3 ročná záruka 14 dní na vrátenie tovaru

Elektrické variče


Dvojplatnička

Varná doska je v kuchyni nevyhnutná. Nemusí to byť nutne varná doska so štyrmi varnými zónami. Môžete si tiež kúpiť dvojplatničku pre malú kuchyňu alebo ak je priestor obmedzený. Dôležitá je aj špeciálna konštrukcia: má byť dvojplatnička vhodná na zabudovanie alebo na mobilné použitie? Dvojplatničky sú k dispozícii aj s indukciou. Máme rôzne modely, ktoré dokonale vyhovejú vašim požiadavkám.

Dvojplatnička so sklokeramickou varnou doskou

Sklokeramické varné dosky sú dnes moderným štandardom. Ide o povrch dosky vyrobený zo sklokeramiky. Dvojplatnička môže byť elektrická alebo indukčná. Sklokeramika má množstvo výhod: Povrch je rovný, hrnce sa nemôžu prevrátiť a v prípade potreby sa dajú ľahko premiestniť. Sklokeramika sa tiež ľahko čistí. Klasická sklokeramická varná doska je vybavená elektrickými prvkami a výhrevnými telesami pod sklom. Varné zóny sa zahrievajú a teplo sa prenáša do hrncov a panvíc.

Dvojplatnička s indukciou

V indukčnej varnej doske sú pod sklokeramickou doskou cievky, ktoré vytvárajú striedavé magnetické polia. Povrch varnej dosky sa nezahrieva, ale obsah hrncov a panvíc sa zahrieva veľmi rýchlo. Ohrev sa dá mimoriadne dobre regulovať. Navyše indukčná varná doska spotrebuje menej energie ako elektrická sklokeramická doska.

Na čo môžete použiť dvojplatničku?

Dvojplatnička je vhodná na kompletnú prípravu jedál. Varenie, vyprážanie a dusenie je hračka. Dvojplatničková varná doska zaberá len veľmi málo miesta, keď je zapustená do pracovnej dosky. Osobitné postavenie majú mobilné, prenosné dvojplatničky. Mimochodom, tieto modely sú k dispozícii nielen so sklokeramickou, elektrickou alebo indukčnou varnou doskou, ale aj s dvoma sklokeramickými varnými doskami. Takéto dvojité varné dosky sú ideálne na kempovanie alebo do záhradného domčeka.

Dvojitá indukčná varná doska alebo dvojitá elektrická varná doska sa dá ovládať buď pomocou dotykového displeja, alebo otočných gombíkov. Komfortnejšie modely sú často vybavené aj časovačom a posuvníkom na displeji. Pri niektorých modeloch môžete obe varné dosky spojiť do jednej varnej zóny.

Ktorá dvojplatnička najlepšie vyhovuje vašim požiadavkám?

Vo všeobecnosti dvojplatnička postačuje, ak nevaríte neustále pre viacero osôb. Vyberte si verziu s indukciou, ktorá vytvára teplo mimoriadne rýchlo. Ak pre vás rýchlosť, rýchla regulácia tepla a nižšia spotreba energie nie sú až také dôležité, dobrou voľbou je aj elektrická dvojplatnička. Mobilná verzia je vždy vhodná, ak hľadáte dvojplatničku so sklokeramickou varnou doskou, ktorú môžete použiť kdekoľvek: Napríklad pri sťahovaní, ak kuchyňa ešte nie je plne vybavená, na dovolenke so stanom alebo karavanom alebo dokonca vonku, ak radi varíte v lete vonku.

Často kladené otázky

Aký je príkon dvojitej varnej dosky?

Pri dvojitej varnej doske má menšia zóna výkon 750 až 1 600 W. Väčšia varná zóna má výkon 1 200 až 2 000 W.

Ktorá varná doska ušetrí počas prevádzky viac elektrickej energie?

Dvojitá indukčná varná doska má najnižšiu spotrebu energie. Spotreba energie je približne o 20 % nižšia ako pri varnej doske s radiátorovým ohrevom a o 40 % nižšia ako pri varnej doske s liatinovými platňami.

Ako udržiavať dvojplatničky čisté?

Zariadenie so sklokeramickou varnou doskou sa ľahko udržiava. Je však dôležité, aby sa nič nespálilo. Ak niečo vyvrie, okamžite to utrite. Nemali by ste používať abrazívne špongie ani agresívne čistiace prostriedky, pretože sklenený povrch je citlivý na poškriabanie. Na vyčistenie stačí jemný umývací prostriedok, mäkká handrička a teplá voda.

Ako odstrániť odolné zvyšky?

Pripálené zvyšky možno odstrániť škrabkou na sklo. Varná doska môže byť ešte mierne teplá. Škrabku na sklo je najlepšie umiestniť naplocho, aby nedošlo k poškriabaniu. Na obzvlášť odolné škvrny existujú šetrné a účinné špeciálne čistiace prostriedky.
Nahor