3 ročná záruka 14 dní na vrátenie tovaru

Test a sprievodca plynovým grilom

Plynový gril je v posledných rokoch čoraz obľúbenejší. A to z dobrého dôvodu! Grilovanie na plyne je veľmi jednoduché, menej časovo náročné ako grilovanie na drevenom uhlí a čistenie je s plynovým grilom tiež hračka. Či už na balkóne, terase alebo na ceste v kempe alebo na určených miestach pri jazerách či plážach: Plynový gril sa stal nepostrádateľným. Ak práve hľadáte nový model, ste na správnom mieste. Ukážeme vám, ako si vybrať ideálny plynový gril

Plynový gril: Porovnanie funkcií a výkonu

Plynové grily Klarstein sa zvyčajne vyznačujú predovšetkým veľkosťou alebo počtom horákov, na ktorých môžete pripravovať chutné grilované jedlá. Čím viac horákov, tým väčší gril. Okrem toho sú dôležité aj mnohé ďalšie funkcie. Napríklad zapaľovanie, vybavenie, či sú alebo nie sú varné dosky, aká veľkosť plynovej fľaše sa do grilu zmestí a podobne. Radi by sme vám predstavili niekoľko obľúbených modelov z našej širokej ponuky a ukázali vám ich výhody a nevýhody. Takto sa môžete rozhodnúť najlepšie pre vás.

Plynový gril Klarstein - Valdosta 3.1

Valdosta 3.1, plynový gril

Typ produktu

Valdosta 3.1, plynový gril

Valdosta 3.1 je skutočná klasika. Praktické, funkčné a so všetkým, čo potrebujete na grilovanie

 • 3 hlavné horáky a bočný horák
 • Praktické bočné stolíky pre viac úložného priestoru
 • Úložný priestor pre 11 kg plynovú fľašu v základni.
K plynovému grilu

Plynové grily Klarstein sú kombináciou funkčnosti, dizajnu a vysokokvalitných materiálov. Vďaka praktickému nastaveniu, rýchlemu zapaľovaniu a mnohým ďalším funkciám ponúkajú všetko, čo je potrebné na víkendovú zábavu pri grilovaní. Súčasťou dodávky je aj plynová hadica so štandardizovaným pripojením k plynovej fľaši

  Výhody:

 • Dostatok úložného priestoru
 • Elegantný, jednoduchý dizajn
 • Liatinové grilovacie rošty

Kempingový gril Klarstein

Plynový gril Parforce Duo

Typ produktu

Plynový gril Parforce Duo

Dokonalé výsledky grilovania na cestách? So zariadením Parforce Duo nie je žiadny problém. Vďaka rukovätiam na prenášanie ho možno umiestniť kamkoľvek.

 • Prenosný plynový gril
 • 2 horáky s liatinovými roštami
 • Jednoduché elektrické zapaľovanie
Popis produktu

Preč sú časy, keď kempovanie znamenalo ohrievanie raviol z konzervy na jednoduchom plynovom variči. S kempingovým plynovým grilom je jedálny lístok na cestách úplne nový. Vďaka 2 horákom a poklopu možno tento gril používať na vynikajúce grilovanie. Vďaka bočným stolíkom si môžete zriadiť malú stanicu a pripraviť všetky ingrediencie.

  Výhody:

 • Praktické a prenosné
 • Odnímateľné bočné stolíky
 • Elektrické zapaľovanie a teplomer vo veku

  Nevýhody

 • Žiadny úložný priestor pre plynovú fľašu
 • Menšia grilovacia plocha

Pizza gril - Pizzaiolo Neo

Plynová pec na pizzu Pizzaiolo Neo

Typ produktu

Plynová pec na pizzu Pizzaiolo Neo

Pizza ako v talianskej reštaurácii: s plynovou pecou na pizzu nie je problém. Na pizza kameni sú pizze chrumkavé a neporovnateľne chutné.

 • Jednoduché ovládanie
 • Pre skutočných milovníkov pizze
 • Vrátane. Tlakový reduktor a hadica
Popis produktu

Ak ste si vždy chceli upiecť vlastnú pizzu v talianskom štýle, potom je pre vás gril na pizzu to pravé. Vďaka vysokej vnútornej teplote a kameňu na pizzu, ktorý optimálne vedie a akumuluje teplo, sa vaša hra na pizzu dostane na úplne novú úroveň. Chrumkavé okraje a syr, ktorý sa rozplýva v ústach - čo viac si môžete priať?

  Výhody:

 • Jednoduché ovládanie pomocou otočného gombíka
 • Zobrazovacie okienko
 • Vysoké teploty

  Nevýhody

 • Vhodné len na pizzu
 • Pomerne drahé

Plynový gril s 3 horákmi Klarstein

Plynový gril Lucifer 3

Typ produktu

Plynový gril Lucifer 3

Plynový gril Lucifer s 3 horákmi, praktickými bočnými stolíkmi a piezoelektrickým zapaľovaním pre zábavu pri grilovaní pre celú rodinu

 • Gril z nehrdzavejúcej ocele
 • Veľká grilovacia plocha s liatinovými roštami
 • Úložný priestor v podstavci
Popis produktu

Plynový gril s 3 horákmi je pravdepodobne klasikou medzi plynovými grilmi. Vďaka nemu máte dostatok priestoru na grilovanie pre celú rodinu. Vďaka bočným stolíkom, háčikom a priehradkám na korenie je tu dostatok miesta na všetko. Hotové grilované pokrmy možno uložiť na ohrievaciu mriežku a vďaka konštrukcii z nehrdzavejúcej ocele je čistenie plynového grilu hračkou.

  Výhody:

 • Liatinové rošty a ohrievací rošt
 • Veľká grilovacia plocha
 • Priestor pre 11 kg plynovú fľašu

  Nevýhody

 • Žiadny bočný horák

Plynový gril so 4 horákmi Klarstein

Plynový gril Tomahawk

Typ produktu

Plynový gril Tomahawk

Extra priestor na grilovanie a horák wok v bočnom stolíku: tento gril vám splní váš sen o grilovaní.

 • plynový gril so 4 horákmi
 • Extra horák wok v bočnom stolíku
 • Dostatok úložného priestoru a miesta na príslušenstvo
Popis produktu

Veľký plynový gril so 4 horákmi je skutočným snom pre milovníkov grilovania. Tu máte k dispozícii veľmi veľkú grilovaciu plochu, ohrievací rošt a horák WOK, s ktorým môžete nakŕmiť celý futbalový tím. Vďaka teplomeru vo veku máte vždy prehľad a môžete grilovať dlho bez obáv o veľkú 11 kg plynovú fľašu. Treba spomenúť aj piezoelektrické zapaľovanie, robustné kolieska a elegantný dizajn.

  Výhody:

 • Veľmi veľká plocha grilu
 • Jednoduché zapaľovanie vďaka piezoelektrickému zapaľovaniu
 • Mobilný a zároveň stabilný

  Nevýhody

 • Pomerne drahé

Porovnanie plynových grilov

Plynový gril Klarstein Kempinkový plynový gril Gril na pizzu Plynový gril 3 horáky Plynový gril 4 horáky
Cena/výkon ​​​369,99 Euro, veľmi dobrý 174,99 Euro, dobrý 224, 99 EUR, dobrý 419,99 EUR, dobrý 374,99 Euro, veľmi dobrý
Rozmery produktu​​​ 112 x 112 x 48 cm 110 x 34 x 50 cm 43 x 55 x 55 cm 122 x 116 x 56 cm 131,5 x 110,5 x 60 cm
Hmotnosť 26 kg 11,9 kg 11 kg 34 kg 27 kg
Počet osôb 3-6 1-4 1-4 3-5 6-10
Počet horákov 3 + 1 bočný horák 2 1 3 4 + 1 horák wok
Celkový výkon 10,6 kW 5 kW 3,9 kW 10,9 kW 17,1 kW
Funkcie: Varenie, priame a nepriame grilovanie Priame a nepriame grilovanie Pečenie pizze Priame a nepriame grilovanie, Plynule nastaviteľné, priame a nepriame grilovanie, varenie
Vybavenie: Piezoelektrické zapaľovanie, ohrievacia mriežka, bočné stolíky, priestor na plynovú fľašu, háčik na príslušenstvo, bočný horák Elektrické zapaľovanie, veko, bočné stolíky Kameň na pizzu, mriežka, integrované zapaľovanie, teplomer Bočné stoly, otvárač na fľaše, háčik na príslušenstvo, piezoelektrické zapaľovanie, priestor na plynovú fľašu Piezoelektrické zapaľovanie, háčik na príslušenstvo, bočné stoly, priestor na plynovú fľašu
Materiál: Liatina, práškovo lakovaná nehrdzavejúca oceľ Liatina, nehrdzavejúca oceľ a smaltovaná nehrdzavejúca oceľ Nerezová oceľ Nerezová oceľ a liatina Nerezová oceľ a liatina
Výber farieb: Čierna Čierna, sivá Strieborná Sivá Strieborná / čierna

Tipy na nákup plynového grilu

Ak si chcete kúpiť nový plynový gril Klarstein, položte si v prvom rade otázku: Kde ho chcem používať a koľko ľudí ním chcem pravidelne kŕmiť? Ak máte pevné miesto, napríklad balkón alebo terasu, mobilný plynový gril nie je potrebný. Plynový gril s 3 horákmi postačí pre 3-4 osoby. Ak však radi grilujete veľké množstvá alebo chcete pripravovať rebierka a iné zložité veci, odporúčame štvorplatničku. To vám rýchlo ukáže, ktorým kritériám by ste mali venovať pozornosť.

Mimochodom: Množstvo receptov a tipov na plynové grily nájdete aj v našom časopise Klarstein. V našom veľkom sprievodcovi grilovaním na plyne sa dozviete, ako funguje čistenie plynového grilu a prečo sa jeho chuť v skutočnosti nelíši od grilovania na drevenom uhlí.

Často kladené otázky týkajúce sa plynového grilu

Plynové grily používajú namiesto dreveného uhlia plyn. Na tento účel sa pripojí plynová fľaša, plyn sa zapáli v horáku, rozohreje sa grilovací rošt a môžete na ňom grilovať.

Manipulácia s plynom v podstate nie je bez nebezpečenstva. Ak však pred použitím skontrolujete, či nedochádza k úniku plynu, gril pravidelne čistíte a plynovú fľašu vždy po použití uzavriete, v podstate sa nič nemôže stať. Pri grilovaní vždy dodržiavajte bezpečnostné pokyny uvedené v návode na použitie.

Ako to často býva, nemožno to určiť všeobecne. Pri výbere záleží na tom, čo potrebujete. Pri výbere dbajte na kvalitné spracovanie, dobré zapaľovanie a veľkosť a dizajn, ktorý sa vám páči.

Plynový gril by mal byť kvalitný, mal by mať poklop a pevný stojan. Uistite sa, že zapaľovanie je dobré a jednoduché a že grilovacie rošty sú dobre vyrobené. Okrem toho by mal byť v rozsahu dodávky už zahrnutý reduktor tlaku a plynová hadica.

Na túto otázku neexistuje všeobecná odpoveď. Liatina je veľmi obľúbená, pretože výborne vedie teplo a výborne sa skladuje. Nehrdzavejúca oceľ sa na druhej strane ľahšie čistí alebo sa dá čistiť agresívnymi čistiacimi prostriedkami. Na druhej strane, liatina sa iba vypáli a udržiava olejom, aby sa vytvorila trvanlivá patina a zabránilo sa tak pripaľovaniu potravín na rošt.

Závisí to od materiálu. Väčšina plynových grilov je vyrobená z nehrdzavejúcej ocele. Na čistenie vonkajšej strany sa preto môže použiť čistiaci prostriedok na nehrdzavejúcu oceľ. Tí, ktorí pracujú s liatinovými roštami, by mali po použití gril vypáliť. To znamená, že ju spustíte približne na 30 minút pri maximálnom výkone a bez grilovania potravín. Takto sa začína pyrolýza. Viac informácií o tejto téme nájdete v našej príručke: Grilovanie na plyne.

Veľké plynové grily s 3 alebo 4 horákmi by mali mať výkon 10-20 kW. Uistite sa, že každý z horákov má výkon 2-3 kW. Celkovo je dôležité, aby bolo teplo v grile rovnomerne rozložené, aby ste mohli dosiahnuť vynikajúce výsledky grilovania.

Nahor