3 ročná záruka 14 dní na vrátenie tovaru

Čističky vzduchu

Čistička vzduchu je jednoduché zariadenie, ktoré sa skladá z ventilátora (alebo dvoch) a filtrov. Keďže väčšina znečisťujúcich látok sú rozptýlené častice vo vzduchu, tieto zariadenia pracujú na mechanizme oddeľovania nečistót a baktérií tak, že tlačia vzduch cez filtre.

Prečo by ste mali zvážiť investíciu do čističky vzduchu?

Čistička vzduchu výrazne znižuje množstvo škodlivých mikroorganizmov. Prístroj sa odporúča najmä ľuďom trpiacim alergiami či astmou, ako aj deťom a starším ľuďom. Nezanedbateľnou výhodou čističky vzduchu je, že na čistenie prostredia nepoužíva chemikálie – prebieha tu len fyzikálny proces. Vďaka tomu sa zariadenie vyznačuje bezpečnosťou a minimálnym dopadom na zdravie.

Dýchajte čerstvý vzduch aj u vás doma

Záporné ióny sa nachádzajú vo vysokej koncentrácii v blízkosti prírodných zdrojov vody, ako sú vodopády alebo more. Vzduch okolo nás je neustále bombardovaný kladnými iónmi, ktoré vytvárajú elektronické zariadenia, ako sú počítače, televízory alebo mobilné telefóny. Pretože sme neustále vystavení pozitívnym iónom, je dôležité mať vo svojom prostredí zdroj negatívnych iónov, aby sme udržali zdravú rovnováhu. Čistička vzduchu je skvelý spôsob, ako to dosiahnuť.

Na trhu je množstvo rôznych typov čističiek vzduchu, preto je dôležité vybrať si čističku, ktorá bude vyhovovať vašim potrebám. Existujú malé prenosné čističky vzduchu, ktoré možno použiť v jednej miestnosti, aj väčšie čističky vzduchu, ktoré sú určené na čistenie vzduchu v celom dome. Ak trpíte alergiami alebo astmou, je dôležité zvoliť čističku vzduchu s HEPA filtrom na odstránenie alergénov a iných častíc zo vzduchu.

Čo sú HEPA filtre a ich výhody

Jednou z najdôležitejších výhod HEPA filtrov je, že môžu výrazne zlepšiť kvalitu vnútorného vzduchu. HEPA filtre totiž odstraňujú zo vzduchu naozaj veľké množstvo škodlivých polietavých častíc (až 99,5%) vrátane rôznych vírusov a baktérií, ktoré môžu spôsobiť rôzne dýchacie problémy, ako je astma a alergie.

Okrem toho HEPA filtre tiež pomáhajú znižovať riziko iných zdravotných problémov, ako sú rakovina a srdcové choroby. Ďalšou výhodou HEPA filtrov je, že dokážu výrazne znížiť hladinu hluku v prostredí. HEPA filtre totiž dokážu pohltiť množstvo zvukových vĺn, čo môže znížiť hladinu hluku v prostredí až o 50 %. Okrem toho môžu HEPA filtre tiež pomôcť znížiť úroveň elektromagnetického žiarenia v prostredí.

Hlavné výhody čističky vzduchu s ionizátorom

  • Zlepšujú kvalitu vzduchu
  • Zlepšujú krvný obeh
  • Prispievajú k znižovaniu tlaku
  • Pomáhajú pri rozširovaní ciev
  • Odstraňujú zápach a dym v miestnosti
  • Čističky vzduchu sa vyznačujú dlhou životnosťou
  • Zvlášť účinný je HEPA filter, ktorý zachytáva a znehybňuje škodlivé častice zo vzduchu.

Dýchajte čistejší vzduch

Zaobstarajte si čističku vzduchu ešte dnes a dýchajte zdravší a čistejší vzduch aj u vás doma. Ak hľadáte odvlhčovače alebo naopak zvlhčovače vzduchu, tie nájdete taktež u nás v ponuke. Ponúkame vám široký výber produktov na zlepšenie kvality vzduchu a samozrejme k nim aj príslušenstvo a náhradné diely.

Čítaj viac

Test zvlhčovača a čističky vzduchu

Nahor