3 ročná záruka 14 dní na vrátenie tovaru

Kuchynské riady


Nákup kuchynského riadu

Pri varení alebo pečení, krájaní, miešaní alebo skladovaní: So správnym náradím je práca v kuchyni oveľa jednoduchšia. Výber je obrovský - od základného vybavenia cez špeciálny podnos na bagety až po vykrajovač na ravioly. To, čo skutočne potrebujete, závisí od vašich kuchárskych zvykov, osobných preferencií a veľkosti vašej domácnosti.

Užitočné kuchynské riady vo všetkých variantoch

Kuchynské lyžice, špachtle, naberačky a metličky patria k základnému vybaveniu každej kuchyne. Pred samotným varením je však potrebné pripraviť suroviny. Okrem misky, sitka, váhy a odmerky by nemal chýbať ani správny nôž. Mali by ste mať aj strúhadlo, kuchynské nožnice a otvárač na konzervy, ako aj nádoby na pečenie a zapekanie, hrnce a panvice.

Medzi nepostrádateľné kuchynské riady patria aj nádoby na hygienické skladovanie potravín. Nie sú absolútne nevyhnutné, ale veľmi užitočné sú veci ako škrabka, lis na cesnak, naberačka na zmrzlinu alebo špeciálne lyžice na špagety a pod. Či už kovové alebo plastové, drevené alebo sklenené: Kuchynské riady, misky a nádoby sú k dispozícii z rôznych materiálov a majú zodpovedajúco rôzne vlastnosti.

Kde sa používajú rôzne pomôcky?

V závislosti od účelu môžete kuchynské príslušenstvo používať pri stole, na sporáku, na pracovnej doske, v chladničke alebo v rúre. Zatiaľ čo základné pomôcky, ako sú misy alebo pekáče, sa dajú použiť na mnoho spôsobov, pomôcky, ako sú valčeky na cesto, odmerky alebo hmoždiare s tĺčikom, sú určené na veľmi špecifické účely. Kuchynské riady, ktoré používate na panviciach s povrchovou úpravou, by malo byť vyrobené z dreva alebo plastu, aby nepoškodilo panvicu.

Pre efektívnu prácu je vhodné umiestniť najdôležitejšie pomôcky čo najbližšie k sebe. Napríklad kuchynské lyžice a špachtle patria na sporák, a nie do zadnej zásuvky. Blok na nože a doska na krájanie majú svoje ideálne miesto hneď vedľa pracovnej dosky. Kuchynské riady, ktoré používate len príležitostne, môžete naopak uložiť do kuchynskej skrinky.

Čo by som mal zvážiť pri kúpe riadov do kuchyne?

Chcete si kúpiť kuchynské riady? Najlepšie je vopred si premyslieť, čo potrebujete. Ak napríklad pečiete koláče len zriedkavo, nepotrebujete nutne päť rôznych foriem na pečenie, a ak nemáte veľa miesta na zásoby, systém stohovateľného skla je dobrý nápad. Ak radi varíte a neustále skúšate nové veci, môžete svoje vybavenie časom rozšíriť. Či už ide o fľaše na čaj alebo raňajkové dosky, servírovacie vozíky, detský riad alebo japonské nože - so správnym príslušenstvom je varenie dvakrát zábavnejšie.

Posledná rada: Pri rozhodovaní o kúpe vždy zvážte množstvo práce. Čím hladšie a jednoduchšie je kuchynské riady, tým jednoduchšie a rýchlejšie je čistenie.

FAQ

Aké sú najdôležitejšie kuchynské riady?

K základnému vybaveniu každej kuchyne patrí kuchynský a jedálenský riad, príbor, doska na krájanie, nádoba na pečenie, mixér a úložné nádoby.

Ktorý materiál je najlepší na kuchynské riady?

Kuchynské doplnky z nehrdzavejúcej ocele sú obzvlášť robustné a hygienické. Na panvice s povrchovou úpravou by ste však mali používať len drevené alebo plastové kuchynské riady.

Oplatí sa kúpiť kuchynské riady ako sadu?

V súprave všetko pekne zapadá do seba a cena môže byť aj nižšia. Napriek tomu by ste mali zvážiť, koľko priestoru máte a čo skutočne potrebujete.
Nahor