Kuchynské nože


Kuchynské nože pre každú potrebu

V žiadnej domácnosti by nemal chýbať riad a príbory. Sú nepostrádateľným kuchynským príslušenstvom. Nájdete tu nielen správne základné vybavenie nožov, vidličiek a lyžíc. Získate tiež riešenia na prípravu zložitých jedál. Pomáhame tiež deťom rozvíjať lásku k vareniu. A naše ponuky podporujú organizáciu vašej kuchyne.

Spoločnosť Klarstein vám ponúka tieto rôzne druhy riadu a príborov

Sortiment spoločnosti Klarstein siaha od detského riadu až po profesionálne vybavenie. Napríklad: Ak chcete kúpiť detský riad, nájdete bambusové taniere s veselou zvieracou tvárou alebo misky s lyžičkami. Pre základné vybavenie vašej kuchyne vám ponúkame príborový box, s ktorým môžete úspešne usporiadať nože, vidličky, lyžice alebo dokonca slamky. Nájdete tu aj dostatok miesta na väčšie kuchynské príslušenstvo, napríklad nože na chlieb. Pre profesionálne vybavenie ponúka spoločnosť Klarstein sadu nožov od známej značky, ako sú Kishiko, Kashira, Kitano alebo Kaito. Súčasťou ponuky sú čiastočne aj zodpovedajúce dosky na krájanie. Súčasťou sú napríklad tieto kuchynské nástroje:

  • Kuchársky nôž (niekedy nazývaný aj ""nôž Santoku"")

  • všestranný nôž

  • Škrabka na zeleninu a ovocie

  • nôž na chlieb

  • Rezbársky alebo filetovací nôž

Ak si u nás kúpite sadu nožov, môže vám byť doručená dvoma spôsobmi. Po prvé, môže byť v krásne navrhnutej škatuli. Tento variant je bežný pre menšie sady, ktoré obsahujú tri rezné nástroje. Po druhé, nože sa dodávajú v bloku. To ponúka možnosť ich po použití opäť bezpečne uložiť. Jednotlivé modely sú rozhodne ostré. Ich čepele by preto z bezpečnostných dôvodov nemali byť voľne prístupné.

Typické oblasti použitia stolového riadu a príborov

Súprava nožov je potrebná najmä na prípravu pri varení. Ovocie, zeleninu alebo mäso si nakrájate tak, ako potrebujete. Začína to ovocím na chutné raňajky, pokračuje šalátom ako prílohou k obedu a končí slávnostnou pečienkou. Nože však môžu byť užitočné ako dodatočná pomôcka na vizuálne atraktívne usporiadanie hotových pokrmov. Ak nemáte dosku na krájanie, mali by ste si kúpiť sadu nožov, ktorá ju obsahuje. Len tak môžete účinne chrániť svoje pracovné dosky.

Detský riad je určený predovšetkým na stolovanie vášho syna alebo dcéry. Bambusové dosky sa preto dodávajú s niekoľkými časťami. Takto môžete oddeliť predjedlo, hlavný chod a dezert. Dieťa sa tak naučí jesť v správnom poradí. Môžete si kúpiť aj detský riad, ktorý je vhodný na niektoré časti prípravy jedla. Do misky s lyžičkou si vaša dcéra alebo syn môžu dať napríklad ovocie, ktoré chcú jesť, spolu s kopčekom zmrzliny.

Nákup kuchynských nožov: Rozhodujú vaše vlastné potreby

Predchádzajúce dve časti ukazujú: V spoločnosti Klarstein máte široký výber. Rozhodujúcim faktorom je vaša potreba. Ak napríklad radi a často varíte a pripravujete zložité jedlá, je vhodné kúpiť si väčšiu sadu nožov. Ak varíte, ale oceňujete jednoduchosť, stačí vám menšia verzia.

FAQ

V čom sa líši riad a príbor?

Účelom príboru je dodávať telu výživu. Sú to nástroje potrebné na presun jedla z taniera alebo misky do úst. Účelom popruhov je umožniť prijímanie jedla vo všeobecnosti. Súčasťou sú preto aj hrnce, taniere, poháre atď.

Ktoré druhy kuchynských nožov vydržia najdlhšie?

Najmä porcelán sa považuje za mimoriadne odolný materiál. Živec, kaolín a kremeň ako podklady na spracovanie porcelánového riadu sú tu vynikajúcim riešením, pretože vydržia desiatky rokov.

Ako správne čistiť kvalitné kuchynské nože?

Kuchynské nože nepatria do umývačky riadu. Mali by sa čistiť pod horúcou tečúcou vodou s prostriedkom na umývanie riadu a potom okamžite vysušiť.
Nahor