3 ročná záruka 14 dní na vrátenie tovaru

Ohrievače na terasu

Ohrievače na terasu

Nie je nič príjemnejšie ako tráviť čas na terase alebo balkóne so svojimi blízkymi, keď je pekné počasie. Ale čo ak sa vonku trochu ochladí? Potom je ohrievač na terasu to pravé, čo potrebujete, aby ste si užili čerstvý vzduch aj v chladnejšom počasí. Ohrievače na terasu sú veľmi obľúbeným spôsobom, ako získať rýchly zdroj tepla a prichádzajú v rôznych štýloch, aby vyhovovali každému vkusu.

So správnym ohrievačom na terasu môžete predĺžiť svoju vonkajšiu sezónu až do zimy. A nemusíte sa vzdať svojej pohody, pretože s ohrievačom na terasu si vytvoríte príjemné teplo aj v sychravom počasí.

V našej ponuke vás taktiež môžu zaujať obrazové infrapanely alebo naše nástenné a stropné infrapanely, ktoré dodajú vašej domácnosti príjemný pocit tepla v akomkoľvek počasí.

Čo sa dozviete o ohrievačoch na terasu v tomto článku?

 • Aké typy ohrievačov na terasu poznáme?
 • Ako fungujú ohrievače na terasu a aké majú funkcie?
 • Aké sú hlavné benefity ohrievačov na terasu?
 • Ako si správne vybrať ohrievač na terasu?
 • Aké sú výhody nákupu s Klarstein.sk?
 • Často kladené otázky

Aké typy ohrievačov na terasu poznáme?

Najbežnejšie typy terasových ohrievačov:

 • Plynové terasové ohrievače, ktoré využívajú na výrobu tepla zemný plyn alebo propán.
 • Elektrické terasové ohrievače, ktoré využívajú elektrickú energiu na výrobu tepla.
 • Infračervené terasové ohrievače, ktoré využívajú na vytvorenie tepla infračervené žiarenie.

Ako fungujú ohrievače na terasu a aké majú funkcie?

Ak hľadáte spôsob, ako rozšíriť svoj vonkajší obytný priestor a užiť si viac času vonku, dokonca aj v chladnejšom počasí, vonkajší terasový ohrievač môže byť skvelým riešením. Terasové ohrievače využívajú infračervenú technológiu na generovanie tepla, vďaka čomu sú veľmi účinné pri vykurovaní vonkajších priestorov. Je tiež bezpečné ich používať v blízkosti detí a domácich zvierat, pretože neexistuje žiadny otvorený plameň. Ohrievače na terasu disponujú aj niekoľkými zaujímavými funkciami ako sú:

 • SMART Home - funkcia, vďaka ktorej môžete zariadenie ovládať cez WiFi a aplikáciu Klarstein App Experience pre Android aj iOS.
 • Integrovaný ovládací panel - jednoducho ovládateľný displej slúži na nastavenie ohrievača priamo na zariadení.
 • Diaľkové ovládanie - veľmi jednoduché ovládanie cez diaľkový ovládač alebo appku vo vašom mobile.

Aké sú hlavné benefity ohrievačov na terasu?

Pohodlie – Či už organizujete párty doma alebo prevádzkujete firmu, vonkajšie terasové ohrievače ponúkajú perfektné riešenie na poskytnutie tepla a pohodlia vašim hosťom. S vonkajším terasovým ohrievačom sa nemusíte obávať ťahania dreva alebo uhlia dovnútra alebo vysporiadania sa s neporiadkom a popolom, ktoré sa spájajú s tradičnými krbmi.

Všestrannosť – Vonkajšie terasové ohrievače možno použiť v rôznych prostrediach, od teraz až po vonkajšie bary a reštaurácie. Sú tiež prenosné, takže si ich môžete presúvať kamkoľvek budete chcieť.

Účinnosť – Vonkajšie terasové ohrievače sú oveľa efektívnejšie ako tradičné krby, čo z nich robí lepšiu ekonomickú voľbu pre majiteľov domov aj firiem.

Bezpečnosť – Vonkajšie terasové ohrievače sú navrhnuté s ohľadom na bezpečnosť. Mnohé modely sa dodávajú so vstavanými spínačmi, ktoré automaticky vypnú jednotku, ak sa prevráti. Niektoré majú dokonca senzory vyčerpania kyslíka, ktoré vypnú jednotku, ak hladina kyslíka v oblasti klesne na určitú úroveň.

Štýl – Vďaka rôznym dostupným štýlom, veľkostí a povrchovým úpravám je možné nájsť vonkajšie terasové ohrievače, ktoré zodpovedajú akémukoľvek dekoru. Od elegantného a moderného dizajnu až po tradičnejší vzhľad, určite sa nájde štýl, ktorý sadne vášmu vkusu.

Ako si správne vybrať ohrievač na terasu?

Pri nákupe ohrievača na terasu je potrebné mať na pamäti niekoľko vecí. Najprv zvážte veľkosť priestoru, ktorú chcete vykurovať. Väčšie terasové ohrievače budú samozrejme výkonnejšie a schopné vyhriať väčší priestor ako menšie. Po druhé, premýšľajte o tom, ako budete používať svoj terasový ohrievač.

Ak ho plánujete používať predovšetkým na zábavu, možno budete chcieť vybrať model so vstavanými funkciami, ako je stôl alebo polica. Nakoniec zvážte svoj rozpočet. Všetko samozrejme záleží na vašich osobných preferenciách a individuálnych požiadavkách. Pred kúpou ohrievača na terasu si nezabudnite urobiť menší prieskum, aby ste si vybrali ten správny.

Aké sú výhody nákupu z Klarstein.sk?

 • Garancia záruky až na 3 roky.
 • Široký výber kvalitných ohrievačov, ktoré zahrejú každú domácnosť.
 • Ponúkame možnosť vyskúšania produktu až na 14 dní.
 • Ponuka dopravy zadarmo kamkoľvek na Slovensku.
 • Produkty označené expresným doručením k vám prídu už do dvoch pracovných dní.

Často kladené otázky

1. Dá sa použiť vonkajší ohrievač na uzavretej terase?

Plynové ohrievače na terasu nie je možné používať v interiéri. Mali by sa používať iba v otvorenom vonkajšom priestore s dostatočným prúdením vzduchu. Elektrické ohrievače na terasu je možné použiť vo vnútorných aj vonkajších priestoroch. Neprodukujú uhlíkové emisie ani skleníkové plyny, čo z nich robí najbezpečnejšiu a najekologickejšiu voľbu.

2. Môžem položiť terasový ohrievač na trávu?

Nie, voľne stojace ohrievače na terasu by mali byť vždy umiestnené na pevnom a stabilnom povrchu, najmä ak vo veternejšom prostredí. Nerovný povrch, napríklad tráva, vytvára nestabilitu a môže spôsobiť, že váš ohrievač na terasu bude fungovať zle alebo sa dokonca prevráti.

3. Bude sa počas prevádzky podklad terasového ohrievača ohrievať?

Nie, základňa terasového ohrievača sa počas prevádzky nezohreje, pretože neprichádza do priameho kontaktu so zdrojom tepla.

4. Čo je to Tilt-switch?

Väčšina terasových ohrievačov má bezpečnostný spínač sklonu. Bezpečnostný spínač sklonu je navrhnutý tak, aby automaticky vypol ohrievač, ak sa prevráti alebo ak sa nakloní pod určitý uhol.

Nahor