3 ročná záruka 14 dní na vrátenie tovaru

Naťahovače na hodinky

51 Počet produktov

Naťahovače na hodinky

Možno sa niektorí z vás pýtate otázku, čo sú vlastne naťahovače na hodinky, známe taktiež aj pod anglickým názvom watch winders. Naťahovač hodiniek je zariadenie, ktoré pomáha udržiavať vaše automatické hodinky natiahnuté a pripravené na nosenie. Automatické hodinky sa pri udržiavaní chodu jednoducho spoliehajú na pohyb vášho zápästia, takže ak ich nebudete pravidelne nosiť, môžu po určitej dobe prestať fungovať. Naťahovač hodiniek v podstate simuluje pohyb vášho zápästia a udržuje pohyb hodiniek aktívny, aj keď ich práve nenosíte. To je dôležité najmä pri luxusných a zberateľských hodinkách, ktoré môžu byť drahé a ťažko vymeniteľné.

Ak teda hľadáte naozaj vkusný doplnok do vášho moderného bývania, naťahovač na hodinky bude pre vás tá správna voľba. Naša ponuka naťahovačov na hodinky poteší nielen podnikateľov a zberateľov hodiniek, ktorí radi nosia alebo zbierajú luxusné a zberateľské hodinky, ale aj úplne bežných ľudí, ktorí si vážia svoj čas a najmä svoje hodinky!

Čo sa dozviete o naťahovačoch na hodinky v tomto článku?

 • Aké typy naťahovačov na hodinky poznáme?
 • Ako fungujú naťahovače na hodinky?
 • Aké sú hlavné benefity naťahovačov na hodinky?
 • Ako si správne vybrať naťahovač na hodinky?
 • Aké sú výhody nákupu s Klarstein.sk?
 • Často kladené otázky

Aké typy naťahovačov na hodinky poznáme?

Na trhu je množstvo rôznych typov naťahovačov hodiniek od jednoduchých zariadení na batérie až po prepracovanejšie modely s viacerými nastaveniami a programovateľnými časovačmi. Môžete tiež nájsť naťahovače hodiniek, ktoré sú dodávané so vstavaným úložiskom pre vašu zbierku hodiniek. Naťahovače hodiniek sa pohybujú v cene od približne 30 do niekoľko tisíc eur, takže určite existuje jeden, ktorý sa zmestí do každého rozpočtu.

Ako fungujú naťahovače na hodinky?

Naťahovače hodiniek sú zariadenia, ktoré pomáhajú udržiavať vaše automatické hodinky v chode aj keď ich nemáte na sebe. Fungujú na nasledovnom princípe:

Naťahovač hodiniek je v podstate špeciálne zariadenie, do ktorého sa vkladajú vaše hodinky. Toto zariadenie potom vykoná určitý počet otáčok v priebehu času a pomaly sa otáča v oboch smeroch.

Vďaka tomu sa vaše automatické hodinky nikdy nezastavia a mazací olej je rovnomerne rozprestretý v celom strojčeku hodiniek. Pomáha to udržiavať hodinky v dobrom prevádzkovom stave a zabraňuje ich poškodeniu v priebehu času.

Ak teda máte automatické hodinky, zvážte investíciu do kvalitného naťahovača hodiniek. Pomôže vám to, aby vaše hodinky tikali aj v nasledujúcich rokoch!

Aké sú hlavné benefity naťahovačov na hodinky?

Poskytuje pohodlie a šetrí váš čas, pričom vám ako majiteľovi hodiniek zaisťuje pokoj a pocit istoty, že vaše hodinky sú kedykoľvek pripravené na použitie, aj keď ich nosíte len zriedka.

Znižuje opotrebovanie mechanizmu naťahovania hodiniek, a tým predlžuje ich životnosť.

Ako si správne vybrať naťahovač na hodinky?

Ak uvažujete o kúpe naťahovača hodiniek, je dôležité zvážiť, koľko hodiniek potrebujete uskladniť a o aký typ hodiniek ide. Napríklad, ak máte kolekciu historických hodiniek s jemnými strojčekmi, budete si chcieť vybrať naťahovač hodiniek s mimoriadne starostlivým nastavením naťahovania. Na druhej strane, ak máte len pár každodenných automatických hodiniek, postačí vám základný model. Každopádne z našej širokej ponuky si vyberie naozaj každý.

Aké sú výhody nákupu s Klarstein.sk?

 • Garantujeme 3 ročnú záruku.
 • Široký výber dizajnových kúskov do každej domácnosti.
 • Možnosť vyskúšania produktu na 14 dní.
 • Doprava zadarmo po celom Slovensku.
 • Na označené produkty ponúkame expresné doručenie, ktoré vám príde do dvoch pracovných dní.

Často kladené otázky

1. Nespôsobujú naťahovače na hodinky nejaké poškodenie na hodinkách?

Kvalitný naťahovač hodiniek by nemal spôsobiť poškodenie hodiniek. Ak hodinky nenosíte denne, odporúča sa ich pravidelne naťahovať, aby sa olej neusadil. Väčšie používanie, vrátane naťahovania hodiniek, môže nakoniec viesť k väčšiemu opotrebeniu. Naťahovač hodiniek by sa, samozrejme, nemal používať donekonečna.

2. Je možné, že by naťahovač hodiniek mohol hodinky „pretočiť“ (over-wind)?

Nie. Dnes majú prakticky všetky automatické hodinky možnosť, ktorá vypne naťahovací mechanizmus, len čo sa hlavná pružina úplne navinie.

Pri výbere naťahovača by ste sa však mali riadiť odporúčaniami výrobcu hodiniek. Mali by ste vedieť, akým smerom sa musia hodinky navíjať a koľko otáčok za deň sa odporúča, aby sa udržali v dobrom prevádzkovom stave. Je potrebné vziať do úvahy, že ak sa vaše hodinky točia oveľa viac, ako by mali, môže to mať za následok nadmerné opotrebovanie strojčeka, a tým sa skráti aj životnosť vašich hodiniek.

3. Naťahovač hodiniek nepotrebujete, ak máte nasledujúce typy hodiniek:

Quartzové hodinky. Tento quartz strojček pracuje s batériou. Manuálne mechanické hodinky. Pohyb pri týchto hodinkách sa musí navíjať ručne každý deň. Kinetické hodinky. Pri kinetických hodinkách je potrebná „kinetická“ nabíjačka.

Nahor