3 ročná záruka 14 dní na vrátenie tovaru

Liatinové hrnce

Liatinové hrnce sú skvelým pomocníkom v kuchyni, ale svoje využitie si nájdu, napríkad aj pri varení vynikajúceho gulášu na záhrade. Spolu s grilmi patria k obľúbeným nástrojom vo výbave každého kuchára, ktorý miluje pripravovať svoje chutné pokrmy pod holým nebom.

Liatinové hrnce sú populárne predovšetkým kvôli svojim tepelným vlastnostiach, medzi ktoré patrí hlavne optimálne rozloženie tepla po celom svojom povrchu. Nemožno opomenúť ani fakt, že liatinové hrnce disponujú nepriľnavým povrchom, vďaka ktorému sa vaše jedlo nepripáli. V ponuke máme vyše 20 rôznych druhov liatinových hrncov, pričom každý disponuje iným objemom. Pre fanúšikov takýchto hrncov máme aj sadu liatinových hrncov Hotrod Masterplan.

Čo sú liatinové hrnce?

Liatina je materiál vytvorený zo zliatiny železa a uhlíka. Liatinové hrnce sú vhodné na prípravu rôznych jedál, mäsa, rýb, alebo polievok. Môžete v nich piecť, smažiť, vyprážať, dusiť alebo variť v pare. Dokonca, keďže sú odolné voči vysokým teplotám,môžete sa realizovať aj vo flambovaní.

Liatinové hrnce sú jedným z najuniverzálnejších kusov kuchynského vybavenia. Môžu sa používať na akomkoľvek varnom povrchu vrátane plynových a elektrických sporákov, ohnísk a grilov. Liatinové panvice sú odolné a majú dlhú životnosť, takže sa môžu dediť z generácie na generáciu. Pri správnej starostlivosti môže liatinová panvica vydržať aj celý život.

Výhody liatinových hrncov:

  • Nepriľnavý povrch - Liatinové hrnce sa nepripekajú, preto sa nemusíte báť, že pokiaľ nepoužijete dostatočné množstvo oleja, masla alebo masti, tak sa vaše jedlo pripáli.

  • Jednoduché čistenie - Tým, že sa pokrmy na povrchu nepripália, nie je potrebné zdĺhavé a náročné čistenie po varení.

  • Tepelné vlastnosti - Liatinové hrnce disponujú vynikajúcimi objemovou a tepelnu kapacitou. Liatina dokáže udržať teplo dlho aj po tom, ako ju odoberiete zo zdroja tepla. Z tohto dôvodu zostáva jedlo teplé aj po dlhšom čase od uvarenia.

  • Zdroj prospešného železa - Jedlo je pri varení na liatinových hrncoch prirodzene obohatené o zdravé železo, ktoré je potrebné pre normálne fungovanie ľudského organizmu.

  • Spoločník na veľa rokov - Liatinové hrnce sú kvalitné a dokážu vám vydržať aj niekoľko desiatok rokov, takže si nemusíte kupovať každé dva roky nové riady.

  • Výhodná kúpa za super cenu - Veľkú rolu hrá aj samotná cena. Cena liatinových hrncov sa pohybuje už od 35€, čo je veľmi prijateľná suma. Najmä, keď si predstavíte, ako dlho vám bude hrniec slúžiť.

Sú liatinové hrnce bezpečné?

Ak uvažujete o tom, že by ste do svojej kuchyne pridali liatinové hrnce, mali by ste vedieť niekoľko vecí.

Po prvé, liatinové hrnce sú vo všeobecnosti bezpečné a účinné. Majú tiež potenciál dodávať do jedla železo, čo môže byť prospešné, ak máte jeho nedostatok, čiže tento typ hrncov nie je pre ľudské telo nebezpečný, ale priam naopak, je pre človeka prospešný.

Ak teda hľadáte nový typ riadu, ktorý je funkčný a zároveň má dlhú životnosť, liatinové panvice môžu byť pre vás dobrou voľbou.

Liatinové hrnce v rôznych prevedeniach

Aktuálne máme v ponuke viac ako 20 rôznych druhov liatinových hrncov rôznych objemov. Na svoje si prídu aj kuchári, ktorí pravidelne varia pre väčšie množstvo ľudí, keďže náš najväčší liatinový hrniec má kapacitu viac ako 11 litrov. Pre gurmánov máme na sklade aj sadu liatinových hrncov, panvic alebo aj širokú škálu záhradných grilov.

Liatinové hrnce sú skvelým spoločníkom na ceste za skvelým jedlom a počas teplých letných dní si v nich môžete uvariť guláš priamo na záhrad. Spolu s priateľmi si k nemu vychutnať aj chladené pivo z minibaru. Zakúpte si tento skvelý produkt samostatne alebo v sade ešte dnes a vychutnajte si nezabudnuteľný obed či večeru.

Nahor