Humidory

Humidor, El Presidente 23, 45 W, dotykové ovládanie, bukové drevo, 23L, LED
El Presidente 23 humidor na cigary Humidor Čierna 45 watt
175,90 € 259,90 €
Humidor, El Presidente 37, 37L,   2 zásuvky, 1 priehradka z cédrového dreva
El Presidente 37 humidor na cigary Humidor Čierna
281,90 € 399,90 €
Humidor, El Presidente 48, 48L,   3 zásuvky, 1 priehradka z cédrového dreva
El Presidente 48 humidor na cigary Humidor Strieborná
306,90 €
Humidor, El Presidente 23, 45 W, dotykové ovládanie, bukové drevo, 23L, LED
El Presidente 23 humidor na cigary Humidor Strieborná 45 watt
187,90 € 259,90 €
Humidor, El Dorado 89, Dotykové ovládanie 89L LED
El Dorado 89 humidor a chladnička na víno Humidor, Chladnička na víno Čierna
764,90 €
Humidor, El Presidente 48, 48L,   3 zásuvky, 1 priehradka z cédrového dreva
El Presidente 48 humidor na cigary Humidor Čierna
228,90 € 299,90 €
Humidor, El Dorado 108, Dotykové ovládanie 108L LED
El Dorado 108 humidor a chladnička na víno Humidor, Chladnička na víno Čierna
486,90 € 699,90 €
Humidor, El Presidente 37, 37L,   2 zásuvky, 1 priehradka z cédrového dreva
El Presidente 37 humidor na cigary Humidor Strieborná
239,90 € 399,90 €

Kúpiť Humidor v Klarstein - dokonalé skladovanie prémiových cigár

Cigary sa považujú za prémiové výrobky a patria do segmentu drahých výrobkov. Preto sú na ich skladovanie kladené mimoriadne vysoké nároky. Aby sa cigary pri dlhšom skladovaní vôbec dali fajčiť, je veľmi dôležité dodávať im zvlhčovanie zvonku. Ak sa tak nestane, v strednodobom horizonte vyschnú, čo by sa ukázalo ako skutočná svätokrádež. Riešením je preto špeciálny systém, ktorý dodáva cigary s dostatočnou vlhkosťou: elektrický humidor, ktorý je k dispozícii v rôznych verziách v internetovom obchode Klarstein.

Ako presne funguje humidorová skrinka?

Ide o humidorovú skrinku, ktorú možno okamžite používať bez akejkoľvek ďalšej manipulácie. V humidore je nainštalovaný zvlhčovač vzduchu aj vlhkomer. Vlhkomer sa dá použiť na meranie vlhkosti v humidorovej skrini. Okrem stabilného chladenia je odporúčaná vlhkosť približne 70 %. Vlhkosť sa dá ľahko doplniť prostredníctvom integrovaného zásobníka na vodu. Pri skladovaní elegantných tabakových tyčiniek je vhodné dbať na konštantné hodnoty. Len tak si zachováte plný pôžitok z cigary.

V humidore sú police, ktoré sa dajú jednotlivo vybrať. Zásuvky - vyrobené z kvalitného cédrového dreva - sa vysúvajú na koľajničkách, aby ste mohli vybrať požadovanú cigaru. Tým sa zabezpečí flexibilná distribúcia vo vnútri humidoru.

Zväčša sa humidor ovláda elektricky. Modely dostupné v internetovom obchode zodpovedajú strednej až vysokej triede energetickej účinnosti a sú vyrobené podľa moderných noriem. Vnútornú teplotu možno nastaviť - individuálne podľa príslušného stupňa a dokonale prispôsobiť cigare. Vysiela sa prostredníctvom digitálneho displeja. Vďaka modernému dotykovému prvku je ovládanie elektrického humidora veľmi jednoduché - ide o skutočný lifestylový produkt, ktorý sa v domácnosti každého znalca cigár vyníma aj po vizuálnej stránke.

Elektrický humidor – čím sa vyznačuje kvalitný model?

Tí, ktorí sa rozhodnú kúpiť si humidor, hľadajú v ideálnom prípade kvalitné a pevné spracovanie. Stojí za to pozrieť sa na hrúbku stien humidoru. Čím sú hrubšie, tým ideálnejšie sa dá stabilizovať vlhkosť v jednotke. To umožňuje, aby vlhkomer vo zvlhčovači vykazoval požadované hodnoty. Vďaka hrubším stenám sa ľahšie vyrovnávajú s výkyvmi vlhkosti. Modely, ktoré si môžete objednať v internetovom obchode, spĺňajú tieto vysoké štandardy kvality.

Aká veľká by mala byť kapacita humidoru?

Kapacita závisí predovšetkým od osobnej spotreby cigár. Cigary sa zvyčajne skladujú tak, aby sa zvýraznila ich osobitná aróma tým, že sa nechajú dlhšie dozrievať. Na veľmi dlhé zrenie sa preto odporúča model, v ktorom možno skladovať väčšie množstvo cigár. Môže ísť napríklad o 65- alebo 78-litrový variant. Mini humidor s objemom približne 33 litrov je vhodný na príležitostné vychutnávanie, ako aj do menších priestorov. Ak dávate prednosť strednej veľkosti, 48-litrový model je vynikajúcou voľbou.

Čo je s cédrovým drevom?

Cédrové drevo sa na skladovanie cigár vyberá zámerne, pretože má na cigary pozitívny vplyv. Jeho vôňa je jasne počuteľná a poukazuje na najlepšie vyzreté drevo. Jeho výhodou je aj ochrana cigár pred tabakovými chrobákmi v humidorovej skrini.

Nahor