3 ročná záruka 14 dní na vrátenie tovaru

Konvektory

108 Počet produktov

Konvektory

Elektrické konvektory sú obľúbenou voľbou na vykurovanie miestnosti, najmä pre ich efektívnosť a jednoduché používanie. Konvektory poskytujú rovnomerné a konzistentné teplo a sú dostupné v rôznych prevedeniach tak, aby spĺňali rozličné požiadavky.

Ako fungujú elektrické konvektory?

Elektrické konvektory sú typom ohrievača, ktorý využíva konvekciu na vykurovanie miestnosti. Konvekcia je proces pohybu vzduchu, v praxi to vyzerá tak, že ohrievač absorbuje studený vzduch, vyfúkne ho cez vykurovacie teleso a týmto spôsobom zohrieva vzduch. Elektrický konvektor má ventilátor, ktorý pomáha cirkulovať ohriaty vzduch v miestnosti a v konečnom dôsledku zabezpečuje rýchlejšie šírenie tepla. Elektrické konvektory sú efektívnym spôsobom vykurovania miestnosti a možno ich použiť ako plnohodnotnú alternatívu klasických ohrievačov.

Konvektorové ohrievače a ich výhody

  • Konvektor predstavuje rýchly a efektívny spôsob na zohriatie miestnosti.
  • Vďaka svojmu modernému dizajnu sa môže konvektor stať štýlovým doplnkom vášho interiéru.
  • Ide o mobilný typ ohrievača, takže konvektor môžete jednoducho prenášať z miestnosti do miestnosti, práve tam, kde je potrebný.
  • Konvektor sa postará o rovnomerné vyhrievanie vzduchu aj vo väčších miestnostiach.
  • V závislosti od konkrétneho modelu dokáže konvektor ohriať priestory podľa želania aj na teplotu v rozmedzí od 5 až 45 °C.
  • Vďaka funkcii časovač si môžete na termostate nastaviť požadovanú teplotu aj čas, kedy sa má konvektor zapnúť.
  • Konvektorové ohrievače sú vhodné aj na vykurovanie vlhkých miestností, ako sú kuchyňa alebo kúpeľňa.
  • Na trhu sú dostupné v širokej ponuke za nízku obstarávaciu cenu.
  • Zabezpečte si moderné bývanie! Moderné konvektory majú možnosť zvoliť si režim ECO, ktorý znižuje spotrebu energie. Ďalšou výhodou konvektrových ohrievačov je preto schopnosť znižovať dopad na životné prostredie aj náklady na prevádzku.

Treba však povedať, že teplo, ktoré vydávajú konvetory je o niečo menej príjemné v porovnaní s teplom, ktoré vyžarujú infrapanely. Nevýhodou elektrických konvektorov je aj mierny hluk spôsobený ventilátorom.

Funkcie elektrických konvektorov

Termostat je vybavený teplotným senzorom, ktorý mu umožňuje presne udržiavať požadovanú teplotu. Detektor mrazu navyše chráni pred podchladením a poškodením mrazom tým, že bráni poklesu teploty pod 5°C. Senzor tiež rozpozná, či sú v miestnosti otvorené okná a dokáže deaktivovať konvektor.

Medzi ďalšie funkcie patrí ochrana proti prehriatiu a režim Eco pre extrémnu účinnosť. Časovač umožňuje naprogramovať konvektor na celý týždeň, pričom ho zapína a vypína na minútu presne podľa nastavenia.

Konvektory majú integrovaný LCD displej, kde máte k dispozícii všetky nastavenia. LCD displej poskytuje prehľad o teplote v miestnosti a tiež informácie o zvolených funkciách.

Čo sa týka ovládania, konvektory je možné ovládať aj z pohodlia gauča či postele. Vďaka aplikácii Klarstein App Experience si môžete zariadenie spustiť a nastaviť presne podľa svojich predstáv. Pomocou tejto aplikácie môžete ohrievač nielen zapnúť a vypnúť, ale aj nastaviť konkrétne teploty alebo funkcie časovača. Prehľadný displej aplikácie vám tiež rýchlo ukáže, či ohrievač práve beží alebo nie.

Nahor