je typ chladničky, ktorá má chladiaci aj mraziaci priestor. Tento typ chladničky s mrazničkou je veľmi obľúbený, pretože je praktický a má samostatné dvere pre každý oddiel. Kombinovaná chladnička s mrazničkou je skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú mať pohodlie chladničky aj mrazničky v jednom spotrebiči.

Minibary

Minibar je malá chladnička, v ktorej môžete skladovať nápoje alebo iné občerstvenie. Najväčšou výhodou minibaru je jeho kompaktná veľkosť, vďaka ktorej ho možno ľahko umiestniť takmer kdekoľvek. Minibar má často aj sklenené dvere a štýlový dizajn, ktorý bude lákadlom na lahodné chladené nápoje. Ďalšou výhodou minibaru je, že môže pomôcť udržať nápoje chladné bez toho, aby zaberal príliš veľa miesta.

Chladničky na víno

Vinotéky sú povinnou výbavou každého správneho vinára. Chuť vína sa taktiež odvíja aj od teploty, pri ktorej víno servírujeme, preto je potrebné fľaše precízne aj skladovať. Pokiaľ doma nemáte vlastnú pivnicu, je potrebné popremýšlať nad kúpou domácej vinotéky. Výhodou tohto pomocníka je jeho kompaktná veľkosť, pretože domáca vinotéka nezaberá veľké množstvo miesta a jej police sú navrhnuté presne na sklenené vínové fľaše. Na výber máte z dvoch alternatív - vstavané chladničky na víno a z voľne stojacich vinoték.

Chladnička na nápoje

Chladničky na nápoje sú skvelým pomocníkom v komerčných prevádzkach, ale svoje využitie si nájdu aj ako domáce spotrebiče, napríkad v letnej záhrade alebo na terase. Tieto prístroje slúžia na perfektné vychladenie alkoholických alebo nealkoholických nápojov. Ich výhodou je, že väčšina týchto chladničiek má predné dvere vyrobené zo skla, a preto môžete ľahko zistiť, aký nápoj sa nachádza vnútri.

Okrem samotných chladničiek a mrazničiek sú veľmi podstatným elementom v kuchyni aj rúry na pečenie, mikrovlnné rúry alebo varné dosky. Pokiaľ hľadáte spoľahlivé a kvalitné spotrebiče do domácnosti alebo kuchyne, ste na správnom mieste, môžete si pozrieť našu celú ponuku.

Nahor