3 ročná záruka 14 dní na vrátenie tovaru

Teplovzdušné ohrievače

Ak chcete rýchlo a jednoducho vyhriať konkrétnu oblasť vo vašej domácnosti, teplovzdušný ohrievač môže byť dokonalým riešením. Teplovzdušné ohrievače sú prenosné a relatívne lacné, vďaka čomu sú ideálne na doplnkové vykurovanie.

Teplovzdušné ohrievače sú skvelým spôsobom, ako ušetriť peniaze na účtoch za kúrenie. Vykurovaním len tých oblastí vášho domova, ktoré využívate najviac môžete znížiť spotrebu energie a znížiť svoje mesačné náklady. Teplovzdušné ohrievače sú obzvlášť účinným typom ohrievača a ponúkajú množstvo výhod. Ak hľadáte ešte iný spôsob, ako zostať v teple, možno vás zaujme náš výber elektrických krbov či vyhrievacích diek a vankúšov, ktoré zahrejú v zime každú domácnosť. Z našej pestrej ponuky ohrievačov si vyberie naozaj každý, tak na čo čakať?

Čo sa dozviete o teplovzdušných ohrievačoch v tomto článku?

 • Teplovzdušné ohrievače - typy a ich vlastnosti
 • Ako fungujú teplovzdušné ohrievače?
 • Teplovzdušné ohrievače a ich funkcie
 • Ako si správne vybrať teplovzdušný ohrievač?
 • Aké sú výhody nákupu s Klarstein.sk?
 • Často kladené otázky

Teplovzdušné ohrievače - typy a ich vlastnosti

V súčasnosti je na trhu množstvo modelov a typov teplovzdušných ohrievačov. Niektoré sú navrhnuté tak, aby boli veľmi tiché, zatiaľ čo iné sú hlučnejšie. Všetko záleží na vašich osobných preferenciách a požiadavkách. Ak vám však hluk robí veľké starosti, určite sa poobzerajte po modeli, ktorý je špeciálne navrhnutý tak, aby bol tichý.

Ďalšou dôležitou vecou, ktorú treba mať na pamäti pri kúpe teplovzdušného ohrievača sú jeho vlastnosti, ako napr. detská poistka. Táto funkcia je dôležitá pre prípad, že by sa dieťa alebo domáce zviera náhodne dotklo horúcich povrchov ohrievača. Je preto veľmi dôležité, aby ste si pred konečným nákupom urobili prieskum. Nezabudnite zvážiť veľkosť miestnosti, ktorú potrebujete vykurovať, úroveň hluku a funkcie, ktoré sú pre vás dôležité. S trochou výskumu by ste mali byť schopní nájsť perfektný teplovzdušný ohrievač pre vaše potreby.

Ako fungujú teplovzdušné ohrievače?

Teplovzdušný ohrievač je typ ohrievača, ktorý používa vlákno na pomalé zahrievanie. Teplo z vlákna je vháňané do miestnosti pomocou ventilátora, čo z neho robí efektívny spôsob vykurovania veľkej plochy. Teplo je rovnomerne cirkulované v celej miestnosti. To znamená, že nebudete mať horúce a studené miesta a budete si môcť užívať pohodlie. Teplovzdušné ohrievače sú navyše veľmi ľahké a prenosné, takže ich môžete podľa potreby ľahko premiestňovať z miestnosti do miestnosti.

Teplovzdušné ohrievače a ich funkcie

Časovač - umožňuje nastaviť čas na ventilátore, po uplynutí ktorého sa zariadenie automaticky vypne. To je vhodné na noc, keďže pri spánku nepotrebujete takú vysokú teplotu ako cez deň. Časovač je možné nastaviť v 1-hodinových intervaloch až do 8 hodín.

Funkcia oscilácie - je to skvelý spôsob, ako rovnomerne rozložiť teplo v miestnosti. Otáčaním ventilátora zľava doprava zaistíte správne vyhrievanie všetkých priestorov miestnosti. To je užitočné najmä vo väčších miestnostiach alebo v priestoroch s viacerými zdrojmi tepla.

LED displej - nastavenia na vašom teplovzdušnom ohrievači môžete upravovať pomocou dotykového panela alebo dodaného diaľkového ovládača. Aktuálne nastavenia sú vždy zobrazené na LED displeji.

Detská poistka - zabráni náhodnému zapnutiu zariadenia, ako napríklad zvedavým dieťaťom. Chráni tak dieťa aj samotné zariadenie. Detská poistka je veľmi dôležitým bezpečnostným prvkom, ktorý by ste nemali ignorovať.

Ochrana proti prehriatiu - úlohou tepelnej poistky je chrániť teplovzdušný ventilátor pred prehriatím a zabrániť tak vyhoreniu vykurovacieho telesa alebo roztaveniu okolitých materiálov. V prípade prehriatia sa tepelná poistka vypne a preruší napájanie ventilátora, čím zabráni ďalšiemu poškodeniu.

Ochranný vypínač pri prevrátení - Zvyčajne to zaisťuje prepínač sklonu, ktorý spustí zariadenie, ak je príliš naklonené. V prípade ventilátora by to mohlo spôsobiť požiar v dôsledku nadmerného tepla, napr. na koberci alebo podlahe.

Režim Eco - Po zapnutí režimu Eco, váš ohrievač automaticky upraví svoje nastavenia, aby sa znížila spotreba energie. To vám môže pomôcť ušetriť peniaze na účte za energiu a taktiež prispieť k ochrane našej planéty.

Termostat - Výkon a teplotu môžete ovládať pomocou zabudovaného termostatu na zariadení. To vám umožní nájsť perfektné nastavenia pre vaše potreby.

Diaľkové ovládanie - Vďaka diaľkovému ovládaniu a LED displeju viete pohodlne ovládať všetky funkcie a nastavovať teplotu odkiaľkoľvek v miestnosti.

Ako si správne vybrať teplovzdušný ohrievač?

Ak uvažujete o kúpe teplovzdušných ohrievačov, je dôležité zvážiť hlučnosť. Niektoré modely sú oveľa tichšie ako iné, takže ak vás znepokojuje hluk, určite sa poobzerajte po teplovzdušnom ohrievači, ktorý je špeciálne navrhnutý tak, aby bol tichý. Mali by ste zvážiť aj veľkosť miestnosti, ktorú potrebujete vykurovať. Malý ohrievač s ventilátorom nemusí byť dostatočne výkonný na to, aby vykúril veľkú miestnosť, preto sa uistite, že ste vybrali model, ktorý je primerane veľký pre priestor, ktorý potrebujete vykurovať.

Vo všeobecnosti sú teplovzdušné ohrievače efektívnym a cenovo dostupným spôsobom vykurovania miestnosti. S toľkými výhodami je ľahké pochopiť, prečo sú teplovzdušné ohrievače skvelou voľbou pre každého, kto chce ušetriť peniaze na účtoch za kúrenie.

Aké sú výhody nákupu z Klarstein.sk?

 • S nami máte garanciu 3 ročnej záruky.
 • Ponúkame pestrý výber rôznych modelov, z ktorých si vyberie každý.
 • U nás máte možnosť vyskúšať si produkt až na 14 dní.
 • Doprava zadarmo kdekoľvek na Slovensku.
 • Expresné doručenie na určené produkty, ktoré k vám prídu do dvoch pracovných dní.

Často kladené otázky

1. Kde sa dajú využiť teplovzdušné ohrievače?

Teplovzdušné ohrievače sú skvelým spôsobom, ako okamžite získať teplo v každej miestnosti. Sú ideálne pre malé až stredne veľké miestnosti a dajú sa použiť aj na chladenie vzduchu v lete.

2. Zmestia sa teplovzdušné ohrievače aj do menších miestností?

Teplovzdušné ohrievače sú kompaktné, ľahké a ľahko sa skladujú, vďaka čomu sú perfektnou voľbou pre každú domácnosť. Samozrejme na trhu existujú aj väčšie ohrievače, preto je potrebné zvážiť, kde chcete ohrievače využívať.

3. Ako veľmi sú teplovzdušné ohrievače hlučné?

To závisí od konkrétneho modelu. Keďže teplovzdušné ventilátory sú vybavené ventilátorom, treba počítať s tým, že nebudú úplne tiché. Hlučnosť by mala byť vždy uvedená v popise produktu, prípadne v príbalovom letáku. Vo všeobecnosti sú však teplovzdušné ventilátory oveľa tichšie ako iné typy ventilátorov, ako sú stojanové alebo vežové ventilátory.

Nahor