3 ročná záruka 14 dní na vrátenie tovaru

Obrazové infrapanely

Obrazové infrapanely

Obrazové infrapanely patria do skupiny ohrievačov spolu aj s nástennými a stropnými infrapanelmi, ktoré poskytujú jedinečný a účinný spôsob vykurovania vášho domova. Pomocou infračervených vĺn sa tieto obrazové infrapanely môžu zamerať na konkrétne oblasti vo vašom dome a poskytnúť teplo bez toho, aby ste museli vykurovať celú miestnosť. Infražiariče – obrazové infrapanely sa často používajú v kombinácii s inými spôsobmi vykurovania, ako sú napríklad pece s núteným prívodom vzduchu, aby sa zabezpečilo účinnejšie a pohodlnejšie vykurovanie. Ak hľadáte efektívny ale hlavne štýlový spôsob vykurovania, ktorý váš domov spestrí svojim dizajnom, zvážte kúpu obrazových infrapanelov.

Čo sa v tomto texte o obrazových infrapaneloch dočítate?

 • Aké typy a štýly obrazových infrapanelov ponúkame?
 • Ako funguje obrazový infražiarič a ako ho používať?
 • Aké funkcie má obrazový infrapanel?
 • Ako si vybrať obrazový infrapanel?
 • Aké sú výhody nákupu s Klarstein.sk?
 • Často kladené otázky

Aké typy a štýly obrazových infrapanelov ponúkame?

U nás nájdete mnoho štýlov obrazovývh infrapanelov. Každý z nich má elegantné alebo dizajnové prevedenie obrazu a z nášho sortimentu si určite nájdete taký, ktorý vyzdvihne miestnosť, ktorú bude vykurovať.

Vybrať si môžete z dvoch prevedení – štvorcových a obdĺžnikových. Líšia sa však okrem dizajnu hlavne svojimi rozmermi. Najčastejšie u nás kúpite obrazové infrapanely s účinnou plochou do 7 m², 11m² a do 14 m².

 • Smart obrazový infrapanel s aplikáciou – ste fanúšikom inteligentnej domácnosti? Naše smart obrazové infrapanely sa o to postarajú. Ovládajte svoj obrazový infrapanel bez toho, aby ste sa k nemu postavili. Cez našu aplikáciu si ho môžete zapnúť, vypnúť, nastaviť si teplotu a mnoho ďalších funkcií.
 • Obrazový infrapanel bez aplikácie – aj napriek tomu, že nebudete môcť ovládať obrazový infrapanel cez telefón ale manuálne cez jeho gombíky, nemá to žiadny vplyv na jeho účinnosť a výkon. Je rovnako výkonný ako smart obrazový infrapanel.

Ako funguje obrazový infražiarič a ako ho používať?

Obrazový infrapanel je typom ohrievača priestoru, ktorý využíva infračervené vlny na ohrev predmetov v miestnosti. Infračervené vlny sú voľným okom neviditeľné, ale možno ich cítiť ako teplo. Obrazové infrapanely fungujú tak, že vysielajú infračervené vlny, ktoré sa odrážajú od predmetov v miestnosti a sú nimi absorbované. Predmet potom vyžaruje vlastné infračervené vlny, ktoré sú absorbované ďalšími predmetmi v miestnosti atď. Tento proces pokračuje, kým sa nevyhreje celá miestnosť.

Použitie – Obrazový infrapanel stačí zapojiť do zásuvky a zapnúť. Potom môžete obrazový infrapanel nasmerovať na oblasť miestnosti, ktorú chcete vyhrievať. Pomocou gombíkov, ktoré nájdete na bočnej strane si môžete regulovať teplotu podľa vlastného uváženia. V prípade smart obrazového infrapanelu, ho môžete ovládať z pohodlia vášho gauča, postele alebo dokonca aj mimo svojho domova.

Aké funkcie má obrazový infrapanel?

 • Open Window Detection – pri detekcii otvoreného okna sa ohrievač automaticky vypne, čím šetrí peniaze a energiu.
 • Časovač – môžete nastaviť na časovač, aby sa obrazový infrapanel zapínal a vypínal v určitom čase. To je ideálne pre časy, keď viete, že nebudete doma alebo keď chcete v noci znížiť teplotu.
 • Tepelná poistka – tú obsahujú tie modely, ktoré nie sú vybavené termostatom. Jej úlohou je aby sa nepreťažila elektrická sieť, čo by mohlo obrazový infrapanel poškodiť.
 • Termostat – na termostate jednoducho nastavíte požadovanú teplotu, ktorú chcete v miestnosti udržiavať. Takto sa infračervené panely zapnú len vtedy, keď je to naozaj potrebné.
 • Displej – vďaka displeju budete mať výborný prehľad o chode obrazového infrapanelu. Napríklad uvidíte stupeň výkonu, uvidíte aktuálne nastavenú teplotu, teplotu, ktorú nastavujete a podobne.

Ako si vybrať obrazový infrapanel?

Stupeň krytia – Označuje sa IPXX (namiesto XX sú číslice). Napríklad ak chcete obrazový infrapanel do kúpeľne siahnite po stupni krytia IP24 a viac.

Spôsob ovládania – ste fanúšikom inteligentnej domácnosti alebo sa vám páči klasika? Môžete si vybrať medzi klasickými obrazovými infrapanelmi s manuálnym ovládaním alebo medzi smart obrazovými infrapanelmi, ktoré môžete ovládať cez aplikáciu Klarstein.

Výkon – na 1 m³ je potrebný infrapanel s výkonom aspoň 25/30W. Ak chcete vedieť, aký obrazový infrapanel bude potrebný na miestnosť, ktorú chcete vykúriť, môžete si to vypočítať podľa vzorca – Objem miestnosti (m³) x 25W = požadovaný výkon.

Materiál – Hliník: je najlacnejšia možnosť, Sklo: je typickým a základným materiálom obrazových infrapanelov. Keramika alebo mramor – udržujú teplotu a hrejú ešte určitú dobu aj po ich vypnutí.

Aké sú výhody nákupu s Klarstein.sk?

 • Garancia 3 ročnej záruky.
 • Množstvo dizajnových kúskov na jednom mieste.
 • Máte možnosť vyskúšať si produkt 14 dní.
 • Doprava zadarmo na celom Slovensku.
 • Expresné doručenie na označené produkty, do dvoch pracovných dní.

Často kladené otázky

1. Aké je najlepšie miesto pre umiestnenie obrazového infrapanelu?

Fungujú na základe vyžarovania tepla, čo znamená, že v ich bezprostrednej blízkosti sa nesmú nachádzať žiadne predmety. Najlepšie miesto na umiestnenie infračerveného obrazového infrapanelu je v strede stropu, odkiaľ bude teplo vyžarovať čo najďalej do priestoru. Obrazové infrapanely sa môžu inštalovať aj na stenu, ale v takom prípade zvyčajne potrebujete viac ako jeden na vykurovanie celej miestnosti.

2. Akú životnosť majú obrazové infrapanely?

Ich priemerná životnosť je 30 rokov alebo 100 000 hodín. Je to vhodný produkt pre takých ľudí, ktorí hľadajú odolné, dlhodobé a nízkonákladové kúrenie.

3. Vyžadujú si obrazové infrapanely špeciálnu údržbu?

Obrazové infrapanely sú skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú bezúdržbové riešenie vykurovania. Nevyžadujú žiadne odborné kontroly ani inšpekcie a stačí ich z času na čas utrieť handričkou. Obrazové infrapanely sa tiež veľmi ľahko čistia - stačí použiť čistiaci prostriedok vhodný pre materiál, z ktorého je obrazový infrapanel vyrobený. Sklenené a keramické obrazové infrapanely možno čistiť bežnými čistiacimi prostriedkami, zatiaľ čo sklenené obrazové infrapanely s potlačou si vyžadujú špecifický čistiaci prostriedok odporúčaný výrobcom.

Nahor