3 ročná záruka 14 dní na vrátenie tovaru

Test čističky a zvlhčovača vzduchu: sprievodca pre dobrú vnútornú klímu

Nepríjemné pachy, domáci prach a príliš suchý vzduch vedia obťažovať a v najhoršom prípade viesť aj k zdravotným problémom. To je presne dôvod, prečo Klarstein ponúka veľký výber rôznych čističiek a zvlhčovačov vzduchu, aby ste mali možnosť cítiť sa doma úplne pohodlne. V tejto príručke vám vysvetlíme, ako tieto zariadenia fungujú, ich výhody a nevýhody a ako si vybrať tú správnu pre vás.

Čistička vzduchu: S filtrom a ionizátorom pre najčistejší vzduch

Čističky vzduchu Klarstein pracujú okrem iného s filtrami s aktívnym uhlím a ionizátormi. Uhlíkový filter spoľahlivo filtruje vzduch a zaisťuje odstránenie nepríjemných pachov. Ionizátor nabíja vzduch zápornými iónmi, ktoré priťahujú prachové a pachové častice a umožňujú im klesnúť k zemi. Čistička vzduchu zaisťuje výrazné zlepšenie kvality vzduchu , čo môže okrem iného ovplyvniť aj vašu schopnosť sústrediť sa.

Zvlhčovač vzduchu proti suchému vzduchu

Zvlhčovače môžu byť skutočným gamechangerom. Či už v lete kvôli klimatizácii alebo v zime kvôli studenému vzduchu: sú miestnosti, ktoré majú príliš nízku vlhkosť. V ideálnom prípade by to malo byť 40-60%. Nižšia vlhkosť príliš vysušuje, čo môže viesť k slzeniu očí, suchej pokožke a bolesti hrdla. Zvlhčovače naopak zabezpečia príjemnú vnútornú klímu či už hmlením, rosením alebo odparovaním vody.

Tramontana 6v1, čistička vzduchu

Tramontana 6-in-1 Luftfilter

Prehľad produktu

Tramontana 6v1, vzduchový filter

Štýlový vzhľad a 6 funkcií: Táto malá čistička vzduchu splní všetky želania.

 • 6 v 1: čistička vzduchu, ionizátor osviežovača vzduchu, HEPA filter, filter s aktívnym uhlím a UV sterilizácia.
 • Kompaktný dizajn: Malé rozmery so zaobleným dizajnom a jednoduchou obsluhou
K výrobku

Tramontana sa postará o najpríjemnejšiu izbovú klímu vo vašej domácnosti s rôznymi funkciami: Okrem aktívneho uhlia a HEPA filtrov sa o čistý a príjemný vzduch postará difuzér arómy, ako aj UV sterilizácia a funkcia ozónu. Difuzér je možné naplniť esenciálnymi olejmi pre šírenie príjemnej vône. Škodlivé plyny a vírusy zachytia filtre a zabudovaný fotokatalyzátor a nepríjemné pachy sú neutralizované.

  Výhody: ​

 • Mnoho funkcií v jednom zariadení
 • Kompaktný a nadčasový dizajn
 • Intuitívne ovládanie vďaka LED displeju

  Nevýhody: ​

 • Vhodné len pre malé miestnosti do 25 metrov štvorcových

Čistička vzduchu, Vita Pure

Vita Pure Luftreiniger

Prehľad produktu

Čistička vzduchu, Vita Pure

Čistička vzduchu Vita Pure nedáva zápachu žiadnu šancu. Jednoduchý dizajn a efektívne čistenie vzduchu v jednom.

 • Efektívne čistenie vzduchu: S UV lampami, HEPA a filtrami s aktívnym uhlím
 • Tichá: Tichá prevádzka, ktorá neobťažuje
K výrobku

Jednoduchá obsluha, ľahko vymeniteľný filter a elegantný jednoduchý dizajn: To charakterizuje čističku vzduchu Vita Pure. Zariadenie na čistenie vzduchu pracuje s filtračným systémom 3 v 1 pre čistý vzduch v miestnosti: Filter s aktívnym uhlím viaže čiastočky zápachu, HEPA filter odstraňuje zo vzduchu až 99,97 percent všetkých jemných častíc a UV lampy účinne ničia baktérie a iné biologické zárodky.

  Výhody: ​

 • jednoduché, ľahko pochopiteľné ovládanie
 • Jednoducho sa čistí.
 • So vstavaným časovačom

  Nevýhody: ​

 • Bez zabudovaného difúzora

Skyscraper Horizon, chladič a zvlhčovač vzduchu

Skyscraper Horizon

Prehľad produktu

Skyscraper Horizon

Zvlhčovač, ventilátor a chladič vzduchu v jednom. Perfektné zariadenie pre suchý vzduch v horúcich dňoch.

 • Elegantný dizajn: ľahko zapadne do miestnosti
 • Multifunkčný: Poskytuje chladivý efekt v horúcich dňoch
K výrobku

Skyscraper Horizon je skutočný multitalent. Ako zvlhčovač vzduchu, ventilátor a chladič vzduchu zaisťuje optimálnu vnútornú klímu v horúcich dňoch. Vďaka 3,5-litrovým nádržiam je možné vzduch zvlhčovať a zároveň ochladzovať. Zariadenie možno ľahko ovládať pomocou  diaľkového ovládača a dotykového ovládacieho panela a splní všetky želania.

  Výhody: ​

 • Chladič a zvlhčovač vzduchu v jednom
 • Ventilátor s osciláciou 45°
 • Jednoduché použitie

  Nevýhody: ​

 • Vhodné skôr na leto
 • Bez čistenia vzduchu

VapoAir Opal, inteligentný zvlhčovač vzduchu

VapoAir Opal Smart

Prehľad produktu

VapoAir Opal Smart 

Multifunkčný zvlhčovač vzduchu s difúzorom ako aj funkciou chladenia a ohrevu.

 • Smart: Ovládateľné cez aplikáciu
 • Elegantný dizajn: Futuristický a kompaktný
K výrobku

VapoAir Opal Smart je pravdepodobne najinteligentnejší zvlhčovač miestnosti. Spolupracuje s kvalitným keramickým filtrom a ionizátorom na profesionálne zvlhčenie vzduchu a zabezpečenie ideálnej vnútornej klímy po celý rok. Môžete si vybrať, či sa má vodná hmla dávkovať studená alebo teplá. So zabudovaným difuzérom sa navyše môže do ovzdušia dostať príjemná vôňa podľa vlastného výberu. Či, kedy a ako dlho má VapoAir bežať, sa dá ľahko určiť prostredníctvom aplikácie.

  Výhody: ​

 • Inteligentné ovládanie cez aplikáciu a na zariadení
 • Vysoko kvalitný keramický filter
 • Obsahuje difuzér pre príjemnú vôňu

Porovnajte čističky vzduchu a zvlhčovače vzduchu

Tramontana 6v1, čistička vzduchu Čistička vzduchu, Vita Pure Skyscraper Horizon, chladič a zvlhčovač vzduchu VapoAir Opal, inteligentný zvlhčovač vzduchu
typ zariadenia čistička vzduchu čistička vzduchu Vzduchový chladič/zvlhčovač zvlhčovač
filter Viacnásobný filtračný systém: HEPA filter + filter s aktívnym uhlím + Fotokatalyzátor + ionizátor + UV sterilizácia + ozón Odnímateľný kryt filtra s aktívnym uhlím + vypínateľný ionizátor - -
nádrž na vodu - - 3,5 litra 5 litrov
hmotnosť 4 kg 2,9 kg 7 kg 2,5 kg
výkon 36 wattov 35 wattov 60 wattov 110 wattov
osobitosti - 3 nastaviteľné úrovne ventilácie: nízka - stredná - vysoká
- 3 nastaviteľné prevádzkové režimy: Anión - Ozón - Anión + Ozón - UV
- funkcia časovača
- nastaviteľná intenzita čistenia vzduchu (nízka, stredná, vysoká)
- 2 integrované UV lampy
- funkcia časovača
- Ventilátor, chladič vzduchu, zvlhčovač a zariadenie na nočný režim v jednom
- 3 prevádzkové režimy: Normal, Nature a Sleep
- Diaľkové ovládanie: dosah cca 6 m
- Ovládateľné cez aplikáciu Klarstein pre Android alebo iOS
- Funkcia ohrevu teplej hmly
- Plazmová funkcia: ionizátor na viazanie pachov a jemných častíc

Test čističky vzduchu: Čo musím zvážiť pri kúpe?

Čistička vzduchu je v podstate zariadenie, ktoré dokáže urobiť niečo dobré v každom obytnom priestore. Či už s nepríjemnými pachmi, ako napríklad po údení, zápachom z jedla a podobne, rýchlo osviežia. Zároveň ponúka  čistenie vzduchu ešte viac  výhod: Dobrá klíma v miestnosti zaisťuje lepšiu koncentráciu, bdelejší pocit a je jednoducho príjemná. Izbové čističky vzduchu sú veľmi prospešné aj pre alergikov, pretože zo vzduchu filtrujú častice  peľ, prach a iné. Pri výbere je dôležitá okrem iného funkčnosť: Funguje zariadenie s HEPA a/alebo filtrom s aktívnym uhlím? Má ionizátor a UV lampu? Je pre vás dôležité, aby ste si vedeli zapnúť difuzér na šírenie vône z esenciálnych olejov? Ďalším faktorom je jednoduchosť použitia a jednoduchá výmena filtrov. V závislosti od použitia je potrebné zvážiť aj výkon a zodpovedajúci objem. Okrem iného záleží aj na tom, aká veľká je miestnosť, v ktorej chcete zariadenie prevádzkovať. Tiež je potrebné sa opýtať na spotrebu energie.

Test zvlhčovača: čo musím zvážiť pri kúpe?

Najprv by ste mali zistiť, či nie je miestnosť príliš suchá. Ak je vlhkosť medzi 40 a 60 %, je všetko v poriadku. Ak je to nižšie, zvlhčovač je dobrý nápad. V spálni a v ostatných miestnostiach sa o príjemný vzduch postarajú zvlhčovače vzduchu. Ak je vzduch príliš suchý, môžu sa podráždiť oči, dýchacie cesty a pokožka. Existujú rôzne typy zvlhčovania miestnosti: rozprašovanie, hmlenie a odparovanie. Pri výbere by ste mali dbať na požadovanú funkciu. Okrem toho by sa mal izbový zvlhčovač vyberať podľa veľkosti miestnosti. Vo veľkej miestnosti príliš malá nádrž znamená, že sa musí neustále napĺňať. Veľkým problémom je aj bezpečnosť: zariadenie by malo mať funkciu automatického vypnutia. Ďalej platí: Uškodiť môže aj príliš vlhký vzduch. Zariadenie by sa preto malo používať kontrolovaným spôsobom.

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Čističky vzduchu vám pomôžu vytvoriť príjemnú vnútornú klímu vo vašej domácnosti bez nepríjemných pachov. V bytoch s fajčiarmi sa často používajú čističky vzduchu. Čistička vzduchu ale môže pomôcť aj so zápachom domácich zvierat, pachom jedla alebo iným nepríjemným zápachom. Keďže čističky vzduchu odstraňujú zo vzduchu aj prach, sú veľmi nápomocné pre alergikov. S plesňou vám môže pomôcť aj čistička vzduchu. Odstraňuje spóry plesní a nepríjemný zápach, ktorý ich často sprevádza.

Kupujete si zvlhčovač vzduchu a neviete, na čo si dať pozor? Luftbefeuchter haben in ersten Linie den Vorteil, dass sie – wie der Name schon sagt – die Luft befeuchten. Príliš suché miestnosti totiž môžu dráždiť pokožku, oči a dýchacie cesty. Vlhký vzduch navyše zaisťuje príjemnejšiu a teplejšiu klímu v miestnosti. Ak máte doma veľa rastlín, zvlhčovače vzduchu sú skutočným vrcholom. V ideálnej vlhkosti môžu rastliny rásť rýchlejšie a zdravšie. Zvlhčovanie vnútorného vzduchu môže tiež znížiť vnútorné koncentrácie vírusov.

Čističe vzduchu v podstate nasávajú vzduch a používajú rôzne filtre a techniky na odstránenie čiastočiek zápachu, spór plesní, prachu a iných častíc. Vyčistený vzduch sa potom vracia späť do miestnosti. Existujú aj niektoré zariadenia na čistenie vzduchu s integrovaným difuzérom vône. To poskytuje príjemnú vôňu s esenciálnymi olejmi. Existujú aj čističky vzduchu s vodou. Kvapalinu používajú ako prírodný filter.

Zvlhčovače uvoľňujú vyparenú, zahmlenú alebo vyparenú vodu do miestnosti a zabezpečujú tak zvýšenú vlhkosť v miestnosti. Toto je obzvlášť dôležité, ak je vlhkosť v miestnosti nižšia ako 40%. Zvlhčovanie vnútorného vzduchu môže poskytnúť príjemnejšiu a teplejšiu vnútornú klímu.

To je možné len vtedy, ak svoj zvlhčovač pravidelne nečistíte a neudržiavate. Nečistoty v prístroji alebo v použitej vode môžu byť problematické. Ak dbáte na kvalitu pitnej vody a pravidelné čistenie, zvlhčovače nie sú živnou pôdou pre spóry húb a baktérie.

Áno. Čistička vzduchu do domácnosti dokáže pomôcť nielen pri alergii na domáci prach, ale aj pri sennej nádche a peľových alergiách. Pretože peľ sa môže dostať do miestností a zbierať sa cez dvere a okná alebo na oblečení. Čistička vzduchu zaisťuje ich opätovné zachytenie alebo neutralizáciu. Pozor by ste si mali dať na jemné filtre triedy H13 a H14. Mali by ste tiež pracovať s HEPA filtrom a predfiltrom.

Nie. Ak zvlhčovač používate rozumne a správne sa oň staráte, nie je škodlivý. Mali by ste dávať pozor, aby ste miestnosť príliš nezvlhčovali, pretože to môže podporiť rast plesní a roztočov. Zariadenie by ste mali tiež pravidelne čistiť.

Samozrejme to závisí od typu a dĺžky používania. Väčšina zariadení spotrebuje 20 až 40 wattov. V závislosti od kilowattovej ceny a použitia je možné vypočítať spotrebu energie.

Nahor