3 ročná záruka 14 dní na vrátenie tovaru

Sklenená karafa

Slovo karafa pochádza z arabčiny. Výraz pochádza z "garra-fa". V preklade to znamená "vodné zdvíhacie koleso". Sklenená karafa svojím tvarom pripomína fľašu. Z dekoratívneho hľadiska vyzerajú sklenené karafy štýlovo. Sú tiež veľmi všestranne využiteľné.

Z čoho sú vyrobené sklenené karafy?

Sklenené karafy sú vyrobené zo žiaruvzdorného borosilikátového skla. Preto môžete na kávu alebo čaj používať aj sklenenú karafu. Borosilikátové sklo je špeciálne vyrobené sklo, ktoré sa vyznačuje vysokou odolnosťou. Je ľahké a odolné proti poškriabaniu.

Krištáľové karafy rôznych veľkostí

Karafa z krištáľového skla je vhodná na každodenné použitie pri jedálenskom stole, v obývacej izbe alebo v domácej kancelárii a tiež na slávnostné príležitosti. Krištáľová karafa je ideálna na vodu, čaj, ľadový čaj a džús. Či už ide o 2-litrovú sklenenú karafu, 1-litrovú sklenenú karafu alebo 1 5-litrovú sklenenú karafu - je to praktické riešenie pre brunch na terase, príjemnú večeru alebo záhradnú párty.

Sklenená karafa s vekom

Sklenená karafa s viečkom je ideálna na udržanie minerálnej vody čerstvej na niekoľko hodín. Ak chcete, môžete pridať plátok citróna alebo limetky, aby ste zvýšili faktor osvieženia. Sklenené karafy so samozatváracím vekom sú obzvlášť praktické. V karafe sa potom udržia aj kocky ľadu alebo ovocie.

Sklenená karafa s rukoväťou

Karafa s rukoväťou je ideálna na jednoduché a bezpečné nalievanie čaju, kávy, vody alebo džúsu. Dvojstenné karafy sú obzvlášť dobré na udržiavanie teplých nápojov a studených nápojov. Váš obľúbený nápoj tak budete mať vždy k dispozícii v požadovanej teplote.

Sklenené karafy ako "karafy"

Milovníci vína zdokonalia svoj pôžitok pomocou karafy. Naplnením karafy vínom oddelíte dobré víno od usadeniny. Zároveň do vína pridávate kyslík. Víno môže počas dekantácie dýchať, a tak naplno rozvinúť svoju chuť. Hneď ako je optimálne prevzdušnené, môžete ho ľahko naliať do pohárov.

Sklenená karafa na skladovanie liehovín

Sklenené karafy sú vhodné na skladovanie liehovín a likérov. Pri správnom skladovaní vydrží whisky a iné liehoviny v karafe približne tak dlho ako v bežnej nádobe.

Kúpa sklenenej karafy - ktorý dizajn je pre vás ten pravý?

Sklenené karafy sú súčasťou dokonale prestretého stola. Kombinujú funkčnosť, formu a atraktívny dizajn. Chceli by ste si kúpiť sklenenú karafu a premýšľate, ktorý z dizajnov je pre vás ten pravý? To závisí od vašich individuálnych preferencií a zamýšľaného použitia. Mimochodom, krištáľová karafa je tiež krásny darček.

Príprava ochutenej vody so sklenenou karafou

Chcete si pripraviť aj ochutenú vodu? Potom je správnou voľbou karafa s vekom. Osvieženie môžete zdokonaliť pridaním čerstvého ovocia do vodného nápoja. Na tento účel sú vhodné najmä úplne zrelé plody, ktoré majú veľmi dobrú chuť. Intenzitu chuti môžete regulovať zmenou času lúhovania. Počas lúhovania ovocia vo vode by ste mali krištáľovú karafu uzavrieť viečkom. Tým sa zachovajú éterické oleje a arómy.

Často kladené otázky

Sú sklenené karafy odolné voči teplu?

Áno. Pretože sklenené karafy sú vyrobené z tvrdeného borosilikátového skla. Je robustné a odolné voči vysokým teplotám. To znamená, že karafa je ideálna aj na horúce nápoje (napr. čaj).

Ako sa sklenené karafy čistia?

Nie každá karafa sa dá umývať v umývačke riadu. Jemné ručné čistenie je zvyčajne úplne postačujúce. Do karafy stačí naliať trochu horúcej vody, pol šálky jablčného octu a vrecúško kypriaceho prášku alebo sódy bikarbóny. Potom by ste mali obsah prevrátiť a nechať ju asi štvrť hodiny namočenú.

Ako môžete vysušiť sklenené karafy zvnútra?

Sklenené karafy najlepšie vysušíte pomocou kefy na umývanie riadu (s penovou hlavicou) a utierky. Zakryte penovú hlavu kefy utierkou. Tým sa vnútro karafy úplne vysuší. Nezostávajú potom žiadne šmuhy ani škvrny.
Nahor