3 ročná záruka 14 dní na vrátenie tovaru

Výsuvné digestory

Výsuvný digestor

Digestory sú dôležitou súčasťou každej kuchyne, pretože pomáhajú udržiavať vzduch čistý a bez zápachu z varenia. Na trhu je k dispozícii mnoho rôznych typov digestorov – komínové, podskrinkové a vstavané, nástenné, ostrovčekové a výsuvné. Preto je dôležité vybrať si taký, ktorý bude vyhovovať vašim potrebám. Prečo sú vstavané digestory dobrou voľbou? Čítajte ďalej.

Máte malú kuchyňu a nemôžete si dovoliť plytvať miestom na veľké domáce spotrebiče? Viete, že digestor je v kuchyni veľmi dobrým pomocníkom ale rovnako aj viete, že na digestor už nemáte dostatok voľného miesta? Práve preto by ste mali siahnuť po výsuvnom digestore z pracovnej dosky.

Výsuvný digestor nenarúša vzhľad kuchyne a pri varení si ho môžete jednoducho vysunúť. Jeho rozmermi dokážete pokryť celú plochu varnej dosky. Aj napriek tomu, že je kompaktný, neznamená to, že nedokáže splniť svoju úlohu dostatočne. Výsuvný digestor dokáže prostredníctvom recirkulácie alebo odsávania pohltiť veľké množstvo výparov.

Aké sú výhody a nevýhody výsuvného digestora?

  • Výsuvný digestor je ideálnou voľbou pre malé kuchyne
  • Svojim vzhľadom nenarúša kuchyňu a dokonale do nej zapadne
  • Je kompaktnejší
  • Výsuvný digestor je hlučnejší
  • Má menší výkon

Ako si vybrať výsuvný digestor?

Rozmery výsuvného digestora

Pri výsuvnom digestore je veľmi podstatné zamerať sa na jeho rozmery. Treba myslieť na to, že výsuvné digestory sú svojimi rozmermi menšie ako klasické digestory. Pri výbere však dbajte na to, aby výsuvný digestor svojimi rozmermi pokrýval celý rozmer varnej dosky, len tak zabezpečíte úspešné odsatie výparov. Štandardná šírka výsuvného digestora by sa mala pohybovať v rozmedzí od 50-60 cm.

Hlučnosť výsuvného digestora

Výsuvné digestory môžu byť o niečo hlučnejšie, ale neplatí to pre všetky modely. Hlučnosť sa určuje v decibeloch (dB) a pri výsuvných digestoroch sa pohybuje okolo 55 až 68 dB. Ak chcete, aby výsuvný digestor nevydával príliš hlasný zvuk, zamerajte sa na výsuvný digestor s hlučnosťou okolo 55 dB. Ak by sme si to prirovnali k iným spotrebičom, tak výsuvný digestor s úrovňou 55 dB je podobný chladničke a úroveň 68 dB umývačke riadu.

Výkon výsuvného digestora

Klasické digestory by mali dokázať vymeniť vzduch v kuchyni minimálne 10x za hodinu. Výsuvný digestor, ktorý je menší a je určený do menších kuchýň, by mal dokázať vymeniť vzduch v kuchyni minimálne 6-7 krát. Avšak čím vyšším výkonom bude výsuvný digestor disponovať, tým lepšie pre vás. Pri výbere sa sústreďte teda aj na tento podstatný parameter.

Akými funkciami môže výsuvný digestor disponovať?

  • Recirkulácia – výsuvný digestor zachytí všetky nečistoty vo filtroch a následne sa čistý vzduch vypúšťa opätovne do kuchyne. Táto funkcia nespotrebuje veľa energie.

  • Časovač – na výsuvnom digestore si môžete nastaviť časovač, čo umožňuje, že sa výsuvný digestor vypne automaticky sám. Časovač je skvelým pomocníkom, ak potrebujete z bytu odísť a zároveň potrebujete v kuchyni prečistiť vzduch.

  • Viac stupňov výkonu – výsuvné digestory majú zväčša 3 úrovne odsávania. Vyššie rady výsuvných digestorov však môžu disponovať až šiestimi, alebo viac ako šiestimi úrovňami odsávania. Pomocou tejto funkcie si môžete nastaviť najvhodnejšie odsávanie pre vás.

  • Spätná klapka – ak je váš výsuvný digestor napojený na komín, nemusíte sa báť, že vám bude do domácnosti prúdiť chladný vzduch.

Chcete si zariadiť svoju kuchyňu štýlovo? Pozrite si naše ďalšie domáce spotrebiče do kuchyne. Máme množstvo dizajnových mikrovlnných rúr, rúr na pečenie, chladničiek a mrazničiek a mnoho ďalších kuchynských pomocníkov. Vyberte si kvalitné nemecké produkty, na ktoré vám garantujeme záruku až 3 roky.

Nahor