3 ročná záruka 14 dní na vrátenie tovaru

Minibary

114 Počet produktov

Mini chladničky a minibary

Mini chladnička alebo minibar sú skvelým pomocníkom pri uskladňovaní a chladení rôznych nápojov v plechových, sklenených alebo plastových fľašiach. V minulosti boli takéto malé chladničky súčasťou izieb v drahých hoteloch, predovšetkým v Amerike, no dnes sú bežnou praxou. Dokonca sa takéto minibary stali obľúbenými domácimi spotrebičmi.

Najčastejšie sa môžete s takýmto typom malých chladničiek stretnúť v rôznych baroch, reštauráciách alebo športových centrách. Najčastejšie sa v nich uchovávajú rôzne sladké nápoje, pivá alebo energetické nápoje. Svoje uplatnenie si však takýto minibar nájde aj v domácnosti, napríkad na terase, pri bazéne alebo niekde na dvore, aby ste si po svoj nápoj nemuseli chodiť dochladničky, ktorá sa nachádza vo vnútri domu.

Niektoré mini chladničky dokonca disponujú aj mrazničkou. Alternatívou k takýmto minibarom môžu byť, napríklad aj vinotéky alebo väčšie chladničky na nápoje.

Hlavné výhody mini chladničiek a minibarov

 • Kompaktná veľkosť - väčšina minibarov alebo chladničiek nepresahuje viac ako 90 litrový objem.
 • Nižšia spotreba elektrickej energie ako pri klasických chladničkách na nápoje.
 • Relatívne nízka cena - mini chladničky na nápoje nie sú drahou záležitosťou. U nás nájdete najlacnejšiu už od 119 €.
 • Štýlový dizajn - Minibary nemusia slúžiť len ako miesto, kde si dáte vychladiť svoje pivo alebo nápoj, ale môžu dolaďovať aj celkový dizajn priestoru, kde ich uložíte.
 • Transparentné dvere - niektoré typy mini chladničiek disponujú sklenenými dverami, cez ktoré dokážete rýchlo uvidieť, aké nápoje alebo pivá sa v nej nachádzajú.

Ako si vybrať minibar?

Pred výberom mini chladničky či minibaru na nápoje je nutné zvážiť niekoľko kritérií:

 • Hľadáte vstavaný alebo voľne stojaci minibar?
 • Aký objem mini chladničky bude vyhovovať vašim potrebám?
 • Aké rozmery minibaru sa zmestia do vášho priestoru?
 • Ktorý typ dverí bude vyhovovať umiestneniu vášho minibaru?

Vstavané alebo voľne stojace minibary

Prvá otázka, na ktorú si musíte odpovedať ešte pred samotným výberom minibaru sa týka typu minibaru: chcete vstavaný alebo voľne stojaci spotrebič?

 • Vstavané minibary majú výhodu, že nezaberajú veľa miesta, pretože sú súčasťou priestoru, do ktorého ho uložíme. Nevýhodou týchto prevedení je ich vyššia náročnosť v prípade, že by sa pokazili. V takomto prípade by sa museli rozoberať aj všetky ostatné veci v okolí, aby ste dokázali mini chladničku vytiahnuť z daného miesta.

 • Voľne stojace minibary na druhej strane zaberajú viac miesta, ale dokážete s nimi jednoducho manipulovať bez väčších komplikácii a takisto máte možnosť ich kedykoľvek preniesť na iné miesto.

Objem mini chladničky na nápoje

Ďalej je dôležitý objem mini chladničky. Tu musíte zvážiť, ako často a pre koľko ľudí bude vaša mini chladnička slúžiť. V prípade, že sa bude nachádzať, napríkad na terase domu a bude určená len na občasné používanie, tak vám úplne stačí mini chladnička s objemom 20 - 30 litrov. Pre väčší počet ľudí, napríklad na posedenie s priateľmi pri pive z domáceho pivovaru je vhodnejšie si zadovážiť chladničku s objemom aspoň 50 litrov.

Rozmery

Ak plánujete kúpiť barovú chladničku, nezabudnite skontrolovať rozmery v zozname parametrov. Zmerajte miesto, kam ju chcete umiestniť a k rozmerom cieľového priestoru pripočítajte určitú rezervu aspoň 2 centimetre, aby sa vám nestalo, že chladnička bude príliš natlačená na iné príslušenstvo. Takto jednoducho zabezpečíte, že sa vám všetko dokonale zmestí a bude sa pohodlne používať.

Typ dverí

Posledným bodom na zozname je konštrukčné prevedenie dverí. Na výber máte z dvoch možnosti, a to, či budú dvere transparentné (sklenené), alebo budú nepriehľadné. Tu treba myslieť, na aký účel chcete mini chladničku využívať. Ak ju chcete využívať na komerčné účely, odporúčame siahnuť po sklenených dverách, aby vaši zákazníci vždy vedeli, čo sa nachádza vnútri. Pri domácom využití si môžete pokojne vybrať možnosť podľa vlastných preferencií.

Nahor