Vysávače a robotické vysávače


Vysávač od spoločnosti Klarstein

Či už v súkromí, v práci alebo v akejkoľvek inej budove, čistá podlaha sa považuje za symbol. Prísavka má v tomto prípade veľký význam. So správnym spotrebičom sa čistenie stane hračkou. Každý, kto si chce kúpiť vysávač, nájde v internetovom obchode veľký výber.

Hoover - rôzne typy

V obchode možno nájsť mnoho druhov. Okrem výkonu, ovládania a funkčnosti sú rozhodujúce aj vlastné požiadavky, zvyky a veľkosť domu alebo budovy. Najbežnejším variantom je podlahový vysávač. Vďaka funkcii 2 v 1 môžete mnohé zariadenia používať ako podlahový aj ručný vysávač. Ten je vhodný napríklad na odstraňovanie omrviniek medzi nimi. Okrem podlahovej hubice sú často súčasťou dodávky aj ďalšie nadstavce, napríklad hubica na čalúnenie a štrbinová hubica, ktoré môžete pripojiť podľa potreby. Bezvreckové zariadenia majú prachovú nádobu alebo zbernú nádobu, ktorej obsah môžete vysypať do domáceho odpadu. Je to dobré pre životné prostredie a domáci rozpočet, pretože nemusíte kupovať nové vrecká do vysávača.

Akumulátorový vysávač alebo bezdrôtový vysávač

Vďaka sofistikovanej batériovej technológii môžete vysávať bezdrôtovo aj na miestach bez elektrickej siete. Schody, interiér auta alebo záhradný domček sa s ním dajú vyčistiť bez námahy. Moderné, výkonné nabíjateľné batérie umožnili vývoj väčších flexibilných vysávačov. Napríklad 25,2-voltová Li-Ion batéria zaručuje dlhý čas prevádzky, takže môžete vysávať až 50 minút bez kábla. Ak si chcete kúpiť vysávač, mali by ste venovať pozornosť výdrži batérie, ako aj čistiacemu výkonu. Po skončení práce sa vysávač dobije v nabíjacej stanici. Ďalšou výhodou praktického bezdrôtového vysávača je jeho štíhly dizajn. Preto ho možno uložiť do akéhokoľvek výklenku v miestnosti, aby sa ušetrilo miesto, a je rovnako rýchlo opäť po ruke.

1 x vysávač na mokré/suché vysávanie

Mokro-suché vysávače sú veľmi vhodné na čistenie silne znečistených podláh. Zachytávajú pevné aj tekuté nečistoty, zatiaľ čo bežné vysávače môže poškodiť vlhkosť. Môžete s ním čistiť aj čalúnenie a koberce. Preto sa často nazývajú univerzálnymi vysávačmi. Mokré vysávače pochádzajú z komerčného a priemyselného sektora, ale medzitým sa viacúčelové spotrebiče používajú aj v domácnostiach. Znečistený vstupný priestor na jeseň a v zime je vhodným príkladom aplikácie. Dobre sa uplatnia aj vo vonkajšom prostredí, napríklad na čistenie rozsypanej zeminy z kvetináčov.

Priemyselný vysávač

Výkonné priemyselné vysávače sa osvedčili pri čistení zariadení a strojov. Poradia si aj s náročným znečistením a veľkými množstvami. Priemyselné vysávače sú mimoriadne výkonné a ideálne na komerčné použitie. Väčšina jednotiek je navrhnutá ako viacúčelové vysávače na odstraňovanie mokrých a suchých nečistôt rôznych typov s vysokým sacím výkonom, ako aj hrubého materiálu, napríklad stavebnej sutiny. Bežné vysávače tu rýchlo dosiahnu svoje limity. Aj pre súkromné domácnosti sa niekedy oplatí investovať do priemyselných vysávačov, ktoré sú k dispozícii s rôznym sacím výkonom a rôznym objemom nádoby.

Robotický vysávač

Moderné vysávacie roboty umožňujú automatické upratovanie, a preto sú mimoriadne pohodlným spôsobom, ako mať tvrdé podlahy a koberce s krátkym vlasom upratané aj počas vašej neprítomnosti. Robotický vysávač môžete naprogramovať tak, aby sa spustil v nastavenom čase. Jednotky majú špeciálne senzory na detekciu prekážok. Niektoré z nich sa ovládajú pomocou aplikácie a majú aj funkciu stierania, takže je možné aj mokré čistenie.

Kúpiť vysávač bez vrecka

V súčasnosti je k dispozícii množstvo rôznych vysávačov. Výber je široký, či už ide o bežný spotrebič, vysávač na batérie, vysávač na mokré a suché vysávanie, priemyselný vysávač, ktorý dokáže zbierať aj kvapaliny, alebo plne automatický vysávací robot.

Nahor