Tyčové vysávače

Akumulátorový vysávač, TurboHybrid, podlahový a ručný metalický červený
TurboHybrid vysávač Vysávač Metalická
121,73 € 199,90 €
-39%
Tyčový vysávač, TurboHybrid, vysávač, podlahový a ručný vysávač, antracitovo/modrý
TurboHybrid vysávač Vysávač Antracit
121,69 € 199,90 €
-39%
Akumulátorový vysávač, LARMA, bezvreckový, maximálna doba prevádzky 45min, LED
LARMA, vysávač, akumulátorový, bezvreckový, maximálna doba prevádzky 45 min Vysávač Piesok
158,44 € 259,90 €
-39%
Akumulátorový vysávač, LARMA, bezvreckový, maximálna doba prevádzky 45min, LED
LARMA, vysávač, akumulátorový, bezvreckový, maximálna doba prevádzky 45 min Vysávač Šedá
153,90 € 259,90 €
-40%
Tyčový vysávač, Clean Butler 4G Silent, akumulátorový vysávač, 16 kPa, 0,8 l, HEPA10, čierny
Clean Butler 4G Silent akumulátorový vysávač Vysávač Antracitová / Strieborná
127,90 € 179,90 €
-28%
Akumulátorový vysávač, Caswell Plus, bezdrôtový,LED displej, na mokré a suché vysávanie
Caswell Plus, vysávač na suché aj mokré vysávanie Vysávač Antracit
249,90 € 349,90 €
-28%
Akumulátorový vysávač, LARMA, náhradná batéria, 25,9V/2200 mAh
LARMA, vysávač, náhradná batéria Balenie batérií Piesok
74,90 € 79,90 €
-6%
Akumulátorový vysávač, Bezdrôtový vysávač Caswell na mokré/suché vysávanie s batériovým napájaním LED displej
Vysávač Caswell na mokré/suché vysávanie Vysávač Biela
216,90 € 349,90 €
-38%
Akumulátorový vysávač, LARMA ručný bezvreckový, na batérie, doba chodu max. 32 min.
Ručný akumulátorový vysávač LARMA Ručný vákuový vysávač Šedá
65,90 € 129,90 €
-49%
Akumulátorový vysávač, LARMA ručný bezvreckový, na batérie, doba chodu max. 32 min.
Ručný akumulátorový vysávač LARMA Ručný vákuový vysávač Piesok
57,90 € 129,90 €
-55%
Bezvreckový vysávač, LARMA, náhradná podlahová kefa, kefa na prach, na tvrdé podlahy
LARMA, vysávač, náhradná podlahová kefa, kefa na prach Modrá / Červená
16,90 € 19,90 €
-15%
Príslušenstvo k vysávačom, LARMA, vysávač, náhradná podlahová kefa, na všetky povrchy
LARMA, vysávač, náhradná podlahová kefa Čierna / Červená
9,90 €
Príslušenstvo k vysávačom, LARMA, vysávač, náhradný filter EPA E12, umývateľný
LARMA, vysávač, náhradný filter Červená
14,90 € 19,90 €
-25%

Tyčové vysávače

Hľadáte ideálny vysávač do vašej domácnosti? Tak potom určite zvážte kúpu bezšnúrového tyčového vysávača. Tyčové vysávače, patria k obľúbeným domácim spotrebičom, ktorý je vhodný pre malé priestory a rýchle upratovanie. Zvyčajne majú štíhlu vertikálnu konštrukciu a dajú sa ľahko skladovať v stiesnených priestoroch. Mnohé tyčové vysávače ponúkajú aj možnosť odpojenia hlavného tela od tyče, čím sa zmenia na ručný vysávač pre ešte väčšiu všestrannosť.

Niektoré tyčové vysávače obsahujú aj ďalšie nadstavce, ako sú štrbinové nástroje alebo kefové hlavice, na čistenie ťažko prístupných miest a rôznych typov povrchov. Ak sa chcete dozvedieť viac o tyčových vysávačoch, neváhajte a čítajte ďalej.

Aké typy tyčových vysávačov u nás nájdete?

 • Tyčové akumulátorové vysávače – Akumulátorové tyčové vysávače sa stali obľúbenou alternatívou káblových vysávačov. Tyčové akumulátorové vysávače sú kompaktné a ponúkajú pohodlie bezdrôtovej prevádzky. Mnohé tyčové akumulátorové vysávače sa dodávajú aj s odpojiteľnými ručnými jednotkami. Hoci tyčové akumulátorové vysávače nemusia mať rovnaký sací výkon ako káblové modely, sú skvelou voľbou na rýchle upratovanie alebo na upratovanie menších priestorov. Vďaka neustálemu zlepšovaniu technológie batérií sú tyčové akumulátorové vysávače stále silnejšie a vydržia dlhšie nabitie. Pri výbere akumulátorového tyčového vysávača zvážte faktory, ako je výdrž batérie, dodávané nadstavce a hmotnosť.

 • Tyčové akumulátorové vysávače 2v1 – Tyčový vysávač 2v1 ponúka pohodlie tradičného tyčového vysávača na každodenné upratovanie, ako aj pridanú výhodu ručného vysávača na ťažšie prístupné miesta alebo dokonca aj na povysávanie auta. S tyčovým vysávačom 2v1 si ľahko poradíte s neporiadkom na podlahách aj na iných miestach.

 • Bezvreckový tyčový vysávač – Jednou z výhod používania bezvreckového tyčového vysávača je úspora nákladov vďaka tomu, že nemusíte neustále kupovať náhradné vrecká. Okrem toho sa nemusíte obávať neporiadku a nepríjemností spojených s výmenou znečistených vreciek.

Ako používať tyčový vysávač?

Ak chcete použiť tyčový vysávač, najprv sa uistite, že je nádoba na prach prázdna a filter čistý. Potom vyberte vhodný nástavec pre povrch, ktorý budete vysávať (napríklad hubicu na tvrdé podlahy alebo kefu na koberce). Zapnite vysávač a pohybujte ním rovnomerne dopredu a dozadu, kým požadovanú plochu nevyčistíte. Nezabudnite po každom použití vyprázdniť nádobu na prach a pravidelne čistiť alebo vymieňať filter, aby ste zachovali optimálny výkon.

Funkcie tyčových vysávačov

 • LED diódy – napomáhajú k lepšej viditeľnosti pri vysávaní.
 • Indikátor stavu batérie tyčového vysávača – táto funkcia vám umožní mať prehľad o tom, ako dlho ešte môžete s tyčovým akumulátorovým vysávačom vysávať.
 • Rukoväť, ktorú je možné sklopiť – vďaka tejto funkcii si pri skladovaní tyčového vysávača môžete ušetriť viac miesta
 • Indikátor naplnenia – vás upozorní na to, kedy je je nádoba na prach alebo vrecko naplnené a je potrebné ho vyčistiť.
 • Regulovanie sacieho výkonu – ktorá umožňuje nastaviť silu sania podľa typu čisteného povrchu. Na hladkých podlahách môže zníženie sacieho výkonu šetriť životnosť batérie. Na kobercových povrchoch zvýšenie sacieho výkonu zabezpečí hĺbkové čistenie.

Ako si správne vybrať tyčový vysávač

 • Objem nádoby – Väčšia nádoba znamená menej časté vyprázdňovanie a viac ušetreného času. Ak máte menší dom alebo byt, môže vám stačiť menšia kapacita. Ak však máte väčší priestor alebo viac poschodí, zvážte voľbu tyčového vysávača s väčšou kapacitou nádoby.

 • Filtrácia – Pri kúpe tyčového vysávača je dôležité zvážiť typ filtra, ktorý používa. Základné filtre dokážu účinne odstrániť väčšie častice, ale nemusia byť také účinné pri zachytávaní menších nečistôt, ako je prach a peľ. Naopak, HEPA filtre dokážu zachytiť tieto menšie častice, čo je obzvlášť vhodné pre alergikov.

 • Typ batérie – Ni- Mh - sa používajú v lacných modeloch. Ak túto batériu nenecháte vybiť na 100% a začnete ju nabíjať skôr, jej kapacita sa znižuje. Li-ion - sa používa v moderných modeloch. Túto batériu treba nabíjať ešte pred úplným vybitím.

 • Hlučnosť – tyčových vysávačov sa pohybuje medzi 70-80 dB. Najtichšie tyčové vysávače majú hlučnosť 60 dB. Vyššia hlučnosť ako 80 dB sa už považuje u tyčových vysávačov za hlučné.

 • Doba nabíjania a prevádzky – čo sa týka nabíjania, pohybuje sa v rozmedzí 1 hodiny až 10 hodín. Doba prevádzky je rovnako odlišná. Obvykle tyčové akumulátorové vysávače vydržia 30-60 minút. Sú aj také, ktorých je doba prevádzky v rozmedzí od 70-120 minút.


Výhody nákupu s Klarstein.sk

 • Do 2 pracovných dní vám doručíme produkty, ktoré sú označené ako expresné doručenie.
 • Predĺžená záruka - na všetky produkty je záruka 3 roky.
 • Doprava zadarmo na celom Slovensku (pri platbe kartou vopred).
 • Množstvo dizajnových kúskov na jednom mieste.
 • Produkt si môžete vyskúšať po dobu 14 dní a v prípade, že s tovarom nebudete spokojní, môžete nám ho bez udania dôvodu vrátiť naspäť.

Často kladené otázky

Ktorá batéria tyčového vysávača je lepšia? Ni-Mh alebo Li-Ion?

Pri výbere tyčového akumulátorového vysávača je dôležité zohľadniť typ batérie, ktorú používa. Ni-Mh batérie môžu trpieť pamäťovým efektom, čo vedie k zníženiu kapacity v priebehu času. Li-iónové batérie na druhej strane tento problém nemajú, ale pri častom nabíjaní môže dôjsť k zníženiu kapacity. V konečnom dôsledku sú Li-lon batérie lepšou voľbou pre tyčové vysávače

Ako nabíjať akumulátorový tyčový vysávač, aby vydržala batéria čo najdlhšie?

Ak chcete zabezpečiť čo najdlhšiu výdrž batérie tyčového vysávača, je dôležité ju správne nabíjať. V prípade Li-iónových batérií sa snažte pred nabíjaním vyhnúť úplnému vybitiu batérie. Namiesto toho nabíjajte, keď sa úroveň energie zníži. V prípade Ni-Mh batérií nechajte batériu pred nabíjaním úplne vybiť. Dodržiavanie týchto pokynov pomôže udržať maximálnu kapacitu batérie dlhšie.

Dokáže tyčový vysávač vyčistiť aj horšie dostupné miesta?

Mnohé tyčové vysávače sú vybavené štrbinovou hubicou, ktorá umožňuje cielenejšie čistenie náročných priestorov. Ak teda hľadáte jednoduchý spôsob čistenia pod nábytkom alebo pozdĺž základných dosiek, tyčový vysávač so štrbinovým nástavcom môže byť tou správnou voľbou. Len si pred kúpou alebo použitím tyčového vysávača skontrolujte, či je vybavený touto funkciou.
Nahor