3 ročná záruka 14 dní na vrátenie tovaru

Stolné mixéry

Stolné mixéry spolu s kuchynskými robotmi patria k najpoužívanejším nástrojom každej správnej kuchárky či kuchára. Tento obľúbený kuchynský spotrebič má všestranné využitie pri mixovaní rôznych surovín od ovocia, zeleniny až po rozmiešanie už hotových jedál, ako sú polievky.

U nás nájdete pestrú ponuku stolných mixérov a výber toho správneho mixéra môže byť niekedy zložité. V prvom rade si musíte odpovedať na najdôležitejšiu otázku: Na čo budete stolný mixér používať najčastejšie? Od tohto sa potom odvíjajú všetky parametre, na ktoré si treba dávať pri výbere stolného mixéra pozor.

Príkon stolného mixéra

Príkon stolného mixéra je vyjadrený vo wattoch, ide o hodnotu, ktorá určuje koľko elektrickej energie potrebuje daný spotrebič na svoje fungovanie. Odporúčaná spodná hranica pre stolné mixéry je 300 W, avšak v prípade, že chcete v mixéri miešať aj tvrdšie suroviny alebo jedlá, odporúčame siahnuť po silnejšom modeli. V opačnom prípade sa môže stať, že mixéry s menším príkonom nedokážu rozdrviť ľad z výrobníka ľadu alebo iné tvrdé prísady. Pre takýto typ ingrediencií sa odporúča siahnuť po stolnom mixéri s príkonom nad 900 W.

Počet otáčok za minútu

Počet otáčok znázorňuje akou rýchlosťou sa čepele točia v mixéri a koľkokrát sa otočia za jednu minútu. Táto hodnota vám napovie, ako rýchlo sa jedlo v mixéri spracuje. Niektoré kvalitnejšie mixéry majú dokonca zabudovanú funkciu, prostredníctvom ktorej môžete regulovať rýchlosť otáčok.

Pri stolných mixéroch by mala byť spodná hranica 11 000 otáčok za minútu. Pri tejto rýchlosti by ste mali byť schopný rozmixovať ovocie - čerstvé alebo zo sušičky ovocia, zeleninu a iné mäkšie suroviny. Pokiaľ chcete pracovať s tvrdšími prísadami, tak by ste mali porozmýšlať nad silnejšími stolnými mixérmi, ktoré sú schopné vyprodukovať až vyše 20 000 otáčok za jednu minútu.

Objem nádoby

Ďalším dôležitým faktorom pri správnom výbere stolného mixéru je objem nádoby. Tu si treba dávať pozor hlavne v prípade, že varíte pre viacero ľudí, aby sa vám nestalo, že nádoba na mixovanie je príliš malá. Vo všeobecnosti sú stolné mixéry určené na spracovanie veľkého množstva ovocia, zeleniny, smoothie alebo iných surovín, avšak ak bežne varíte pre väčšie množstvo ľudí, starostlivo si pozrite, akou veľkou nádobou mixér disponuje.

Rozmery stolných mixérov

Pri výbere toho správneho stolného mixéru je dôležité sa pozerať aj na samotné rozmery konkrétnych modelov. Keďže sú stolné mixéry relatívne veľké domáce spotrebiče, treba sa zamyslieť aj nad tým, kde ich budeme v kuchyni využívať a kam ich následne môžeme uskladniť. V prípade, že doma máte málo úložného priestoru, odporúčame vám vybrať si menší stolný mixér.

Výhody stolných mixérov na ovocie, zeleninu a smoothie

  • Hlavnou výhodou stolných mixérov je ich multifunkčnosť. Tento kuchynský pomocník vám dokáže rozmixovať, premiešať alebo rozdrviť takmer každú surovinu najmä vďaka silnému výkonu a kompatibilite s viacerými nádstavcami.
  • Jeho ďalšou výhodou je aj veľký objem nádoby na ingrediencie, ktorá je vhodná aj pre stredne veľké rodiny s viacerými členmi domácnosti.
  • A v poslednom rade patrí k výhodám stolných mixérov ich cena. Aj keď sú samotné stolné mixéry drahšie, ako iné typy, vynahradí vám to ich multifunkčnosť.

Nevýhody stolných mixérov

  • Jednou z nevýhod stolných mixéroch je ich vyššia váha v porovaní s inými typmi mixérov. Rozdiel vo váhe je spôsobený najmä tým, že stolové mixéry sú oveľa väčšie a tým pádom aj ťažšie. Avšak na druhej strane sú výkonnejšie a dokážete s nimi na jednu dávku vymiešať aj väčšie množstvo prísad.
  • Medzi nevýhody môžeme taktiež zaradiť aj vyššiu hlučnosť, ktorá je spôsobená veľkým výkonom pri drvení a mixovaní.

Stolné mixéry sú ideálnym pomocníkom pri varení a pečení chutných chodov. Je len čisto na vás, ktorý model si zvolíte. V ponuke máme menšie aj väčšie mixéry v rôznych prevedeniach, tak aby spĺňali požiadavky našich zákazníkov.

Nahor