Ohrievače

Ohrievače

Ohrievače sú zariadenia, ktoré vyžarujú teplo a používajú sa na vyhrievanie miestnosti alebo celého domu. Ohrievače sú nevyhnutné na udržanie tepla v domácnostiach a firmách počas chladných mesiacov.

Ohrievač pomáha zlepšovať kvalitu vzduchu v interiéri cirkuláciou teplého vzduchu v celom priestore. Okrem toho môžu tiež pomôcť znížiť úroveň vlhkosti v priestore, čo môže zlepšiť úroveň pohodlia. K dispozícii nájdete ohrievače v rôznych veľkostiach a štýloch, aby vyhovovali každému priestoru.

Čo sa v tomto článku o ohrievačoch dozviete?

 • Aké typy ohrievačov nájdete na Klarstein.sk?
 • Akými funkciami môžu disponovať ohrievače?
 • Ako si vybrať ohrievač?
 • Aké sú výhody nákupu na Klarstein.sk?
 • Často kladené otázky

Aké typy ohrievačov nájdete na Klarstein.sk?

V našom sortimente nájdete niekoľko základných typov ohrievačov. Ak sa neviete rozhodnúť, pozrite si našu stručnú charakteristiku každého typu ohrievača a veríme, že vám výber uľahčíme.

Infražiariče – Do tejto kategórie spadajú aj ohrievače na terasu, obrazové infrapanely či nástenné a stropné infrapanely. Tento typ ohrievača je vynikajúcim spôsobom ako udržať akýkoľvek priestor v pohodlí a teple. Tento typ vykurovania je veľmi účinný a dokáže zabezpečiť dostatok tepla aj pre najpoužívanejšie priestory. Sú ideálne do interiéru ale aj do izolovaných garáží alebo otvorených obytných priestorov, ako sú terasy.

Fungujú tak, že vyžarujú infračervené vlny, ktoré sú absorbované predmetmi v miestnosti. Tým sa ohrievajú predmety a následne vzduch okolo nich, čo poskytuje prirodzenejší pocit tepla ako iné typy domácich ohrievačov. Ak hľadáte bezpečné a účinné vykurovacie teleso pre svoj domov, infražiarič bude skvelou voľbou.

Konvektory – Sú typom vykurovacieho telesa, ktoré využíva princíp konvekčného ohrevu. To znamená, že ohrievač absorbuje studený vzduch z okolia, vháňa ho cez vykurovacie teleso a týmto spôsobom ohrieva miestnosť. Tento ohrievač má zvyčajne aj malý ventilátor na cirkuláciu ohriateho vzduchu v prostredí. Pri použití ventilátora sa miestnosť zohreje rýchlejšie a rovnomernejšie. Elektrické konvektory sú skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú svoj domov vykurovať efektívnejšie a účinnejšie. Ich nevýhodou však je, že víria prach v domácnosti.

Olejové radiátory – Olejové radiátory sú typom ohrievača, ktorý ako kvapalinu na prenos tepla využíva olej. Sú účinnejšie ako vodné radiátory a majú vyššiu tepelnú kapacitu. Menej podliehajú korózii alebo tvorbe vodného kameňa, čo uľahčuje ich údržbu. Tento ohrievač je veľmi účinný z hľadiska spotreby energie, čo z neho robí dobrú voľbu pre tých, ktorí chcú ušetriť peniaze na účtoch za energiu. V závislosti od konkrétneho typu však môžete ohriať miestnosť vo veľkosti od 20 do 60 m3.

Elektrické krby – sú skvelým spôsobom, ako vytvoriť atmosféru tradičného krbu na drevo bez použitia dreva. Nevyžadujú náročnú údržbu, spaľovanie dreva, čistenie komína ani nákladnú inštaláciu. Elektrické krby sú cenovo dostupné, čisté, bezpečné a ľahko sa inštalujú.

Etanolové krby – sa v posledných rokoch stali obľúbenou voľbou. Etanol je čisté palivo, ktoré neprodukuje sadze, dym ani popol, takže je ideálnou voľbou pre tých, ktorí si chcú užiť pocit tradičného krbu bez problémov. Krby na etanol ponúkajú aj množstvo ďalších výhod, medzi ktoré patrí:

 • Etanol je obnoviteľný zdroj, takže jeho používanie v krbe pomáha znižovať vašu uhlíkovú stopu.
 • Etanolové krby sa inštalujú oveľa jednoduchšie ako tradičné krby na drevo a možno ich používať aj v domoch, ktoré nemajú komín.
 • Ak uvažujete o tomto ohrievači pre svoj domov, je potrebné mať na pamäti niekoľko vecí. Musia byť odvetrané do exteriéru, preto sa pred ich kúpou uistite, že máte vhodné miesto na inštaláciu. Vyžadujú aj pravidelnú údržbu, napríklad dopĺňanie palivovej nádrže a čistenie horáka. S trochou starostlivosti však etanolový krb môže poskytovať roky radosti.

Teplovzdušné ohrievačepoužívajú elektrický ventilátor na cirkuláciu vzduchu v miestnosti a fungujú na základe ohrevu vzduchu v priestore. Pomocou ventilátora, ktorým tento ohrievač disponuje, dodáva studený vzduch k vykurovaciemu telesu, kde sa ohreje a tento ohriaty vzduch je vháňaný do miestnosti. Niektoré typy je možné prepnúť aj na studený ventilátor, čím zastávajú funkciu spotrebiča 2v1.

Vyhrievacie deky a vankúše – sú elektrické deky, ktoré sa dodávajú v rôznych veľkostiach, a ktoré poslúžia na zahriatie tela v zime. Najväčšie vyhrievacie deky dokážu zohriať dve osoby súčasne. Nepoužívajú sa ako primárny zdroj vykurovania ale ako doplnok, v prípade, že by vám bola stále zima.

Vyhrievacie vankúše sú menšie ako prikrývky, takže ich možno ľahko umiestniť na boľavé kĺby alebo vedľa krku a ramien. Vytvárajú teplo a môžu byť skvelým spôsobom, ako sa zamerať na konkrétne bolestivé miesta na tele.

Akými funkciami môžu disponovať ohrievače?

Každý typ ohrievača môže mať odlišné funkcie, medzi základné funkcie však môže patriť:

 • Regulácia výkonu – výkon si môžete regulovať na ohrievači manuálne alebo cez aplikáciu.
 • Termostat – na základe ktorého si nastavíte čas a dobu vykurovania. To znamená, že bude miestnosť reálne vykúrená len vtedy ak to budete skutočne potrebovať. Táto funkcia vám pomôže znížiť náklady.
 • Diaľkové ovládanie – niektoré drahšie typy ohrievačov disponujú aj ovládaním na diaľku, podobne ako televízor. To vám umožňuje zapnúť či vypnúť ohrievač bez toho, aby ste k nemu museli reálne prísť.
 • Bezpečnostná poistka proti prehriatiu – táto funkcia zabraňuje ohrievaču aby sa prehrial a v prípade, že je prekročená medzná teplota, ohrievač sa vypne. Tým predídete poškodeniu ohrievača.
 • Smart ohrievač – v našej ponuke nájdete aj smart ohrievače, ktoré môžete ovládať prostredníctvom telefónu aj mimo svojho domova. Pokiaľ ste fanúšikom inteligentnej domácnosti, smart ohrievače budú tou správnou voľbou pre vás.

Ako si vybrať ohrievač?

 • Vyberte si podľa výkonu – čím vyšším výkonom bude ohrievač disponovať, tým rýchlejšie vykúrite požadovaný priestor. Bežne sa výkon ohrievačov pohybuje v rozmedzí od 500 do 3000 W. Tuto platí, čím väčšia miestnosť, tým je väčšia potreba vyššieho výkonu.
 • Sledujte aj hlučnosť – majte tu však na pamäti, že pokiaľ si budete brať orhievač, ktorý má ventilátor, jeho hlučnosť bude vyššia a v miestnosti kde spíte, by to mohlo byť rušivým elementom. Najtichšie sú infrapanely, elektrické a etanolové krby.
 • Manipulácia s ohrievačom a jeho premiestňovanie – pokiaľ viete, že ohrievač nebude fixne na jednom mieste, ale budete ho chcieť premiestňovať z miestnosti do miestnosti, zamerajte sa aj na jeho hmotnosť. Najľahšie, ktoré môžu mať aj 1 kg sa však vyznačujú nízkym výkonom. Výkonné ohrievače môžu vážiť až dokonca 20 kg.
 • Funkcie – pri výbere ohrievača sa pozrite aj na to, akými funkciami disponuje. Vyberte si taký, ktorý bude dokonale spĺňať vaše požiadavky. Určite však myslite na to, aby mal váš ohrievač aspoň termostat a poistku proti prehritatiu či preváženiu.

V prípade, že sa chcete dozvedieť viac, pozrite si aj náš článok Ako nájsť správny ohrievač a prečítajte si aj výhody a nevýhody jednotlivých ohrievačov.

Zvlhčovač vzduchu pre deti

Zvlhčovače vzduchu pre deti sú výbornou voľbou! Pomáhajú predchádzať budúcim dýchacím problémom. Veľkú úľavu prinesú deťom, ktoré trpia astmou, atopickým ekzémom alebo alergiami. Suchý vzduch nie je pre malé deti dobrý a znižuje ich imunitu, preto sú zvlhčovače vzduchu nevyhnutnou súčasťou každej detskej izby.

Aké sú výhody nákupu na Klarstein.sk?

 • Produkty, ktoré sú označené ako “expresné doručenie” vám doručíme do 2 dní.
 • Ak budete platiť kartou vopred, budete mať dopravu zadarmo na celom území Slovenska.
 • Množstvo dizajnových kúskov na jednom mieste.
 • Produkt si môžete vyskúšať po dobu 14 dní a v prípade, že s tovarom nebudete spokojní, môžete nám ho bez udania dôvodu vrátiť naspäť.
 • Garantujeme záruku 3 roky.

Často kladené otázky

Elektrický krb ako doplnkové kúrenie je vhodný pre úsporu energie?

 • Čo sa týka úspory elektrickej energie, neodporúčame investovať do elektrického krbu. Aj napriek tomu, že do istej miery napomáha k vytváraniu tepla ide skôr o estetický prvok do domácnosti.

Aký ohrievač je najúčinnejší?

 • Všetky elektrické ohrievače sú technicky 100 % účinné (všetka energia, ktorú spotrebujú, sa premení priamo na teplo). Napriek tomu niektoré ohrievače poskytujú viac tepla na jednotku energie ako iné. Zvyčajne sú najúčinnejšie infračervené ohrievače, ale najdlhšie vydrží teplo v olejových ohrievačoch.

Aké ohrievače sú najideálnejšie do kúpeľne?

 • Okrem rebrových radiátorov, ktoré sa najčastejšie používajú do kúpeľne sú veľmi vhodnou alternatívou infrapanely na stenu, ktoré produkujú sálavé teplo smerom ku konkrétnej ploche, ktorú majú pred sebou. Okrem toho si vás získajú svojim elegantným a estetickým vzhľadom ale hlavne aj svojou úspornosťou.

Nahor