3 ročná záruka 14 dní na vrátenie tovaru

Nástenné a stropné infrapanely

Infrapanely : Nástenné a stropné

Nástenné a stropné infrapanely sú typom ohrievačov, ktoré využíva infračervené vlny na ohrievanie predmetov v jeho dráhe a vytvárajú sálavé teplo. Tieto vlny sú voľným okom neviditeľné, ale pri kontakte s pokožkou ich možno cítiť ako teplo. Nástenné a stropné infrapanely sú pre mnohých obľúbenou voľbou, pretože sú veľmi účinné pri rýchlom a rovnomernom zohrievaní, dokonca aj veľkých plôch. Ich používanie je tiež veľmi bezpečné, pretože nevytvárajú žiadne horúce miesta.

Čo sa v texte dozviete:

 • Typy infrapanelov
 • Ako fungujú nástenné a stropné infrapanely
 • Ako si vybrať stropný a nástenný infrapanel
 • Často kladené otázky

Typy infrapanelov

Pri výbere infrapanelu, či už stropného alebo nástenného je dôležitým parametrom aj jeho samotné umiestnenie v izbe alebo kancelárii. Pri výbere miesta je dôležité myslieť na to, že infrapanel by nemal byť príliš ďaleko od priestoru, ktorý chceme ohrievať a taktiež by nemal byť oproti oknu, pretože by teplo unikalo smerom von do exteriéru. Na výber máte infrapanel na stenu alebo strop.

Infrapanely na stenu

Infrapanely na stenu patria k najpopulárnejším a najefektívnejším spôsobom umiestnenia infrapanelov. Inštalácia infrapanelu na stenu má výhodu v tom, že dokáže ohriať väčší priestok, ako napríkad infrapanel na stenu. Infrapanel na stenu môžete využiť takmer vo všetkých typoch miestností, pokiaľ máte na stene dostatok priestoru.

Infrapanely na strop

Infrapanely na strop sa využívajú v prípade, že nemáte dostatok miesta na stene a nedokážete infrapanel umiestniť tak, aby nebol ďaleko od priestoru, ktorý chcete primátne ohrievať, napríkad úzke miestnosti alebo chodby. Výhodou infrapanelov na strop je, že síce pokrývajú menšiu plochu, ale na druhej strane dokážu oveľa efektívnejšie zohriať predmety v jeho dráhe. Túto prednosť dokáže využiť napríklad vo veľkých priestoroch, kde chcete zohriať iba konkrétne miesto a nie celú miestnosť.

Okrem nástenných a stropných infrapanelov máme v ponuke:


Ako fungujú nástenné a stropné infrapanely

Nástenné a stropné infračervené ohrievače sú skvelým spôsobom vykurovania vášho domova alebo kancelárie. Na rozdiel od bežných radiátorov neohrievajú vzduch. Ohrievajú iné predmety v miestnosti, ktoré potom ohrievajú svoje okolie a tým pádom vzniká sálavé teplo. Teplo sa teda nešíri len z jedného zdroju a teplo sa po miestnosti šíri oveľa rovnomernejšie a efektívnejšie prostredníctvom infračervených vĺn.

Tento spôsob vykurovania znižuje vírenie vzduchu a prašnosť, tým pádom je tento tym ohrievaču aj vhodný aj pre ľudí, ktorí majú alergiu na prach. Okrem toho rýchlejšie ohrieva vzduch v celej miestnosti a zároveň udržiava optimálnu vlhkosť, pretože sa vzduch v miestnosti nevysúša a dokonalé teplo v miestnosti si môžete užiť rýchlo po zapnutí.

Stropný infrapanel je jednoduchý na ovládanie, pretože ho stačí len nainštalovať na stenu alebo strop, pripojiť k elektrickému prúdu a vykurovanie môže začať. Stropné a nástenné infrapanely môžete ovládať prostredníctvom ovládača, manuálne cez gombíky na zariadení alebo využiť aj našu aplikáciu, ktorú nájdete v App store alebo Google play.

Funkcie:

 • Termostat - Regulovanie tepla v miestnosti a zapínanie/vypínanie infrapanelov, v prípade, že miestnosť dosiahne požadovanú teplotu.
 • Klarstein aplikácia - Niektoré infrapanely na stenu a strop disponujú možnostou ovládania prostredníctvom aplikácie na diaľku. Táto pomôcka môžete využiť napríklad cestou z práce, keď si prostredníctvom aplikácie zapnete infrapanel a domov prídete už do tepla.
 • Časovač - Možnosť nastaviť si zapnutie/vypnutie infrapanelu na určitú hodinu. Napríklad hodinu pred tým, ako prídete z práce, aby bolo v miestnosti vykúrené.
 • Displej - Ukazuje dôležité informácie o stropnom alebo nástennom infrapaneli - teplota vykurovania, stupeň výkonu.

Výhody stropného a nástenného inflapanelu

 • Energeticky úspornejšie oproti iných zariadeniam na vykurovanie
 • Až 95% výkonu sa premení na tepelné žiarenie
 • Znižuje sa prašnosť v domácnosti a taktiež sa nevysušuje vzduch
 • Zabraňuje tvorbe plesní, pretože zohrieva aj steny a tým zabraňuje vzniku vlhkosti
 • Ľahká obsluha. Infrapanely sa dajú ovládať pomocou ovládača, aplikácie alebo centrálne

 • - Pri väčších miestnostiach nestačí iba jeden infrapanel na stenu
 • - V prípade miestností, kde sa nachádzajú veľké okná a je ich tam viac, teplo môže unikať von
 • - Nevykúri 2 miestnosti naraz pretože sálavé teplo sa nedokáže “premiestniť”. Preto je potrebné nainštalovať pre každú miestnosť samostatný stropný alebo nástenný infrapanel

Ako si správne vybrať vhodný infrapanel na stenu alebo strop

Pri výbere infračerveného panelu je dôležité vypočítať, aký tepelný výkon potrebujete pre danú miestnosť. Ideálnym riešením je nechať si odborníkom vypočítať tepelné straty domu, pretože ide o zložitejší výpočet zahŕňajúci množstvo parametrov. Ak však nechcete míňať peniaze na odborníka, pomôže vám jednoduchý vzorec na výpočet správneho výkonu nástenného alebo stropného infrapanelu - Objem miestnosti (m³) x 25W = požadovaný výkon.

Vo všeobecnosti platí, že na 1 m³ je potrebný infrapanel s výkonom aspoň 25/30W. Napríkad, ak máte izbu s veľkosťou 20m³, minimálny výkon infrapanelu na stenu alebo strop musí byť aspoň 500W. V tomto prípade by vám stačil Wonderwall 450 Smart, ktorý môžete mať doma expresne a na všetky infrapanely ponúkame aj 3 ročnú záruku.

Pri výbere infračerveného panela je dôležité zvážiť aj jeho veľkosť. Všeobecne platí, že čím väčšia je miestnosť, tým väčší by mal byť panel. Napríklad pre malú miestnosť by ste mohli zvoliť nástenný alebo stropný infrapanel s rozmermi 60 × 80 centimetrov, ktoré nájdete u nás už od 149€ a s dopravou zadarmo na celom území Slovenska.

Pokiaľ ide o spotrebu nástenných a stropných infrapanelov, tá závisí najmä od toho, ako dlho ho necháte zapnutý. Napríklad 600W panel spotrebuje 0,6 kWh, v prípade, že infrapanel pôjde nepretržite celú hodinu. To znamená, že ak potrebujete 600W panel na vykurovanie miestnosti a počas dňa bude vykurovať celkom 8 hodín, spotrebujete 4,8 kWh za deň. Môžete teda ušetriť na účte za energiu tým, že budete infračervený panel používať len v prípade potreby a vypnete ho, keď ho nepotrebujete.

Často kladené otázky

1. Je infračervené žiarenie bezpečné?

Infrapanely sú typom vykurovania, ktorý na ohrev využíva infračervené lúče. Tieto lúče sú pre ľudí bezpečné a sú skutočne prospešné pre naše zdravie. Teplo z infračerveného žiarenia je mimoriadne príjemné, takže je skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú prirodzenejšiu formu vykurovania.

2. Kde by som mal umiestniť infrapanel?

Infrapanel na strop alebo stenu je ideálne umiestniť do stredu miestnosti, aby sa infračervené žiarenie dostalo do všetkých kútov miestnosti rovnako. V prípade veľkých miestnosti odporúčame zakúpiť aj viacero nástenných alebo stropných infrapanelov.

3. Dá sa regulovať teplota povrchu infrapanelu?

Nie. Teplota nástenných alebo stropných infrapanelov sa nedá regulovať, avšak tieto typy ohrievačov sú bezpečné a nemusíte sa báť popálenia.

4. Aká je životnosť infrapanelov na stenu a strop?

S priemernou životnosťou 100 000 hodín alebo 30 rokov sú infračervené vykurovacie panely skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú odolné a nákladovo efektívne riešenie vykurovania. Infrapanely neobsahujú žiadne pohyblivé časti, sú prakticky bezúdržbové, čo z nich robí ideálnu voľbu pre zaneprázdnených majiteľov domov alebo firiem.

Nahor