Infražiariče

Infrapanely

Infračervené ohrievače alebo infrapanely predstavujú budúcnosť vykurovacej techniky! Infražiariče sú skvelým spôsobom, ako udržať teplo v akomkoľvek priestore. Či už hľadáte spôsob, ako zabezpečiť teplo v kúpeľni či v obývačke, alebo ako vyhriať terasu, infražiarič je perfektným riešením.

Ako fungujú infrapanely?

Infrapanely využívajú vykurovanie modernou infračervenou tepelnou technológiou IR Comfort Heat. Infražiariče majú vysoko efektívny vykurovací výkon a šíria na pocit veľmi príjemné teplo. Vykurovací panel je mimoriadne efektívny a keďže infrapanel ohrieva priamo osvetlené osoby bez potreby najskôr ohriať vzduch, teplo pocítite takmer okamžite po zapnutí infražiariča.

Tento typ vykurovania je veľmi efektívny a môže vám ušetriť peniaze na účte za energiu. Infračervené ohrievače sú tiež bezpečné a nevytvárajú žiadne nebezpečné výpary. Infračervené žiarenie ohrieva povrchy v miestnosti vrátane podlahy a stien a môže prenikať aj cez okná. To umožňuje rýchle vykúrenie miestnosti v priebehu niekoľkých minút po zapnutí infrapanela.

Funkcie infrapanelov

Infrapanely s termostatom je možné nastaviť na akúkoľvek teplotu, ktorá vám vyhovuje v rozmedzí od 5 do 40 °C. Takisto si môžete nastaviť týždenný časovač tak, aby sa program vykurovania spustil presne podľa vašich potrieb každý deň v týždni. Táto funkcia infražiaričov vám zaručí vždy príjemne vyhriatú kúpeľňu. Infrapanely majú zabudovaný LED panel, prostredníctvom ktorého môžete infražiarič ovládať, inou možnosťou je ovládanie pomocou diaľkového ovládača či smartónu. Vďaka aplikácii Klarstein, ktorá je dostupná pre iOSaj pre Android bude ovládanie infrapanelu maximálne pohodlné.

Obrazové infrapanely

Obrazové infrapanely sú skvelou voľbou, ak si chcete ráno dopriať príjemne vyhriaté prostredie. Majú skvelú výhrevnú funkciu, šetria miesto a prakticky je ich možné umiestniť kdekoľvek, aj do kľukatých miestností. Dizajn obrazových panelov si môžete prispôsobiť vášmu vkusu. Spravte z vašej steny funkčný dizajnový highlight pomocou infračerveného obrazového vyhrievania od Klarstein. Máte radi čiernobiele skice mestských máp alebo impozantné fotografie veľkomiest? Či už preferujete farebnosť, hravosť, alebo abstraktné umenie, obrazový infražiarič perfektne nahradí tradičný radiátor a ušetrí vám miesto aj výdavky.

Nástenné infrapanely

Nástenné infrapanely sú skvelým spôsobom, ako efektívne vykurovať váš domov alebo kanceláriu. Sú konštruované s konvekčnou vzduchovou medzerou, ktorá umožňuje lepšie prehrievanie miestnosti. Vďaka svojmu umiestneniu na stenu dokáže infrapanel pokryť väčšinu priestoru, vrátane stropu, podlahy a stien. Prakticky nástenný infražiarič pokrýva 80 % plôch v miestnosti.

Stropné infrapanely

Stropné infrapanely predstavujú moderný spôsob vykurovania. Používajú sa najmä vo veľkých priestoroch, ako chodby, schodiská, ale aj kúpeľne. Hlavnou výhodou stropného infračerveného vykurovania je, že je efektívnejšie ako iné druhy vykurovania, avšak v porovnaní s nástennými infrapanelmi sú stropné infražiariče menej efektívne.

Výhody infrapanelov

 • Infražiariče sú energeticky veľmi efektívne ohrievače.
 • Vďaka infračervenej technológii, ktorú infrapanely využívajú, predstavujú infražiariče ekologický spôsob vykurovania miestnosti.
 • Vyžarujú príjemné teplo už krátko po zapnutí.
 • Infrapanely poskytujú dokonalý relax v kúpeľni.
 • Niektoré infrapanely majú zabudovaný aj veľmi praktický prvok, ako držiak na uterák.
 • Čo sa týka priestovej náročnosti, infrapanely všeobecne zaberajú minimum miesta.
 • Výhrevný panel možno zavesiť priamo na stenu, vďaka čomu predstavuje maximálne priestorovo úsporné vykurovacie riešenie.
 • Nakoľko infračervený panel nevíri prach, predstavuje ideálne riešenie pre alergikov.
 • Infrapanely sú dostupné v mnohých dizajnových prevedeniach.
 • Ovládanie infražiaričov je veľmi jednoduché. Môžete použiť LED displej, ktorý je integrovaný na infrapanely, diaľkový ovládač alebo svoj smartfón.
 • Infrapanely majú dlhú životnosť. Zvyčajne vydržia 30 až 50 rokov.
Nahor