3 ročná záruka 14 dní na vrátenie tovaru

Poháre a hrnčeky

Žiadna domácnosť sa nezaobíde bez pohárov a hrnčekov. Patria k základnému vybaveniu kuchyne a jednoducho nemôžu chýbať. A buďme úprimní: káva, latte macchiato, čaj a iné chutia oveľa lepšie z krásnych pohárov ako zo šálok, však? Obsah je jednoducho atraktívnejší a estetickejší. Koniec koncov, ako všetci vieme, oko tiež pije!

Z hrnčeka do sklenenej karafy

Nie každé sklo je rovnaké: existuje mnoho rôznych druhov skla, ktoré majú veľmi špecifické vlastnosti. Rozdiely nájdete vo veľkosti a kapacite, ako aj v tvare. Aj samotné spracovanie môže byť úplne odlišné. Dvojstenné sklá majú napríklad vynikajúce termoregulačné a izolačné vlastnosti. To znamená, že studené nápoje v nich zostanú dlhšie studené a horúce nápoje dlhšie horúce. To je, samozrejme, veľmi dôležitý aspekt, najmä v prípade cappuccina alebo ľadovej kávy. Dvojité sklo má tiež pozitívny vplyv na pocit. Napríklad si pri dotyku nepopálite prsty, pretože medzi dvoma sklenenými stenami je izolačná vrstva vzduchu. Na druhej strane studené nápoje nespôsobujú zahmlievanie na vonkajšej strane, takže vaše ruky zostanú suché. Sklenená čajová kanvica má často sitko na čaj: je to veľmi praktické a uľahčuje vám to prípravu čaju. Existujú však aj sklenené karafy s vložkou alebo špajdľou na ovocie: ak si chcete vodu trochu spestriť.

Nákup okuliarov: najdôležitejšie vlastnosti

Ak si chcete pripraviť kávu tradičným (a pre mnohých znalcov jediným správnym) spôsobom, french press je tou správnou voľbou. Tieto kávovary sú vyrobené z odolného borosilikátového skla odolného voči teplotám a veľmi ľahko sa používajú. Ak si radi vychutnávate kávu na balkóne alebo terase, potrebujete pohár na kávu s viečkom. To chráni hmyz pred utopením a zároveň zabraňuje vyliatiu pri preprave z domu do exteriéru. Dávate prednosť čaju? Potom si zamilujete sklenenú kanvicu s ohrievačom na čaj! Svoj obľúbený nápoj môžete udržiavať teplý celé hodiny.

Na čo by som sa mal pri kúpe okuliarov zamerať?

Pred nákupom si premyslite, na čo chcete výrobky používať. Na teplé alebo studené nápoje, na kávu alebo čaj, na menšie porcie alebo na naozaj veľký smäd? Sklenené džbány s vložkami sú ideálne, ak si napríklad často pripravujete sypaný čaj alebo máte radi nápoje s čerstvým ovocím. Dvojstenné sklá majú vďaka svojim izolačným vlastnostiam mnoho výhod a dajú sa použiť rôznymi spôsobmi. Je dobré vedieť: S borosilikátovým sklom nikdy nič nepokazíte!

FAQ

Čo je borosilikátové sklo?

Borosilikátové sklo je veľmi kvalitné, teplotne odolné a najmä nerozbitné sklo, ktoré je ideálne na všetky druhy nápojov. Nepohlcuje pachy ani chute.

Môže sa dvojstenný pohár vložiť do umývačky riadu?

Ak je dvojstenné sklo vyrobené z borosilikátového skla, zvyčajne sa môže umývať v umývačke riadu. A nielen to: špeciálne termo poháre sa dajú dokonca ohrievať v mikrovlnnej rúre!

Čo mám robiť s čajovými kvetmi?

Čajové kvety vyzerajú krásne v pohároch alebo sklenených karafách. Po zaliatí horúcou vodou sa zdvihnú a rozvinú svoju plnú krásu.
Nahor