3 ročná záruka 14 dní na vrátenie tovaru

Práčky a sušičky

17 Počet produktov

Mini práčky a sušičky prádla

Malý byt je radosť, no zároveň výzva. Zariadiť ho domácimi spotrebičmi môže byť náročné. Klasické spotrebiče zaberajú veľa miesta. Klarstein má riešenie. Mini práčky a mini sušičky prádla.

Naše mini práčky sú kompaktné, prenosné a hodia sa aj na kempovanie, či do internátu. Sušička prádla zasa nahradí otravný sušiak. V ponuke máme ako tie mini, tak tie z kategórie malé.

Čo by ste mali o týchto malých a mini domácich spotrebičoch vedieť pri výbere? Rozhodnite sa na základe nášho článku.


Čo sa v článku dozviete?

Mini práčka aj na kempovanie

Mini práčka je skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú kompaktnejšie a cenovo dostupnejšie riešenie. Kompaktné práčky sú ideálne pre malé byty, garsónky, internáty, a do konca aj do karavanov, či ako kempingové práčky.

Chcete mini práčku s zabudovanou sušičkou? Práčka so sušičkou je u nás rarita. Drvivá väčšina malých práčok nedisponuje sušičkou na bielizeň. Dôvodom je prirodzene rozmer zariadenia.

Treba mať na pamäti, že malé a mini práčky sú plnené len zhora. Mini práčka s odstredivkou môže odstreďovať v tom istom bubne, v ktorom prebieha aj pranie, ale môže mať na odstreďovanie aj samostatný bubon.


Výhody malých práčok:

 • malé rozmery,

 • nižšia cena,

 • nízka hmotnosť,

 • prenosné.

Nevýhody malých práčok:

 • nižšia účinnosť prania,

 • menší objem bubnu,

 • menej funkcií.

Ako sa ovládajú malé práčky?

Malé práčky zväčša nemajú k dispozícii programy, ktorými disponujú klasické veľké práčky. Ovládanie je teda veľmi jednoduché. Niektoré druhy malých práčok ponúkajú voľbu intenzívneho či šetrného prania.

Niektoré mini práčky sú však vybavené programom odložený štart, v rozmedzí od 0-15 minút a na odstreďovanie 0-15 minút. Pri malých práčkach absentuje displej či zvukový signál, ktorý upozorní na dokončenie prania. Detská poistka tiež nie je súčasťou výbavy týchto pomocníkov.


Sušičky prádla – mini a malé

Mini sušička je skvelým riešením pre tých, ktorí potrebujú rýchlo a efektívne vysušiť svoje oblečenie, ale nemajú dostatok priestoru na plnohodnotnú sušičku. Hodia sa pre malé byty, garsónky, pretože ich možno umiestniť na pracovnú dosku alebo aj do skrine.

Malé sušičky sú o niečo väčšie ako tie mini a môžu byť vybavené až troma režimami. V porovnaní tými klasickými spotrebujú menej energie, takže sú aj šetrnejšie k životnému prostrediu.


Mini sušička bielizne a jej kapacita

Pokiaľ ide o kapacitu sušičky, tie najmenšie majú len 2,5 kg bielizne. Pre lepšiu predstavu je to približne 12 tričiek / 2 páry džínsov + 2 tričká / alebo 6 veľkých uterákov.


Výhody mini sušičiek prádla:

 • šetria energiu,

 • vhodné do malých bytov, chát, karavanov,

 • sú mobilné,

 • sú lacnejšie ako klasické sušičky bielizne.

Nevýhody mini sušičiek prádla:

 • nižšia objem v porovnaní s klasickými sušičkami prádla,

 • nižší výkon ako veľké sušičky,

 • sú hlučnejšie.

Aký materiál usuší malá sušička?

V prípade, že má oblečenie na štítku symbol sušičky, mini sušička prádla ho zvládne vysušiť. Teda tie materiály, ktoré bežne sušíte vo veľkej sušičke, môžete sušiť aj v mini sušičke prádla. Môžete do nej vložiť bavlnu, syntetický materiál, jemné prádlo a iné.


Aké sú možnosti plnenia pri mini sušičkách?

Tento údaj je dôležitý aj kvôli umiestneniu zariadenia. Chcete mini sušičku umiestniť na práčku, vedľa nej alebo niekde úplne inde?

 • Sušička s vrchným plnením – je ideálnou voľbou, pokiaľ sušičku umiestnite medzi domáce spotrebiče. Pokiaľ vám priestor, v ktorom je sušička umiestnená, neumožňuje otvoriť dvierka do strán, siahnite po tejto voľbe.

 • Sušička s predným plnením – je najbežnejším typom sušičiek. Vhodná v prípade, že ju umiestnite na práčku.

Zariaďujete si bývanie?

Pozrite sa aj na naše ďalšie produkty z kategórie domácich spotrebičov. Máme skvelú ponuku žehličiek, vysávačov a robotických vysávačov, umývačiek riadu a podobne. Nezabudnite, že na všetky spotrebiče sa vzťahuje záruka až 3 roky a možnosť vrátenia tovaru do 14 dní! Na vybraté produkty vám tiež garantujeme rýchle doručenie.


Často kladené otázky

Čo sú mini práčky a mini sušičky oblečenia?

Mini práčky a sušičky sú kompaktné zariadenia určené na pranie a sušenie oblečenia, ktoré sú ideálne pre malé priestory, ako sú byty, karavany alebo na cestovanie.

Akú kapacitu majú tieto mini zariadenia?

Kapacita mini práčok a sušičiek sa líši, ale väčšinou sa pohybuje od 2 do 6 kg prádla. Je dôležité si overiť špecifikácie konkrétneho modelu.

Ako sú energeticky efektívne mini práčky a sušičky?

Mnohé mini práčky a sušičky sú navrhnuté s ohľadom na energetickú účinnosť, avšak ich efektívnosť môže závisieť od modelu. Hľadajte zariadenia s energetickým hodnotením A alebo vyšším.

Je možné použiť mini práčky a sušičky bez pevných pripojení?

Áno, niektoré modely mini práčok a sušičiek sú navrhnuté tak, aby fungovali bez potreby pevného vodného alebo odpadového pripojenia. Voda môže byť naplnená ručne a odpad môže byť vypustený do umývadla alebo vane.

Ako dlho trvá pranie a sušenie v mini zariadeniach?

Čas prania a sušenia sa môže líšiť podľa modelu. Priemerný čas prania je obvykle okolo 30-60 minút, zatiaľ čo sušenie môže trvať od 1 do 2 hodín.

Sú mini práčky a sušičky hlučné?

Hoci mini práčky a sušičky môžu byť menej hlučné ako štandardné zariadenia, stále vydávajú určitý hluk. Je dobré si prečítať recenzie a špecifikácie, aby ste pochopili úroveň hluku konkrétneho modelu.

Akú údržbu vyžadujú tieto zariadenia?

Údržba zahŕňa pravidelné čistenie filtra a odvodňovacieho systému, ako aj sušenie a čistenie vnútra zariadenia. Vždy dodržiavajte pokyny výrobcu pre konkrétny model.

Je možné vrátiť mini práčku alebo sušičku, ak nevyhovuje mojim potrebám?

Tovar môžete vrátiť do 14 dní.

Ako sa mini práčky a sušičky porovnávajú s tradičnými zariadeniami z hľadiska výkonu?

Mini práčky a sušičky sú efektívne pre menšie množstvá oblečenia, avšak ich výkon a rôzne funkcie môžu byť obmedzenejšie v porovnaní s plnohodnotnými zariadeniami.

Akú záruku ponúkate na mini práčky a sušičky?

Ponúkame záruku 3 roky.
Nahor