3 ročná záruka 14 dní na vrátenie tovaru

Ochladzovače vzduchu

119 Počet produktov

Ochladzovače vzduchu umožňujú efektívnejšie chladenie, ako ventilátory. Zároveň majú nižšie náklady na prevádzku ako klimatizácie. Chladiče vzduchu fungujú na vyparovaní ku zníženiu teploty a dosiahnutiu efektívneho chladenia. Vzduch sa chladí na základe premeny vody na vodnú paru.

Ako si vybrať správny ochladzovač vzduchu?

Veľkosť miestnosti - Ak si vyberiete príliš nízky výkon ochladzovača vzduchu, nebude ochladzovať miestnosť ale bude fungovať len ako ventilátor. Ak naopak vyberiete príliš veľký ochladzovač vzduchu, hrozí riziko zvýšenej vlhkosti v miestnosti.

Zásobník na vodu - Kapacita zásobníka na vodu určuje, ako často budete musieť chladič vzduchu dopĺňať, pretože zariadenie musí mať vždy dostatok vody na prevádzku. Čím menšia nádrž na vodu, tým častejšie ju budete musieť dopĺňať. Nádrž by mala byť ľahko dostupná.

Rýchlosť ventilátora - Ochladzovač vzduchu má rôzne rýchlosti prúdenia vzduchu a môžete si ich nastaviť podľa svojich potrieb. Skontrolujte, či je možné zmeniť smer prúdenia vzduchu a či má oscilačný režim. Niektoré dokážu simulovať prirodzené prúdenie vzduchu. Nočný režim umožňuje tichú prevádzku.

Hladina hluku - Hlučnosť chladiča vzduchu sa meria v dB. Pokiaľ budete využívať ochladzovač vzduchu počas dňa, tie menej hlučné majú 50 dB a v režime spánku okolo 40dB.

Dizajn a prenosnosť - Ak plánujete svoj ochladzovač vzduchu premiestňovať, je ideálne si vybrať prenosný ochladzovač vzduchu. Tento typ chladiča vzduchu bude mať kolieska, čo uľahčí jeho presun. Tu myslite na hmotnosť, pretože ľahší model sa vám bude lepšie prenášať.

Ionizátor - Odstraňuje zo vzduchu prachové častice a pachy. Pre zdravšie dýchanie, vhodné pre alergikov.

Výhody ochladzovača vzduchu

  • nízka spotreba energie - spotrebuje oveľa menej energie ako klimatizácia, prevádzkové náklady budú o to nižšie
  • ekologické - ochladzovač vzduchu používa vodu, nie chladivo
  • cena - nákupná cena a údržba chladiča vzduchu je oveľa nižšia ako pri klimatizácii
  • prenosnosť - je možné chladiče vzduchu umiestniť kdekoľvek v miestnosti
  • cirkuluje čerstvý vzduch - vzduchové chladiče využívajú čerstvý vzduch z vonku z otvorených okien alebo dverí, ochladia ho a potom smerujú nový ochladený vzduch do miestnosti
Nahor