Hmyzí hotel s farebnými škvrnami, celoročne obývateľný, borovicové drevo
Hmyzí hotel s farebnými škvrnami, celoročne obývateľný, borovicové drevo
Hmyzí hotel s farebnými škvrnami, celoročne obývateľný, borovicové drevo
Hmyzí hotel s farebnými škvrnami, celoročne obývateľný, borovicové drevo
Hmyzí hotel s farebnými škvrnami, celoročne obývateľný, borovicové drevo
Hmyzí hotel s farebnými škvrnami, celoročne obývateľný, borovicové drevo

Hmyzí hotel s farebnými škvrnami

0 24 cm dom hmyz
29,90 € 37,90 € (cena s DPH)

Hmyzí hotel s farebnými škvrnami

29,90 € 37,90 € (cena s DPH)
Pripravené na odoslanie Dodacia lehota: 3 - 5 pracovných dní
14 dní na vrátenie

Najväčšie výhody

Život chrobáka: domček pre hmyz z borovicového dreva na zavesenie

Pevný a štýlový: s drevenou strechou a pestrými farebnými škvrnami

Cenný životný priestor: vhodný pre divé včely, muchy, chrobáky, motýle a iný užitočný hmyz

Popis produktu

S domčekom pre hmyz od spoločnosti Klarstein bambuswald môžeš urobiť veľa dobrého – pre seba, pre svoju záhradu a pre životné prostredie! Ručne vyrobený hotel pre užitočný hmyz s mnohými dutinami magicky priťahuje včely, chrobáky a muchy a poskytuje im vítané útočisko po celý rok. Pozoruj, ako hmyz vlieta a vylieta, a nechaj svoju záhradu ožiť!

Náš včelí hotel sa osvedčí všade tam, kde chceš hmyzu ponúknuť vhodné miesta na hniezdenie a prezimovanie. Nech bzučia v záhrade, na poli, v lese aj na lúke!

Ručne vyrobený domček má v dreve mnohé dutiny a okrem toho početné bambusové rúrky, ktoré sa osvedčili ako miesta na hniezdenie a spánok pre včely. K dispozícii sú tiež dve komory, ktoré sú naplnené borovicovými šiškami a kúskami dreva – tie priťahujú predovšetkým muchy a chrobáky! V strede spodnej časti sa nachádza motýlí domček, ktorý ponúka hmyzu vhodné útočisko a veľmi vítané zimoviská.

Hotel pre divé včely je krásnym pútačom pozornosti, originálnym nápadom na darček a skvelou príležitosťou na pozorovanie pre deti a milovníkov prírody. Dobre navštevovaný domček pre hmyz má tiež značné výhody pre tvoju záhradu: jeho malí obyvatelia sa usilovne starajú o opeľovanie tvojich ovocných stromov a kvetov!

Zaves hotel pre hmyz od spoločnosti Klarstein bambuswald vonku, na miesto chránené pred dažďom (napr. pod previs strechy) a nechaj ho na svojom mieste po celý rok. Včely majú rady teplo a slnečno – vietor a vlhko by ich vyhnali. Nasmeruj preto domček pre hmyz na juh alebo juhovýchod a pripevni ho vo výške nad 50 cm. Hmyzí hotel potrebuje voľnú príletovú dráhu a veľa rastlín v blízkosti.

Zobraziť viac

Vlastnosti

  • vyrobený z borovicového dreva
  • s ozdobnými farebnými škvrnami
  • určený na zavesenie
  • pre divé včely, muchy, chrobáky, motýle a iný užitočný hmyz
  • rôzne komory
  • množstvo prírodných materiálov (napr. bambusové rúrky, kúsky dreva, borovicové šišky)
  • vhodný ako pomoc pri hniezdení, ako prístrešok a pomoc pri prezimovaní
Hmyzí hotel s farebnými škvrnami, celoročne obývateľný, borovicové drevo

Rozmery a technické podrobnosti

  • rozmery: cca 24 × 43,5 × 8 cm (Š × V × H)

Čo bolo poslané

  • 1 × hmyzí hotel

Dodacie podmienky

Pripravené na odoslanie Dodacia lehota: 3 - 5 pracovných dní

37.9 €

Hodnotenie zákazníkov

(18 hodnotenia(-í)) Napíšte recenziu
K tomuto tovaru ešte nikto nenapísal recenziu.

Názory zákazníkov z iných krajín

Overená kontrola

Prima Insektenhotel....wurde nach 2 Wochen schon angenommen....klare Kaufempfehlung

Prima hmyzí hotel....bol už po 2 týždňoch prijatý....jasné odporúčanie na kúpu

Overená kontrola

ZITAT "Durch eine sorgfältige Verarbeitung diverser Naturmaterialien schließen wir Verletzungsrisiken aus ... " Die Bilder sollten für sich sprechen und dem Zitat widersprechen! Beim Auspacken habe ich mir bereits einen Splitter im Finger eingehandelt. Sehr freundlicher und geduldiger Support, keine Standardantworten. Es wurde schnell eine Lösung gefunden! Danke

CITÁT "Starostlivým spracovaním rôznych prírodných materiálov vylučujeme riziko úrazu..." Obrázky by mali hovoriť samé za seba a byť v rozpore s citátom! Už pri vybaľovaní som dostal triesku do prsta. Veľmi priateľská a trpezlivá podpora, žiadne štandardné odpovede. Riešenie sa rýchlo našlo! Vďaka

Overená kontrola

Produkte kamen gut an, hatte glefich mehrere davon bestellt. Bin von der Optik schon sehr begeistert gewesen, Qualität ist auch okay. Ich hoffe, das bald viele kleine Wesen dort ein gemütliches Heim finden.

Produkty boli dobre prijaté, hneď som si ich objednal niekoľko. Z optiky som bol už veľmi nadšený, kvalita tiež v poriadku. Dúfam, že tam čoskoro nájde pohodlný domov veľa malých stvorení.

Overená kontrola

Sehr schönes Insektenhotel. So wie beschrieben. Habe mir noch von einer Dachdeckerfirma Dachpappe geholt und damit den Dachvorstand verlängert und auch um sicher zu gehen, das das Dach nicht undicht wird. Was nicht so gut ist, das es keinen Zugang gibt, um Laub e.c.t auszutauschen.

Veľmi pekný hmyzí hotel. Ako je opísané. Dostal som strešnú lepenku od pokrývačskej firmy a použil som ju na predĺženie strešnej dosky a tiež na zabezpečenie toho, aby strecha nezatekala. Čo nie je také dobré, že nie je prístup k výmene listov atď.

Overená kontrola

Perfekt

Perfektné

Overená kontrola

Wir haben dieses Insektenhotel als Lehrergeschenke weitergegeben.... Es ist gut verpackt und sehr schnell geliefert worden. Auch auf Nachfragen, wurde uns eine schnelle Erklärung und Antwort gegeben!Es ist sehr wertig und ist als Geschenk super angekommen. Wir haben es nur noch mit persönlichen Daten versehen.... Als Nachfrage von anderen Eltern kamen ,konnten wir mit gutem Gefühl diesen Kontakt weitergegeben! Danke und sehr gerne wieder!

Tento hmyzí hotel sme venovali ako darčeky pre učiteľov.... Bol dobre zabalený a doručený veľmi rýchlo. Aj keď sme sa pýtali, dostali sme rýchle vysvetlenie a odpoveď!Je to veľmi cenné a bol to skvelý darček. Poskytli sme mu len osobné údaje... Keď sa pýtali ďalší rodičia, mohli sme tento kontakt s dobrým pocitom odovzdať ďalej! Ďakujem a opäť rád!

Overená kontrola

Superschön verarbeitet, tolle Farbakzente! Toller Eyecatcher im Garten und zudem Unterstützung für die Insektenwelt. Wunderbar finde ich auch die Nachhaltigkeit des Produktes und es kommt komplett ohne Plastikverpackung. Es ist bereits zusammengebaut und kann direkt aufgehängt werden. Sehr schnelle Lieferung! Vielen Dank!

Super krásne spracované, skvelé farebné akcenty! Skvelý pútač v záhrade a tiež podpora pre hmyzí svet. Tiež si myslím, že udržateľnosť produktu je úžasná a prichádza úplne bez plastového obalu. Je už zmontovaný a možno ho priamo zavesiť. Veľmi rýchle dodanie! Ďakujem veľmi pekne!

Overená kontrola

Ich habe bereits ein kleines Insektenhotel, welches aus einem Holzblock gefertigt wurde. Dieses ist auch bereits von den fleißigen, geflügelten Freunden in Beschlag genommen worden. Da ich aber noch so vielen anderen Gästen ein Heim bieten möchte, bereichert nun mit dem Insektenhotel der Marke "Bambuswald", eine weitere Unterbringung meinen Garten. Wichtig ist es natürlich, den richtigen Standort zu wählen. Dieser sollte sonnig und trocken sein. Am Besten vor Witterung geschützt. Die Pinie ist zwar ein schönes Holz, aber ist laut meinen Infos nicht sehr beständig. Daher wird das Insektenhotel nun einen Platz unter dem Dachvorsprung meiner Terrasse finden. Das Dach des Hotels werde ich noch zusätzlich mit wasserabweisender Dachpappe schützen. Leider ist eine Seite bereits leicht gespalten. Bei den Bohrlöchern ist hier und da mal eine ausgefranzte Stelle, aber dass wird die Insekten nicht stören. Die Stäbe im mittleren Fach sind stramm eingesetzt und fallen nicht heraus. Die runden, bunten Holzstücke scheinen mit der Rückwand verklebt zu sein. Im oberen Abschnitt befinden sich 2 Kammern. In der einen ist Holzspan und in der anderen Pinienzapfen. Geschützt und gesichert werden sie von einem Metallgitter. Die untere Abteilung ist für mich am Interessantesten, denn dieses ist für die Schmetterlinge. Ich bin so gespannt, ob sich die Falter darin niederlassen. Aufgehängt wird das Hotel an einem rückseitigen Haken, welcher durch eine etwas zu kleine Schraube gesichert wird. Obwohl die Verarbeitung hier und da etwas besser hätte sein können, ist das Hotel sehr hübsch anzusehen. ---- Fazit ---- Ich freue mich bereits auf die ersten Gäste in meinem Hotel. Wer den richtigen Standort berücksichtigt, welcher bestenfalls etwas vor Witterung geschützt ist, wird viel Freude an dem Häuschen haben. Auf jeden Fall ist es ein Hingucker in jedem Garten :-)

Už mám malý hmyzí hotel vyrobený z bloku dreva. Tú už prebrali pracovití, okrídlení kamaráti. Ale keďže by som chcela ponúknuť domov toľkým ďalším hosťom, svoju záhradu teraz obohacujem o hmyzí hotel značky „Bamboo Forest“. Samozrejme, dôležité je vybrať si správne miesto. Toto by malo byť slnečné a suché. Najlepšie chránené pred poveternostnými vplyvmi. Borovica je krásne drevo, ale podľa mojich informácií nie je veľmi odolná. Hmyzí hotel si preto teraz nájde miesto pod odkvapom mojej terasy. Strechu hotela ochránim aj vodoodpudivou strešnou lepenkou. Žiaľ, jedna strana je už mierne rozštiepená. Vyvŕtané diery majú sem-tam ošúchané miesto, ale to nebude prekážať hmyzu. Tyče v strednej priehradke sú zasunuté tesne a nevypadnú. Okrúhle farebné kúsky dreva sa zdajú byť prilepené k zadnej stene. V hornej časti sú 2 komory. Jeden má drevené hobliny a druhý šišky. Sú chránené a zaistené kovovou mriežkou. Spodná časť je pre mňa najzaujímavejšia, pretože táto je určená pre motýle. Veľmi sa teším, keď uvidím, či sa tam mole usadia. Hotel je zavesený na háčiku na zadnej strane, ktorý je zaistený trochu príliš malou skrutkou. Hoci konečná úprava mohla byť tu a tam o niečo lepšia, hotel je na pohľad veľmi pekný. ---- Záver ---- Už sa teším na prvých hostí v mojom hoteli. Ak zoberiete do úvahy správnu polohu, ktorá je prinajlepšom trochu chránená pred poveternostnými vplyvmi, zažijete s domčekom veľa zábavy. V každom prípade je pútačom každej záhrady :-)

Overená kontrola

Das Insektenhotel von Bambuswald wird in einem schönen Produktkarton ohne unnötige Plastikverpackung geliefert und eignet sich toll als Geschenk. Verbesserungspotential: Die Verarbeitung meines Häuschens war leider nicht optimal - da es sich aber um ein natürliches Produkt handelt, sieht aber jedes Hotel individuell anders aus und es kann sein, dass ich einfach ein „Montags-Produkt“ bekommen habe. Die Einfluglöcher für die Bienen sind nicht sauber gearbeitet und ich wurde von einer Insektenexpertin darauf hingewiesen, dass sich die Bienen dadurch verletzen können. Zudem hat die rote Holzscheibe eine sichtbare Delle, aus dem Dach kommt eine Tackernadel (von oben links) raus und an der selben Stellen ist das Dach auch ein wenig eingedrückt. Abgesehen von den unsauberen Bohrlöchern stören diese kleinen Makel meine Insekten aber herzlich wenig - ich wollte sie nur der Vollständigkeit halber erwähnen. Eine weitere nette Idee fände ich, wenn dem Häuschen ein Infoheft beigelegt werden könnte, auf dem man nachlesen kann in welches Fach welche Insektentypen einziehen sollten. Das fehlt mir nämlich und ich frage mich welche Tiere in die 2 obersten Bereiche (hinter dem Metallgitter) einziehen sollen..? Alles in allem und trotz verbesserungsfähiger Verarbeitung finde ich das Häuschen sehr nett und bestimmt durchdacht, deshalb gebe ich ihm 4 Sterne und hoffe einfach mal, dass die Schönheitsfehler nur eine Ausnahme sind.

Bamboo Forest Insect Hotel je dodávaný v krásnej produktovej krabici bez zbytočného plastového obalu a je skvelým darčekom. Potenciál na zlepšenie: Spracovanie môjho domu bohužiaľ nebolo optimálne – ale keďže ide o prírodný produkt, každý hotel vyzerá inak a je možné, že som jednoducho dostal „pondelkový produkt“. Vstupné otvory pre včely nie sú čisté a odborník na hmyz ma upozornil, že včely by sa tým mohli zraniť. Červený drevený kotúč má navyše viditeľnú priehlbinu, zo striešky trčí zošívačka (zľava hore) a strieška je na rovnakých miestach tiež trochu preliačená. Okrem strapatých vrtov tieto drobné nedostatky môjmu hmyzu veľmi neprekážajú - len som ich chcel spomenúť pre úplnosť. Myslím, že by bol ďalší pekný nápad, keby sa k domčeku dala priložiť informačná brožúrka, na ktorej si môžete prečítať, aké druhy hmyzu by sa mali nasťahovať do ktorej priehradky. To mi chýba a zaujíma ma, ktoré zvieratá by sa mali presunúť do 2 najvrchnejších oblastí (za kovovú mriežku)...? Celkovo a aj napriek spracovaniu, ktoré by sa dalo vylepšiť, považujem domček za veľmi pekný a určite dobre premyslený, preto mu dávam 4 hviezdičky a dúfam, že kazy sú len výnimkou.

Overená kontrola

Top Insektenhotel! Bin lange drumherum geschlichen. Habe es jetzt endlich gekauft und sofort auf dem Balkon aufgehängt. Es riecht null nach Chemie, sondern nur nach Holz. Hoffe es zieht dieses Jahr Noch jemand ein. Vielen Dank!

Špičkový hmyzí hotel! Dlho som sa plížil. Nakoniec som si ho kúpila a hneď zavesila na balkón. Nevonia po chemikálii, len drevo. Dúfam, že sa tento rok nasťahuje niekto ďalší. Ďakujem veľmi pekne!

Overená kontrola

Das Insektenhotel ist fertig zusammengebaut, kompakt und sauber verarbeitet. Es besteht aus Pinienholz und ist mit Naturmaterialien ausgestattet. Mit seinen Farbtupfern hat es das gewisse Etwas. Das freundliche Hotel verfügt über fünf Nistkammern - da dürfte für Wildbienen, Schmetterlingen, Käfer und Co. genügend Platz sein. Außerdem sind Teile durch Draht und somit vor Vögel geschützt. Erwähnen möchte ich, dass das Insektenhotel aus nachwachsenden Rohstoffen gebaut wurde. Es ist biologisch abbaubar (außer die Aufhängung). Hier hinterlässt man auf jeden Fall einen kleinen, aber feinen ökologischen Fußabdruck. Wichtig ist ein gastfreundlicher Standort, damit unsere baldigen Gäste einen geschützten Brut- und Wohnplatz haben. Gott sei Dank kann man das Hotel das ganze Jahr über aufstellen - als Start in die neue Gartensaison sollte es vorzugsweise der März sein. Da Insekten die Sonnenstrahlen bevorzugen, sollte es in südlicher Ausrichtung aufgestellt werden - bestenfalls mit durchgängiger Sonne. Außerdem ist auf Schutz vor Kälte und Regen zu achten. Wenn möglich den Standort nicht verändern. Man holt sich mit diesem schönen Insektenhotel nicht nur Gäste, sondern auch natürliche Schädlingsbekämpfer und Bestäuber in den Garten - unsere Obstsäulen werden sich freuen. Einziges Manko ist die Aufhängung. Sehr praktisch, dass sie dabei ist, jedoch locker (sie ist mini) und wird durch eine bessere Schraube ausgetauscht. Jedoch kein Grund für einen Punktabzug. Ich empfehle dieses Insektenhotel herzlich gerne (habe ich privat auch schon). Der Preis ist angemessen für die Größe des Hotels. Vielen Dank, dass Sie meine Rezension gelesen haben - ich hoffe sie war nützlich, um einen besseren Eindruck zu dem angebotenen Produkt zu erhalten

Hmyzí hotel je kompletne zmontovaný, kompaktný a čisto dokončený. Je vyrobený z borovicového dreva a je vybavený prírodnými materiálmi. So svojimi farebnými škvrnami má niečo také isté. Priateľský hotel má päť hniezdnych komôr – malo by tam byť dosť miesta pre divé včely, motýle, chrobáky a podobne. Diely sú navyše chránené drôtom a tým aj pred vtákmi. Chcel by som spomenúť, že hmyzí hotel bol postavený z obnoviteľných surovín. Je biologicky odbúrateľný (okrem suspenzie). V každom prípade tu zanechávate malú, ale jemnú ekologickú stopu. Pohostinné miesto je dôležité, aby naši skorí hostia mali chránený chovný a životný priestor. Vďaka bohu, že hotel môžete zriadiť počas celého roka – marec je najlepší čas na začatie novej záhradkárskej sezóny. Keďže hmyz uprednostňuje slnečné lúče, mal by byť umiestnený na juh - v najlepšom prípade na nepretržité slnko. Dôležitá je aj ochrana pred chladom a dažďom. Ak je to možné, nemeňte miesto. S týmto krásnym hmyzím hotelom privediete do záhrady nielen hostí, ale aj prirodzenú hubenie škodcov a opeľovačov - naše ovocné stĺpy budú šťastné. Jedinou nevýhodou je odpruženie. Veľmi šikovné, že tam je, ale uvoľnené (je mini) a bude nahradené lepšou skrutkou. Nie je však dôvod na odpočet bodu. S radosťou odporúčam tento hmyzí hotel (už ho mám súkromne). Cena je primeraná veľkosti hotela. Ďakujem, že ste si prečítali moju recenziu - dúfam, že bola užitočná na získanie lepšej predstavy o ponúkanom produkte

Overená kontrola

Das Insektenhotel von bambuswald ist aus leichtem unbehandeltem Pinienholz und lässt sich schnell im Garten an einem Haken oder einer Schraube befestigen. Die unterschiedlichen Bereiche ermöglichen die Unterkunft von verschiedenen Arten von Insekten. Die Verarbeitung ist okay, aber durch das ungeschützte Holz wird es sicherlich nicht ewig halten. Evtl. werde ich noch etwas Dachpappe aufnageln, damit wenigstens das Dach etwas geschützter ist. Die Farbtupfer finde ich persönlich eher unpassend, da es ohne diese deutlich natürlich aussehen würde und sich noch besser in die Umgebung integriert. Wir haben das Insektenhotel an der Außenwand einer Hütte aufgehangen, die sich neben unserer Blumenwiese befindet, sicherlich einer der besten Standorte für ein Insektenhotel. ÜBERBLICK ( positiv | ㅇ neutral | negativ) verschiedene Bereiche für Insekten keine Verarbeitungsmängel Aufhangöse aus Metall ㅇ Farbtupfer optisch unpassend - stören die „natürliche Optik“ ㅇ kein Schutz fürs Dach nichts

Bambusový lesný hmyzí hotel je vyrobený z ľahkého neupraveného borovicového dreva a dá sa rýchlo pripevniť na háčik alebo skrutku v záhrade. Rôzne oblasti umožňujú ubytovanie pre rôzne druhy hmyzu. Spracovanie je v poriadku, no kvôli nechránenému drevu určite nevydrží večne. Možno pribijem nejakú strešnú lepenku, aby bola aspoň strecha trochu viac chránená. Mne osobne pripadajú tie farebné kvaple dosť nevhodné, keďže bez nich by to vyzeralo oveľa prirodzenejšie a ešte lepšie by sa začlenilo do prostredia. Hmyzí hotel sme zavesili na vonkajšiu stenu chatrče vedľa našej kvetinovej lúky, určite jedno z najlepších miest pre hmyzí hotel. PREHĽAD (pozitívne | ㅇ neutrálne | negatívne) rôzne plochy pre hmyz žiadne výrobné chyby pútko na zavesenie z kovu ㅇ farebná škvrna opticky nevhodné - narúša "prirodzený vzhľad" ㅇ žiadna ochrana strechy nič

Overená kontrola

Dieses Insektenhotel zum Baumarktpreis überrrascht mich doch recht positiv, da die Verarbeitung ordentlich ist und nur weniger Zimmer mit sinnlosen Inhalten gefüllt sind. Dabei ist das Insektenhotel ordentlich verarbeitet und stinkt zu mindestens nicht chemisch auffällig. Die Beschreibung deutet ja auf die natürliche Verarbeitung hin und so werden die kleinen Freunde zeigen, ob dies auch wirklich so ist. Das Design ist nicht 100% durchdacht und bedarf einer Verbesserung beim Dach und dem Schutz vor Regen. Wer dieses also komplett frei aufhängen wollen würde, wird nicht lange Spaß und Freude daran haben. Also muss man entweder ein Dach draufbauen oder es geschützt aufhängen. Die kleinen Farbakzente sehen gut aus und gefallen mir. Jetzt muss die Natur zeigen, ob dieses Insektenhotel eine positive Bewertung verdient. Nach den ersten Tagen im Garten sind sofort die ersten Gäste ins Haus eingezogen. Scheint also problemlos zu funktionieren.

Tento hmyzí hotel za cenu železiarstva ma celkom pozitívne prekvapuje, keďže spracovanie je úhľadné a len málo izieb je zaplnených nezmyselným obsahom. Hmyzí hotel je patrične spracovaný a aspoň chemicky výrazne nezapácha. Popis poukazuje na prirodzené spracovanie a tak malí kamaráti ukážu, či je to naozaj tak. Dizajn nie je 100% premyslený a potrebuje zlepšenie strechy a ochrany pred dažďom. Ak si teda toto chcete zavesiť úplne voľne, veľa zábavy a radosti si s tým neužijete. Takže naň musíte buď postaviť strechu, alebo ho zavesiť, aby ste ho chránili. Malé farebné akcenty vyzerajú dobre a páčia sa mi. Teraz musí príroda ukázať, či si tento hmyzí hotel zaslúži kladné hodnotenie. Po prvých dňoch v záhrade sa do domu okamžite nasťahovali prví hostia. Zdá sa teda, že to funguje dobre.

Overená kontrola

Wunderschönes Insektenhotel...toll gearbeitet und ein Hingucker für den Garten! :) Ich würde es auf jeden Fall noch einmal kaufen und merke es mir als Geschenkidee. :)

Krásny hmyzí hotel...fungoval skvele a pútavý do záhrady! :) Určite by som si ju kúpila znova a nechala si ju v pamäti ako tip na darček. :)

Overená kontrola

Ein tolles Insektenhaus, bei dem es (eigentlich) nix zu bemängeln gibt. Auspacken, hinstellen und schon können die Mieter einziehen. Auf der Rückseite findet sich noch ein praktischer Haken, mit dem das Haus aufgefangen werden kann. Toll. Aber eine Empfehlung möchte ich dann doch noch aussprechen: Streicht bitte das Dach mit einer Lasur oder Holz schützenden Farbe an. Der Hintergrund ist schnell erklärt: Die dünnen Bretter halten sonst der Witterung nicht auf Dauer nicht stand. Natürlich spreche ich hier nicht von Wochen oder Monaten sondern von Jahren. Dennoch wäre es schade um das schöne Häuschen.

Skvelý hmyzí domček, kde (vlastne) nie je čo vytknúť. Vybaliť, zložiť a nájomníci sa môžu nasťahovať. Na zadnej strane je praktický háčik, ktorým sa dá domček zachytiť. Skvelé. Ale predsa len jedno odporúčanie: Strechu prosím natrite lakom alebo farbou, ktorá chráni drevo. Pozadie je rýchlo vysvetlené: inak tenké dosky nebudú dlhodobo odolávať počasiu. Samozrejme, nehovorím tu o týždňoch či mesiacoch, ale o rokoch. Napriek tomu by toho krásneho domčeka bola škoda.

Overená kontrola

Ich hab mir diese Nisthilfe von bambuswald für unseren Garten bestellt, weil ich mir dachte, dass ich was Gutes tun kann für die Natur. Es ist sehr schön anzusehen. Es sieht aus wie ein Haus und in den verschiedenen Etagen sind verschiedene 'Zonen' für verschiedene Tiere angesiedelt. Ob es jemals von Bienen besiedelt wird, ist fraglich. Die Nistgänge sind zu kurz, für eine Nisthilfe wird eine Mindesttiefe von 12 cm empfohlen. Man kann sie auch nicht tiefer bohren, weil die Nisthilfe nur 8 cm tief ist. Außerdem hat sie kein überstehendes Dach, das sie vor Regen schützt. Ich werde sie aber trotzdem aufhängen und ausprobieren. Sie kann an der Befestigung mittels Schrauben oder Haken aufgehängt werden. Ich werde sie an unserem Gartenhäuschen unter dem Dachüberstand montieren. Ich werde dafür Schrauben benutzen, damit es beim Wind nicht hin- und herschwingt. Von der Verarbeitung her kann ich nichts bemängeln. Die Löcher sind fast alle sauber gebohrt bzw. 'gebrannt'. Die gebohrten sind leicht ausgefranst, was ja wichtig wäre. Fazit: Es ist ein schickes Dekoobjekt und ich bin gespannt, ob sich das ein oder andere Tier darin ansiedelt.

Objednal som si túto pomôcku na hniezdenie z bambuswaldu do našej záhrady, pretože som si myslel, že môžem urobiť niečo dobré pre prírodu. Je to veľmi krásne na pohľad. Vyzerá to ako dom a na rôznych poschodiach sú rôzne „zóny“ pre rôzne zvieratá. Či ho niekedy osídlia včely, je otázne. Hniezdne chodby sú príliš krátke, pre hniezdnu pomôcku sa odporúča minimálna hĺbka 12 cm. Hlbšie ich navŕtať tiež nemôžete, pretože hniezdna pomôcka má hĺbku len 8 cm. Navyše nemá presahujúcu strechu, ktorá by ho chránila pred dažďom. Aj tak ich zavesím a vyskúšam. Dá sa zavesiť na nástavec pomocou skrutiek alebo háčikov. Namontujem ich na náš záhradný domček pod presah strechy. Použijem na to skrutky, aby sa to nekývalo tam a späť vo vetre. K spracovaniu nemám žiadne výhrady. Diery sú takmer všetky čisto vyvŕtané alebo „vypálené“. Tie prevŕtané sú mierne ošúchané, čo by bolo dôležité. Záver: Je to šik dekoračný predmet a som zvedavá, či sa v ňom usadí jedno alebo druhé zvieratko.

Overená kontrola

Für unsere Insekten wollen wir ja ALLE etwas tun! Mit diesem farbenfrohen, natürlichen und stabilen Hotel gelingt das sicher und sehr schön! Optisches Highlight - funktional und preiswert! Wir können das schöne Insektenhotel uneingeschränkt weiter empfehlen! Bestellung, Verpackung und Lieferung ebenfalls TOP! Weiter so!

VŠETCI chceme urobiť niečo pre náš hmyz! Tento farebný, prírodný a stabilný hotel úspešne a veľmi krásne! Optické zvýraznenie - funkčné a lacné! Krásny hmyzí hotel môžeme plne odporučiť! Objednávka, balenie a doručenie tiež TOP! Len tak ďalej!

Overená kontrola

Ich war im Vorfeld schon wirklich sehr gespannt auf das Insektenhotel, aber als es dann da war, war die Freude nochmal größer! Das Hotel sieht nicht nur unglaublich toll aus mit den ganzen Farbakzenten, sondern es fühlt sich auch sehr hochwertig an und ist dazu noch total umweltfreundlich! Die einzelnen Etagen sind einwandfrei verbaut, es fällt nichts heraus und es verrutscht nichts. Ich bin schon sehr gespannt, wann die ersten Bewohner bei uns einziehen Auch der Versand ging schneller als beim Kauf angezeigt wurde!

Predtým som bol naozaj nadšený z hmyzieho hotela, ale keď tam bol, bol som nadšený ešte viac! Nielen, že hotel vyzerá úžasne so všetkými tými farbami, ale tiež pôsobí veľmi kvalitne a je tiež úplne ekologický! Jednotlivé poschodia sú postavené perfektne, nič nevypadáva a nič sa nešmýka. Veľmi sa teším, keď sa k nám nasťahujú prví obyvatelia. Doručenie bolo rýchlejšie, ako bolo uvedené v čase nákupu!

Zobraziť všetky hodnotenia zákazníkov Zobraziť menej hodnotení zákazníkov