Indoor Garden: How to Create a Green Paradise

Pre mnohých milovníkov záhrad je to veľký sen: vnútorná záhrada. Ak nechcete prísť o svoju obľúbenú záľubu ani v zimných mesiacoch, môžete svoje vlastné štyri steny premeniť na záhradný raj s vhodným príslušenstvom. Na svoje si tak prídu aj milovníci čerstvých potravín, ktorí môžu pestovať šalát a spol. počas všetkých ročných období.

Spoločnosť Klarstein vás podporí praktickými súpravami, vhodným príslušenstvom a rozmanitými semenami rastlín, aby ste si aj vy mohli splniť svoj sen o záhradkárčení v interiéri.

Vnútorná záhrada: úsporná, efektívna a udržateľná

Vášniví záhradkári a priatelia čerstvých potravín už určite počuli o záhradníctve v interiéri. Umožňuje flexibilné pestovanie rastlín a pestovanie širokej škály rastlín počas celého roka. Produkty Click and Grow od spoločnosti Klarstein vám v krátkom čase vytvoria efektívnu a vizuálne krásnu inteligentnú záhradu, ktorá vám poskytne čerstvý šalát, chutnú zeleninu a voňavé bylinky.

Udržateľné pestovanie funguje úplne bez genetického inžinierstva a pesticídov. Ak máte k dispozícii len malú plochu, môžete stavať aj smerom nahor: Automatický systém osvetlenia sa postará o optimálny rast rastlín.

Elegantný dizajn misiek na rastliny sa hodí takmer do každého obytného prostredia a svojou osobitosťou dopĺňa takmer každý štýl interiéru. Takto vytvoríte ekologickejšie prostredie a nastavíte udržateľné akcenty.

Hydropónia a hydroponické pestovanie: aký je medzi nimi rozdiel?

Ak uvažujete o izbovej záhrade, pravdepodobne ste sa už stretli s pojmom hydropónia. Ide o formu pestovania rastlín, ktorá nevyžaduje žiadne organické substráty, t. j. bežnú rastlinnú pôdu.

Rastliny tu nezakoreňujú v pôde, ale rastú v anorganickom substráte. Týmto substrátom sa živný roztok, ktorý obsahuje všetky dôležité živiny pre rastliny, dostáva ku koreňom.

Podskupinu tohto spôsobu pestovania rastlín tvorí takzvaná hydropónia: táto forma pestovania sa zaobíde úplne bez substrátu, ktorým sa živný roztok dostáva ku koreňom. Namiesto toho sa rastliny zakorenia priamo v roztoku. Korene voľne visia a sú buď čiastočne, alebo úplne ponorené do roztoku bohatého na živiny.

Inteligentná záhrada: Ťahanie pôdy bolo včera

Vnútorné záhradníctvo sa úplne zaobíde bez typickej zeminy. Hydroponické rastliny vám dokonca ponúkajú všestranné výhody a zjednodušujú pestovanie vo vašich štyroch stenách. Preto sú rastliny pestované bez pôdy veľmi zriedkavo alebo takmer nikdy napadnuté koreňovými škodcami.

Údržba je zároveň obmedzená na minimum: burina nemá šancu sa šíriť a hydropónia stráca výrazne menej vody kondenzáciou. V kombinácii s veľkými nádobami na rastliny od spoločnosti Klarstein stačí rastliny zalievať len veľmi zriedka. Živný roztok tiež podporuje rýchly a bujný rast rastlín.

Okrem toho môžete svoj priestor využiť oveľa efektívnejšie a dokonca aj stavať smerom nahor pomocou poschodových súprav od spoločnosti Klarstein. Hydroponické rastliny sa tak dajú pestovať aj na malej ploche a umožňujú vám vychutnávať si čerstvé bylinky a zeleninu po celý rok.

Click and Grow: Build, Wait, Enjoy

So súpravami od spoločnosti Klarstein sa záhradkárčenie v interiéri stane detskou hrou: nepotrebujete ani výrazný zelený palec. Jednoducho zostavte príslušenstvo, nasypte semená rastlín a počkajte. Systém výsadby, ktorý je ideálne prispôsobený potrebám rastlín, vám poskytne čerstvé potraviny v krátkom čase. Krása: Po žatve je pred žatvou. Ak ste spotrebovali všetok šalát a iné rastliny, môžete jednoducho vypestovať nové.

Takže sa vždy môžete rozhodnúť, na čo máte chuť: V spoločnosti Klarstein nájdete rôzne semená a sady semien, ktoré vám sľubujú rozmanité potešenie. Vytvoríte si tak vlastný zelený raj, ktorý môžete kedykoľvek zmeniť podľa svojich predstáv.

Nahor