3 ročná záruka 14 dní na vrátenie tovaru

Stropné ventilátory

35 Počet produktov

Stropné ventilátory

Stropné ventilátory sú praktické a štýlové zariadenia, ktoré cirkulujú vzduch a pomáhajú vašu miestnosť udržať v pohodlí v lete, aj v zime. Ako si správne vybrať stropný ventilátor?

Správna veľkosť

Ak chcete zo stropného ventilátora vyťažiť maximum, vyberte si najskôr správnu veľkosť.

  • malá miestnosť (okolo 20m²) - vhodný ventilátor na strop veľkosti 75-120cm
  • stredná miestnost od 20 - 30 m² - vhodný stropný ventilátor s priemerom od 120cm
  • veľké miestnosti 30 - 40 m² - ventilátor na strop väčší ako 130cm, do priemyselných miestností 140cm

Menšie stropné ventilátory sú vhodné do chodby, kúpeľne alebo šatne. Ak je stropný ventilátor príliš malý, nedokáže správne cirkulovať vzduch a regulovať teplotu.

Výška stropu

Pri výbere správneho stropného ventilátora je potrebné dbať na výšku stropu. Stropné ventilátory majú viac možnosti montáže, čo im umožňuje používať ich takmer kdekoľvek. Zmerajte si výšku svojho stropu, aby ste určili, ktorý ventilátor na strop bude pre váš priestor najvhodnejší.

  • Strop do 260 cm nepotrebuje predlžovaciu tyč
  • Strop od 260 - 300 cm je vhodné použiť 30 - 45 cm predlžovaciu tyč.
  • Strop nad 300 cm môžete použiť predlžovaciu tyč 45 cm a viac.

Hlučnosť stropného ventilátora

Ak bude stropný ventilátor využívaný v priemyselnej alebo komerčnej prevádzke tento parameter nebude dôležitý. Iné je, ak budete mať stropný ventilátor v domácnosti, kde vás môže hluk z neho rušiť. Preto si vyberte stropný ventilátor s nízkou hlučnosťou do 30 dB.

Svetlo stropného ventilátora

Výber stropného ventilátora s osvetlením je vecou osobných preferencii. Pokiaľ chcete v priestore využívať viac svetla, zvoľte si ventilátor s touto možnosťou. Dnešné ventilátory majú žiarovky alebo LED osvetlenie.

Vzhľad ventilátora

Vzhľad stropného ventilátora je otázkou dizajnu a môžete si vybrať z rôznych štýlov ten, ktorý sa vám bude páčiť. Počet lopatiek a ich tvar je k dispozícii v rôznych variantoch. Ventilátory majú 3,4 až 5 lopatiek. Na výber máte tiež z rôznych farieb - biela, čierna, hnedá alebo s dreveným dekorom buk, javor, palisander.

Výkon stropného ventilátora

Väčšina stropných ventilátorov je úsporná, dbajte však na výkon. Ten udáva koľko energie ventilátor spotrebuje. Vo všeobecnosti platí, čím vyšší výkon, tým vyššia spotreba energie.

Nahor