3 ročná záruka 14 dní na vrátenie tovaru

Nástenné digestory

235 Počet produktov

Nástenné digestory

Nástenné digestory sú jedným z najobľúbenejších a najúčinnejších spôsobov odstraňovania dymu, mastnoty a nepríjemného zápachu z kuchyne. Odsávače pár sú k dispozícii v rôznych veľkostiach a štýloch, aby vyhovovali konkrétnemu usporiadaniu a potrebám vašej kuchyne.

Nástenné digestory fungujú tak, že nasávajú vzduch cez filtračný systém a vypúšťajú ho von. Tento proces účinne odstraňuje dym, mastnotu a zápach zo vzduchu, vďaka čomu je varenie vo vašej kuchyni bezpečnejšie a príjemnejšie. Komínové odsávače pár sú vynikajúcim spôsobom, ako zlepšiť kvalitu vzduchu vo vašej domácnosti a zároveň vám vedia spríjemniť varenie. Okrem nástenných digestorov máme v ponuke ostrovčekové digestory, podskrinkové a vstavané digestory, komínové digestory alebo výsuvné digestory.

Výhody nástenných digestorov:

  • Ľahká inštalácia a jednoduché napojenie na kuchynský ventilačný otvor
  • Vysoký výkon zabezpečujúci efektívne odstraňovanie dymu
  • Nezaberá veľké množstvo miesta, keďže je nainštalovaný na stene
  • Veľký výber dizajnov, ktorý sa zapáči aj vám

Nevýhody:

  • Pre veľké kuchyne nemusí byť nástenný digestor dostatočne efektívny, keďže sa nachádza priamo nad varnou doskou
  • Pri zložitejších dizajnoch môže byť čistenie nástenného digestora náročnejšie

Ako si vybrať nástenný digestor

Materiál:

Nástenné digestory sú jedným z najobľúbenejších typov odsávačov pár na trhu. Väčšinou sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele, ktorá sa ľahko čistí. Elegantnejšiu verziu ponúka kombinácia hliníka, ocele a číreho skla, tu však treba počítať s pravidelným čistením skla, ktoré bude špinavé od výparov z varenia alebo praženia. Nástenné digestory sú skvelou voľbou pre každého, kto hľadá odsávač pár s jednoduchým používaním a údržbou.

Výkon:

Najdôležitejším parametrom pri výbere nástenného digestora je jeho samotný výkon. Na tento parameter je dobré si dávať pozor predovšetkým pri väčších kuchyniach, aby digestor dokázal efektívne vyčistiť všetok vzduch za relatívne krátky čas. Výkon nástenných digestorov sa udáva v m3/hod. Tento údaj označuje, koľko m3 dokáže digestor vyčistiť v priebehu jednej hodiny. Pričom treba myslieť na to, že ideálne by mal byť digestor schopný prefiltrovať minimálne 10 krát veľkosť vašej kuchyne za jednu hodinu.

Hlučnosť:

Ďalším parametrom pri výbere toho správneho kúsku by mala byť jeho hlučnosť. Tá sa udáva v decibeloch (dB). Hlučnosť by mala byť jedným z kľúčových prvkov hlavne v prípade, že nemáte samostatnú kuchyňu, ale máte kombinovanú kuchyňu s obývačkou. V tomto prípade by sa mohlo stať, že by vaše varenie mohlo rušiť ostatných členov rodiny.

Pri hlučnosti platí ešte jedna priamo úmerná rovnica - čím je nástenný digestor výkonnejší, tým je aj hlučnejší. Z tohto dôvodu treba myslieť na výkon aj hlučnosť tak, aby bol digestor dostatočne výkonný, ale na druhej strane nebol príliš hlučný. Pre porovnanie, hlučnosť s objemom 60 dB je prirovnaný ku šuchotu listov.

Dizajn:

Predposledným bodom na zozname, pri výbere nástenného digestoru je jeho dizajn. Každý chce mať pekný domov a kuchyňa nie je žiadna výnimka. Preto treba pozerať aj na samotný dizajn nástenného digestora, aby ladil s ostatnými elementmi v kuchyni, ako sú chladnička, indukčná varná doska, rúra na pečenie, umývačka riadu alebo iné kuchynské spotrebiče.

Cena:

Na záver je potrebné zvážiť aj samotnú cenu za nástenný digestor. V porovnaní s inými konštrukčnými prevedeniami patria nástenné digestory k tým lacnejším a ich počiatočná cena sa pohybuje už od 86€.

Ak rozmýšlate nad kúpou nového nástenného digestora, tak sa môžete pozrieť aj na ostrovčekové digestory, v ktorých vysvetľujeme rozdiel medzi recirkulačným digestorom a odťahovým digestorom. Ak hľadáte príslušenstvo pre digestor, stačí sa pozrieť na našu ponuku príslušenstva a filtrov pre digestory a nájdete tam všetko, čo potrebujete.

Nahor