Chladničky na nápoje

Chladničky na nápoje

Ak hľadáte chladničku na nápoje, ktorá udrží vaše nápoje studené a čerstvé, potom ste na správnom mieste. Naša ponuka presklených chladničiek na nápoje je navrhnutá tak, aby udržala vaše nápoje pri dokonalej teplote či už chcete uskladniť pivo, víno alebo iné nápoje.

Vďaka rôznym veľkostiam a štýlom, z ktorých si môžete vybrať máme určite dokonalú chladničku na nápoje pre vaše potreby. Takéto chladničky najčastejšie využívajú reštaurácie, bary, obchody alebo iné gastronomické prevádzky, avšak svoje stále miesto si nájde aj v rodine ako domáci spotrebič.

Výhody chladničky na nápoje:

  • Kompaktnosť - oproti klasickým chladničkám sú tieto chladničky na nápoje menšie a miesto im ľahko nájdete aj v stiesnenejších podmienkach.

  • Transparentné dvere - všetky naše chladničky na nápoje pozostávajú z presklených dverí, preto vždy budete vedieť, čo sa vnútri nich nachádza bez toho, aby ste im museli otvárať.

  • Optimálna teplota a rýchle chladenie - Chladničky na nápoje sú ideálnym riešením pre bary a reštaurácie na rýchle chladenie nápojov a piva. Vnútorná teplota tohto typu chladničiek zabezpečuje rýchle chladenie nápojov, udržiavanie optimálnej teploty a občerstvenia s najlepšou chuťou.

Môžu sa v chladničkách na nápoje uskladňovať potraviny?

Či už hľadáte chladničku na nápoje do domáceho baru alebo na komerčné použitie, musíte mať na pamäti niekoľko vecí, aby vaše potraviny zostali čerstvé.

  • Ak chladničku používate na skladovanie potravín, uistite sa, že je vypnutý úsporný režim, aby teplota zostala pod 5 stupňov Celzia.
  • Avšak neodporúčame vám skladovať v chladničke na nápoje potraviny dlhodobo, na dlhodobé udržanie potravín v zdravom a čerstvom stave by sme radšej odporučili mrazničku.

Môžu byť v nej uložené aj vína?

Chladnička na nápoje je podobná chladničke na víno, ale treba si uvedomiť niektoré dôležité rozdiely. Po prvé, chladnička na nápoje potrebuje vyššiu teplotu ako chladnička na víno. To znamená, že si možno budete musieť vybrať medzi fľašou vína, ktorá je príliš studená alebo plechovkou piva, ktorá je príliš teplá. Po druhé, v závislosti od toho, ako nastavíte termostat, možno budete musieť skladovať vína a iné nápoje oddelene.

Víno totiž bude potrebovať vyššiu teplotu ako ostatné nápoje. Nakoniec si pred kúpou chladničky na nápoje nezabudnite skontrolovať jej kapacitu. V opačnom prípade sa môže stať, že budete mať príliš veľa alebo naopak nedostatok miesta pre svoje potreby.

Ako si vybrať chladničku na nápoje

Rozmery

Prvým zásadným krokom pri výbere chladničky na nápoje je stanoviť si, kde bude chladnička umiestnená, na základe toho si potom musíte zmerať rozmery daného miesta a pozrieť si dokumentáciu jednotlivých chladničiek na nápoje, aby sa vám nestalo, že sa chladnička na určené miesto nezmestí. Taktiež odporúčame si nechať aspoň 1 až 2 centimetrovú rezervu, pre prípad núdze.

Vnútorná kapacita

Dostatočný objem vnútornej kapacity sa odvíja od vašich konkrétnych potrieb. Pokiaľ budete využívať presklenú chladničku na nápoje len pre seba a pár priateľov, bude vám stačiť model, ktorý má objem okolo 50 litrov. V prípade, že chcete minibar využívať na komerčné účely, mali by ste siahnuť po väčšom modeli, ktorý má objem aspoň 130 litrov. Majte na pamäti, na aké účely sa bude chladnička využívať a podľa toho hľadať takú, ktorá má požadovaný vnútorný objem.

Hlučnosť

Tak, ako napríklad kombinované chladničky, tak aj chladničky na nápoje sú neustále zapnuté a vydávajú určitý špecifický zvuk. Preto sa treba pri výbere chladničky pozerať aj na emisie zvuku šíriace sa vzduchom, ktoré každý elektrický prístroj vydáva. Pokiaľ chcete mať chladničku umiestnenú niekde na frekventovanom mieste, odporúčame sa pozerať po takých, ktoré majú hlučnosť okolo 25 až 45 dB. Táto hodnota je vyhovujúca aj keď sa budete zdržiavať v blízkosti chladničky pravidelne či na dlhší čas.

V prípade, že by ste nemali záujem o chladničky na nápoje, alebo by sa vám žiadny dizajn nehodil do bytu, domu alebo prevádzky, môžete si pozrieť aj našu ponuku mini chladničiek a veríme, že s viacerými možnosťami nájdete model, ktorý sa vám bude páčiť.

Nahor