Zola 60, digestor, voľný priestor na hlavu, 60 cm, 190 W, 610 m³/h, LED, čierny 60 cm | Čierna
Zola 60, digestor, voľný priestor na hlavu, 60 cm, 190 W, 610 m³/h, LED, čierny 60 cm | Čierna
Zola 60, digestor, voľný priestor na hlavu, 60 cm, 190 W, 610 m³/h, LED, čierny 60 cm | Čierna
Zola 60, digestor, voľný priestor na hlavu, 60 cm, 190 W, 610 m³/h, LED, čierny 60 cm | Čierna
Zola 60, digestor, voľný priestor na hlavu, 60 cm, 190 W, 610 m³/h, LED, čierny 60 cm | Čierna
Zola 60, digestor, voľný priestor na hlavu, 60 cm, 190 W, 610 m³/h, LED, čierny 60 cm | Čierna
Zola 60, digestor, voľný priestor na hlavu, 60 cm, 190 W, 610 m³/h, LED, čierny 60 cm | Čierna

Zola 60 digestor

Komínový a nástenný digestor, Stenový odsávač pary Čierna 190 watt
164,90 € 259,90 € (cena s DPH)
Šírka:
Základná farba:
Pripravené na odoslanie Dodacia lehota: 3 - 5 pracovných dní
14 dní na vrátenie doprava zadarmo

Najväčšie výhody

Elegantný: prvky z bezpečnostného skla a telo z ušľachtilej ocele

Úsporný: ekologická trieda energetickej účinnosti B

Pohodlný: jednoduché ovládanie pomocou gombíkov a digitálneho displeja

Popis produktu

Najlepší vzduch v kuchyni: Odsávač pár Klarstein Zola 60 dodá kuchyniam elegantnú črtu a spoľahlivo odstráni paru a výpary počas varenia.

Digestor Klarstein Zola 60 sa s výkonom motora 190 W postará o vzduch bez výparov v malých až stredne veľkých kuchyniach. Tri výkonnostné stupne digestora s voľným priestorom pre hlavu s maximálnym prietokom vzduchu až do 610 m³/h sa ciele zameriavajú na oblasť varnej dosky. Obzvlášť praktická je konštrukcia smerujúca do výšky so šírkou 90 cm, čo zabezpečuje dostatok priestoru nad pracovnou plochou aj voľnosť pohybu. Digestor pritom nepotrebuje veľa miesta ani do hĺbky. Vetranie a osvetlenie sa ovládajú pomocou prednej ovládacej časti. Funkcia „quicktimer“ vetrá vzduch ešte 5 minút a potom zariadenie vypne. Elegantné zariadenie sa ovláda jednoducho pomocou piatich tlačidiel. Zapínateľné svetlo s 2 x 0,5 W LED žiarovkami efektívne osvetlí varnú plochu.

Nástenný odsávač pár Klarstein Zola 60 presvedčí nielen výkonnostnými údajmi, ale aj svojím luxusným výzorom v kuchyni: telo z čiernej, lakovanej ušľachtilej ocele 304 dáva zariadeniu moderný vzhľad, ktorý je doplnený bočnými prvkami z čierneho bezpečnostného skla a 2-dielnym, čiernym krytom komína. Čierna elegancia do Vašej kuchyne: luxus v prevedení zo skla a ušľachtilej ocele.

Digestor možno prestavať pomocou filtra s aktívnym uhlím (produkt 10030727) na recirkulačnú prevádzku.

Zobraziť viac

Vlastnosti

Stiahnuť manuál
 • trieda energetickej účinnosti B
 • 2-dielny komínový obklad (ušľachtilá oceľ) s výškou od 50 do 95 cm
 • quick-timer: 5 minútový časovač vypnutia na dodatočné vetranie
 • hliníkové tukové filtre, vhodné do umývačky riadu
 • montážna sada s nástennými držiakmi, rozperkami a skrutkami
 • celkový príkon pri zapnutom svetle na najvyššom stupni: 191 W
 • vrátane výsuvnej odpadovej hadice (cca 45 – 150 cm) s priemerom 150/153 mm
 • napájanie: 220 – 240 V~ | 50/60 Hz
Zola 60, digestor, voľný priestor na hlavu, 60 cm, 190 W, 610 m³/h, LED, čierny

Rozmery a technické podrobnosti

 • rozmery (so spodným obložením komína): cca 59,5 x 51,5 x 34,5 cm (Š x V x H)
 • rozmery (bez obloženia komína): cca 32,3 x 50 x 28,0 cm (Š x V x H)
 • celková výška krytu komína: cca 51,5 – 100,5 cm
 • priemer odsávacej hadice: 150 mm & 153 mm (Ø)
 • dĺžka sieťového kábla: cca 1,40 m
 • hmotnosť: cca 15 kg

Čo bolo poslané

 • 1 x digestor
 • 2 x kryt komína
 • 1 x odsávacia hadica
 • 1 x montážna sada (nástenný držiak, rozperky a skrutky)
 • nemecký návod na obsluhu (ďalšie jazyky: angličtina, francúzština, taliančina, španielčina)

Dodacie podmienky

Pripravené na odoslanie Dodacia lehota: 3 - 5 pracovných dní

259.9 €

Hodnotenie zákazníkov

(15 hodnotenia(-í)) Napíšte recenziu
K tomuto tovaru ešte nikto nenapísal recenziu.

Názory zákazníkov z iných krajín

Overená kontrola

soweit gut

no zatiaľ

Overená kontrola

Alles bestens, genau das was ich wollte und für den kleinen Preis absolut zufrieden! Sieht sehr toll aus, da die Haube kaum auffällt und das einzige Manko sind die nicht austauschbaren LED Lampen (2 Stück) zur Beleuchtung des Kochfeldes. Habe sehr lange nach einer bezahlbaren Schräghaube gesucht, die nicht komplett schwarz oder weiß ist - hier den optimalen Artikel gefunden! Lieferung innerhalb von 2 Tagen, Verpackung zwar gigantisch - aber absolut unbeschädigtes Produkt!

Všetko bolo perfektné, presne to, čo som chcel a absolútne spokojný za nízku cenu! Vyzerá skvele, pretože digestor nie je takmer viditeľný a jedinou nevýhodou sú nevymeniteľné LED žiarovky (2 kusy) na osvetlenie varnej dosky. Dlho som hľadal cenovo dostupnú šikmú kapucňu, ktorá nie je úplne čierna alebo biela - tu som našla perfektnú položku! Dodanie do 2 dní, balenie gigantické - ale absolútne nepoškodený produkt!

Overená kontrola

Die Abzugshaube erfüllt ihr Zweck und ist schön anzusehen. Die LED Lichter sind viel wert beim abendlichen kochen. Bin seh zufrieden.

Odsávač pár plní svoj účel a je krásny na pohľad. LED svetlá sa pri večernom varení oplatí. som velmi spokojna.

Overená kontrola

Bei einer schriftlichen Anfrage nach fehlenden Montagedetails für den Tekeskopstutzen, hat Firma Klarstein sich ausserstande gesehen, meine berechtigte Anfrage zu beantworten. Erbärmlich

Keď som dostal písomnú požiadavku na chýbajúce montážne detaily konektora tekeskop, spoločnosť Klarstein nebola schopná odpovedať na moju oprávnenú požiadavku. úbohý

Overená kontrola

Tolles disein

skvelý diseín

Overená kontrola

Nach einem Jahr Nutzung immernoch zufrieden wie am ersten Tag. Preisleistung ist Top. Licht ist super zum kochen und auch die Geräuschkulisse ist erträglich. Alles dabei was für die Montage nötig war. Filter lässt sich gut in der Spülmaschine reinigen. Lediglich an den Scharnieren der Klappe sammelt sich der Dreck aber die Oberfläche ist gut zu reinigen.

Po roku používania stále taká spokojnosť ako prvý deň. Hodnota za peniaze je top. Svetlo je skvelé na varenie a hluk v pozadí je znesiteľný. Súčasťou bolo všetko, čo bolo potrebné na montáž. Filter sa ľahko čistí v umývačke riadu. Nečistoty sa zhromažďujú iba na pántoch klapky, ale povrch sa ľahko čistí.

Overená kontrola

Die Haube macht insgesamt einen einen gelungenen Eindruck. Nicht gefallen hat mir die Tatsache, das die Klappe für die Absaugung nicht verstellbar ist. Laut der Ansicht im Prospekt sollte die Klappe arretierbar sein und nicht nur senkrecht hängen.

Celkovo pôsobí kapota dobrým dojmom. Nepáčilo sa mi, že klapka na odsávanie nie je nastaviteľná. Podľa pohľadu v prospekte by mala byť klapka uzamykateľná a nie len vertikálne visieť.

Overená kontrola

Sieht gut aus. Das Montieren war ok, wie man die Winkelschiene in den Kamin bauen soll, ist in der Anleitung nicht ausreichend erklärt und uns ein Rätsel. Beim Putzen mit Edelstahlputzmittel sind nicht nur die Symbole unter den Bedienknöpfen verschwunden, sondern auch der Herstellername. Wenn er auf diese "Werbung" verzichten kann... Uns fehlt es nicht. Touchpanel gibt es nicht, aber das wussten wir aus den anderen Rezensionen.

Vyzerá dobre. Montáž bola v poriadku, ako postaviť uholník v krbe nie je dostatočne vysvetlené v návode a je nám záhadou. Pri čistení čistiacimi prostriedkami na nerez zmizli nielen symboly pod ovládacími tlačidlami, ale aj názov výrobcu. Ak sa zaobíde bez tejto „reklamy“... Tá nám nechýba. Neexistuje žiadny dotykový panel, ale to sme vedeli z iných recenzií.

Overená kontrola

Ich habe die Haube als Rücklieferung von Klarstein gekauft. Sie war Top verpackt Da hat sich jemand wirklich Mühe gemacht. Bei dem Preis ist das Edelstahlblech natürlich etwas dünner und die Halterung ist auch einfach aber es erfüllt seinen Zweck. Die Saugleistung ist OK und die Optik ist durch das Glas sehr leicht. Ich habe das Motorgehäuse mit Filz ummantelt. Da es ein Haube mit Abluftrohr ins Freie ist habe ich den Rohranschluss über dem Motor mit Schalldämmmatten verkleidet. Zu empfehlen ist das auch Flex. Anschlussrohr wenn möglich durch ein starres Rohr zu ersetzen wird dann nochmal leiser ! War etwas Bastelarbeit aber für 100 € lohnte es sich und ich schlage mir nie mehr den Kopf an der Haube an !!!

Digestor som kúpil ako spiatočnú dodávku od spoločnosti Klarstein. Bolo to top nabité.Niekto si s tým dal naozaj veľa úsilia. Cenovo je nerezový plech samozrejme o niečo tenší a držiak je tiež jednoduchý, ale svoj účel plní. Sací výkon je v poriadku a optika je vďaka sklu veľmi ľahká. Kryt motora som omotal plsťou. Keďže ide o kapotu s výfukom smerom von, prípojku potrubia nad motorom som prekryl odhlučnenými rohožami. Odporúča sa tiež Flex. Ak je to možné, nahradením pripojovacieho potrubia pevným potrubím bude ešte tichšie! Bolo to trochu remeslo ale za 100€ to stálo za to a už si nikdy neudriem hlavu o kapotu!!!

Overená kontrola

Die Dunstabzugshaube ist sehr schön und lässt sich ganz einfach montieren. Da ich keine Öffnung in der Wand habe kann ich die Abluft nicht nutzen. Allerdings Funktioniert das Gerät auch mit Umluft, dafür benötigt man passende Kohlefilter. Leider ist das der nervende Teil die passenden Kohlefilter zu finden. Ich hatte zwar die empfohlenen gleich mitbestellt, nur leider waren die zu groß. Jetzt bin ich nach wie vor auf der Suche endlich die passenden Kohlefilter zu finden .

Odsávač pár je veľmi atraktívny a ľahko sa montuje. Keďže nemám otvor v stene, nemôžem použiť odpadový vzduch. Zariadenie však pracuje aj s cirkulujúcim vzduchom, na čo potrebujete vhodné uhlíkové filtre. Bohužiaľ, najnepríjemnejšie je nájsť tie správne uhlíkové filtre. Objednal som si odporúčané v rovnakom čase, ale bohužiaľ boli príliš veľké. Teraz som stále na love, aby som konečne našiel ten správny uhlíkový filter.

Overená kontrola

Ich bin mit der Dunstabzugshaube von Klarstein sehr zufrieden. Ich habe sie für meine WG bestellt da die alte kaputt war. Da ich sehr darauf bedacht bin Geld zu sparen, habe ich auf einen günstigen Artikel gesetzt, der aber trotzdem hohe Standards verspricht. Dass Klarstein diese nicht nur verspricht, sondern auch erfüllt, habe ich nach relativ einfacher Montage in Eigenregie gemerkt. So gut wie alles an dem Ding ist aus Metall und fühlt sich hochwertig an bzw. sieht hochwertig aus. Die LEDs sind leistungsstark, wenn auch das Licht etwas kalt ist. Die Leistung des Abzugs selbst ist hervorragend und ist mehr als ausreichend für Küchen, für die das Gerät ausgerichtet ist. Die Geräusche, die die Haube von sich gibt, sind voll im Rahmen und lassen auf jeden Fall entspanntes Kochen zu. Alles in Allem Steht die Dunstabzugshaube von Klarstein in keinster Weise teureren Produktern anderer Hersteller nach und ich würde es jederzeit wieder kaufen!

S odsávačom pár Klarstein som veľmi spokojný. Objednal som si ho do bytu, pretože starý bol pokazený. Keďže veľmi túžim ušetriť peniaze, rozhodol som sa pre lacný tovar, ktorý stále sľubuje vysoký štandard. Po relatívne ľahkej montáži som si všimol, že Klarstein to nielen sľubuje, ale aj spĺňa. Takmer všetko na tejto veci je kovové a pôsobí a vyzerá prémiovo. LED diódy sú výkonné, aj keď svetlo je trochu studené. Samotný výkon odsávača pár je výborný a pre kuchyne, do ktorých je linka určená, viac než postačujúci. Zvuky, ktoré odsávač vydáva, sú plne prijateľné a rozhodne umožňujú pohodové varenie. Suma sumárum, odsávač pár Klarstein nie je v ničom horší ako drahšie produkty iných výrobcov a kedykoľvek by som si ho kúpil znova!

Overená kontrola

Wir haben lange ohne Dunstabzugshaube gekocht, aber jetzt im Winter ist es einfach unerträglich ständig die Fenster geöffnet zu haben, um den Essensgeruch nicht stundenlang in der Wohnung ertragen zu müssen. Wir haben uns zunächst für dieses Produkt entschieden, da es vom Design gut zu unserer restlichen Küchenausstattung passt und sie außerdem viel Platz spart, da wir nicht so viel Platz haben. Die Installation gestaltete sich recht problemlos. Mit der Bedienung sind wir mehr als zufrieden und das zusätzliche Licht gestaltet jegliche Kochaktivitäten nochmals einfacher. Wir hatten sie nun bereits mehrmals in Betrieb und ich bin rundum zufrieden mit der Leistung. Die Abzugshaube zieht selbst bei der Verwendung aller vier Platten sämtlichen Dunst optimal ein und ist dazu noch leise. Dass der Fettfilter auch in der Spülmaschine gereinigt werden kann, macht das ganze nochmal einfacher. Wir sind insgesamt mit dem Produkt sehr zufrieden

Dlho sme varili bez digestora, ale teraz v zime je proste neúnosné mať neustále otvorené okná, aby sme nemuseli celé hodiny znášať vôňu jedla v byte. Pôvodne sme si vybrali tento produkt, pretože dizajn dobre ladí so zvyškom nášho kuchynského vybavenia a tiež šetrí veľa miesta, pretože nemáme toľko miesta. Inštalácia bola celkom jednoduchá. S obsluhou sme viac než spokojní a prídavné svetlo ešte viac uľahčuje všetky činnosti pri varení. Použili sme ho už niekoľkokrát a s výkonom som úplne spokojný. Aj pri použití všetkých štyroch platní odsávač pár optimálne nasáva všetky pary a navyše je tichý. To, že tukový filter možno čistiť aj v umývačke riadu, všetko ešte zjednodušuje. Celkovo sme s produktom veľmi spokojní

Overená kontrola

Die Verarbeitung ist dem Preis entsprechend. Die Lautstärke empfinde ich als normal und selbst als Umlufthaube so wie wir sie nutzen saugt trotzdem noch ordentlich ab was viele in der Kategorie nicht machen. Als einziger wesentlicher Minuspunkt ist zu vermerken das sich die Folie nicht einfach entfernen lässt. Die Montage sollte auch für Leihen machbar sein, man muss allerdings alles selber ausmessen da keine Masse für die Position der Halter in der Anleitung angegeben sind. Ich bin für den Preis super zufrieden, es ist nun mal keine Premiumhersteller Haube.

Spracovanie zodpovedá cene. Objem považujem za normálny a aj ako digestor s cirkulujúcim vzduchom, ako ho používame, stále správne odsáva, čo mnohí v tejto kategórii nerobia. Jediným veľkým mínusom, ktorý treba poznamenať, je, že fóliu nemožno ľahko odstrániť. Montáž by mala byť realizovateľná aj pre požičovne, ale všetko si musíte zmerať sami, pretože v návode nie sú žiadne miery pre polohu držiakov. Za tú cenu som maximálne spokojný, nie je to digestor prémiového výrobcu.

Overená kontrola

Wenn diese Haube einmal montiert ist , kann sie sich sehen lassen und saugt wie sie soll. Zwar ziemlich laut, aber wo viel Luft bewegt wird ist das normal. Soweit ganz gut. Aber jetzt das Für und Wider: positiv: Optisch ansprechend, leicht zu reinigen und gute Saugleistung negativ: Vielleicht hätten die Konstrukteure bei der Montage bei anderen Herstellern abgucken sollen. Das eigentliche Hauptgerät ist schnell angebracht. Allerdings ist das einhängen in die Wandhalterung durch das hohe Eigengewicht (inkl. Glasplatte, weil von hinten vormontiert) von einer zierlichen Person schwierig. Auch der Saugschlauch läßt sich gut aufstecken, wenn man dies vor der Montage des 2-teiligen Schachtes tun könnte. Da das Material des Schachtes extrem dünn ist, muß an der Rückseite eine Querstrebe eingehängt werden. Der Einhängepunt ist zwischen Hauptgerät und Abluftschlauch. Der Schacht läßt sich nur mit beiden Teilen gleichzeitig aufsetzen. Anschließend muß man die Montage von einer Leiter aus von oben weiterführen. Erst die Querstrebe einhängen und dann den Schlach einstecken. Zum Schluß schiebt man den oberen Schacht, der sich im unteren Schacht befindet nach oben, um ihn festzuschrauben. Dabei verkratzt der obere Schacht auf der Vorderseite, da der untere Schacht nicht ausreichend entgratet ist. Die Gewinde in der Halterung für den oberen Schacht waren so schlecht, dass ich diese nachschneiden mußte. Mit Schraubendreher keine Chance und mit Akkuschrauber muß soviel Druck ausgeübt werden, dass sich die obere Befestigung verbiegt. Schließlich noch die Schutzfolie. Der obere Schacht hat eine dünne blaue Folie die sich leicht entfernen läßt. Alle anderen Teile sind mit der dickenen weißen Folie beklebt, welche man nur mit viel Kraftaufwand entfernen kann. Dabei hat man Angst, alle Teile zu verbiegen, da das Material zu dünn ist. Bei der alten Haube war sowohl das Material dicker und kratzfester, als auch mit ein paar Schutzklebestreifen im Inneren des Schachtes gegen Kratzer versehen. Dadurch konnte erst der obere und dann der untere Schacht montiert werden. Es entfiel auch die lästige Querstrebe im Schachtgehäuse. Wenn man fertig ist bemerkt man, dass viel Spiel zwischen den Schachtteilen ist und es klappert bei Berührung. Wer eine schöne und funktionierende Haube möchte und ausreichend handwerkliches Geschick mitbringt, dem kann ich diese empfehlen. Andernfalls Finger weg.

Akonáhle je tento digestor nainštalovaný, je pôsobivý a saje tak, ako má. Je to dosť hlasné, ale to je normálne tam, kde dochádza k veľkému pohybu vzduchu. Zatiaľ je všetko dobré. Ale teraz klady a zápory: pozitívne: vizuálne príťažlivé, ľahko sa čistí a dobrý sací výkon negatívne: možno mali dizajnéri pri montáži kopírovať iných výrobcov. Skutočná hlavná jednotka sa rýchlo pripojí. Do nástenného držiaka ho však drobný človek len ťažko zavesí kvôli vysokej hmotnosti (vrátane sklenenej dosky, pretože je predmontovaná zozadu). Nasávacia hadica môže byť tiež jednoducho pripevnená, ak to môžete urobiť pred montážou 2-dielneho hriadeľa. Keďže materiál drieku je extrémne tenký, musí byť na chrbát pripevnená krížová výstuha. Závesný bod je medzi hlavnou jednotkou a výfukovou hadicou. Hriadeľ je možné nasadiť len s oboma časťami súčasne. Potom musíte pokračovať v montáži z rebríka zhora. Najprv zaveste do krížovej vzpery a potom vložte hadicu. Nakoniec zatlačte horný hriadeľ, ktorý je v spodnom hriadeli, nahor, aby ste ho pevne priskrutkovali. Horný hriadeľ sa na prednej strane poškriabe, pretože spodný hriadeľ nie je dostatočne odhrotovaný. Závity v hornej konzole hriadeľa boli také zlé, že som ich musel prerezať. So skrutkovačom žiadna šanca a s akumulátorovým skrutkovačom musíte vyvinúť taký tlak, že sa horný nástavec prehne. Nakoniec ochranný film. Horný hriadeľ má tenkú modrú fóliu, ktorá sa dá ľahko odstrániť. Všetky ostatné časti sú pokryté hrubou bielou fóliou, ktorú je možné odstrániť len s veľkou námahou. Bojíte sa ohnutia všetkých častí, pretože materiál je príliš tenký. Pri starej kapote bol materiál hrubší a odolnejší voči poškriabaniu a vo vnútri hriadeľa mal aj niekoľko ochranných lepiacich pásikov, aby sa zabránilo poškriabaniu. To umožnilo namontovať najprv hornú a potom dolnú šachtu. Odpadla aj otravná krížová výstuha v puzdre hriadeľa. Po dokončení si všimnete, že medzi časťami hriadeľa je veľká vôľa a pri dotyku hrká. Môžem odporučiť každému, kto chce krásny a funkčný digestor a má dostatočné manuálne zručnosti. Inak ruky preč.

Overená kontrola

Die Dunstabzugshaube ist gut verpackt und ohne Mängel angekommen.Die Haupeist QualitättiveTop.Das Anbringen war ohne Probleme und ging ziemlich schnell.Die Bedienung ist auch sehr einfach mit 5 Knöpfen. An und aus Schalter, 3 Stufen schwach/Mittel/ stark und led Licht. Die Abzughaube ist von der Lautstärke genauso wie jede andere Haube. Sie zieht den Kochgeruch sehr gut an, sodas es nicht stark nach essen riecht. Die Gerüche werden einfach nach draußen gezogen. Durch den langen Schlauch der im Lieferumfang enthalten ist. Die Led Beleuchtung ist super und leuchtet super über den gesamten Herd. Dadurch das sie schräg ist kann man sich auch nicht mehr den Kopf Stoßen. Der Filter lässt sich ganz einfach und schnell in der Spülmaschine reinigen.Diese Haube ist ein richtiger hingucker und sieht super aus. Bin echt zufrieden und kann sie mitweintet empfehlen. Immer wieder gerne.

Odsávač je kvalitne zabalený a dorazil bez závad.Kvalitný odsavač pár.Inštalácia bola jednoduchá a išlo to celkom rýchlo.Ovládanie je tiež veľmi jednoduché pomocou 5 tlačidiel. Vypínač, 3 úrovne slabé/stredné/silné a LED svetlo. Odsávač je objemovo rovnaký ako ktorýkoľvek iný. Veľmi dobre priťahuje vôňu varenia, takže nie je cítiť výrazne jedlo. Pachy sa jednoducho ťahajú von. Cez dlhú hadicu, ktorá je súčasťou dodávky. LED osvetlenie je skvelé a skvele svieti po celom sporáku. Keďže je to šikmé, už si nemôžete udrieť hlavu. Filter je možné ľahko a rýchlo vyčistiť v umývačke riadu.Tento digestor je skutočným pútačom a vyzerá skvele. Som naozaj spokojná a môžem ju s plačom odporučiť. Vždy moje potešenie.

Zobraziť všetky hodnotenia zákazníkov Zobraziť menej hodnotení zákazníkov