Príručka k odvlhčovačom vzduchu

Perfektná vlhkosť vzduchu tak jednoducho ako nikdy!

Klarstein ponúka veľký výber zariadení na odvlhčovanie vzduchu, ale ktorý model je ten správny? V tejto príručke Vám vysvetlíme, ktoré zariadenie ponúka optimálny výkon pre Váš domov a na aké detaily musíte pri kúpe dávať pozor. Ozrejmíme Vám rozdiely medzi bežne dostupnými odvlhčovačmi a predstavíme Vám rôzne modely našich odvlhčovacích zariadení.

Prečo odvhlčovač vzduchu?

Väčšine ľudí nie je vôbec známe, že odvhlčovače vzduchu značne zlepšujú kvalitu bývania a života. Obzvlášť v spálni je optimálna vlhkosť vzduchu dôležitá pre zdravie. Odvlhčovače sú ideálne na reguláciu vlhkosti vzduchu pri chladnejších teplotách od 18 °C. Starajú sa o optimálne prostredie v miestnosti a pokojné noci.

Náš tip do spálne:
DryFry 16 - vysokokvalitný dizajn, vysoký výkon a zabudovaný nylonový filter pre čisté prostredie.

Prejsť na produkt

Bez plesní a prachu

Redukciou vlhkosti zo vzduchu v miestnosti môžu byť odvlhčovače vzduchu použité ako prevencia proti tvorbe plesní. Mnohé odvlhčovače vzduchu Klarstein sú dodatočne vybavené filtrom. Takto bude vzduch nielen vysušený ale aj čistý. Najmä alergici môžu vďaka tejto extra výbave znovu voľne dýchať.

V ktorom ročnom období sú plesne problém, vyčítate z nasledujúcej tabuľky.

Dobrý pre zdravie

Rozdiely medzi odvlhčovačmi vzduchu

Odvlhčovače môžeme rozdeliť na chemické a elektrické. Chemické nemôžu konkurovať výkonu elektrických a ani v dodatočných nákladoch, preto odporúčame použitie elektrických odvlhčovačov. Obzvlášť v kúpeľni, miestnosti, ktorá je opakovane vystavená vysokej vlhkosti, pôsobí elektrický odvlhčovač ako prevencia a je efektívny proti tvorbe plesní.

Náš tip do kúpeľne:
DryFry 10 - kompaktný, výkonný a so zárukou suchých kúpeľní.

Prejsť na produkt

Malé silné balíky

Ktorý odvlčovač vzduchu
je vhodný pre mňa?

Každé prostredie si vyžaduje iný odvlhčovač vzduchu. Do miestnosti, v ktorej chcete používať odvlhčovač vzduchu, menšej ako 20m², sú vhodné menšie odvlhčovače s výkonom 10 litrov za deň. Týmto odvlhčovačom je možné vysušiť aj prádlo a môže výrazne znížiť čas jeho sušenia.

Miestnosti do 45m²

V miestnosti do 45m², musí byť odvlhčovač vzduchu schopný odvlhčiť až 20 litrov za deň. Ako príklad na použitie sa ponúka spálňa. Tu by vlhkosť vzduchu nemala presiahnuť 50%, aby sa zaručil zdravý a zotavujúci spánok.

Náš tip:
DryFry 20 - vysoký výkon, čistý vzduch, tichá prevádzka - ideálny do každej spálne.

Prejsť na produkt

Veľkosti miestností

To najdôležitejšie v kocke

Elektrické odvlhčovače vzduchu sú oproti chemickým z dlhodobého hľadiska, cenovo ako aj výkonom a technikou o mnoho lepšie. Preto sú elektrické odvlhčovače ideálnym riešením pre tých, ktorý si zakladajú na čistý vzduch, suché prádlo a miestnosti bez plesní. Odporúčame Vám odvlhčovače vzduchu rady DryFry, ktoré okrem praktických vlastností, presviedčajú aj štýlovým dizajnom.

Preto odvlhčovač vzduchu Klarstein!

  • Rôzne stupne výkonu (10L - 45L)
  • Neobyčajný dizajn
  • Dodatočné vzduchové filtre
  • Férová cena
  • 60 dňová lehota na vrátenie tovaru
Alle Luftentfeuchter ansehen

Ďaľšie tipy na produkty

Na čo potrebujem odvlhčovač vzduchu?

Mnohým ľuďom vôbec nie je známe, že odvhlčovače vzduchu môžu výrazne zlepšiť kvalitu života a bývania. Použitie ovdvlhčovačov pozitívne pôsobí na byt ako taký, ale aj na telo i dušu. Najmä počas studených zimných dní, keď vlhký vzduch prúdi dovnútra a je viditeľný na stenách bytu, podporuje sa tvorba plesní. V tomto prípade sa odvlhčovač stará o príjemne suchý domov a zabraňuje, aby sa vlhkosť uložená vo vzduchu vyzrážala na studených stenách. Používanie odvlhčovača je zmysluplné najmä pri: tvorbe plesní na stenách, škodách spôsobených vodou, vysušovanie novostavby, vlhkých stenách, stuchnutom zápachu, tvorbe hrdze, zlom (zdravie poškodzujúcom) prostredí.

Nie je odvlhčovač ako odvlhčovač vzduchu!

Pri výbere správneho odvlhčovača je treba si vyjasniť, aké druhy sú momentálne na trhu. Veľmi obľúbený, rozšírený a mylný názor je, že riešením proti problémom z vlhkosťou je nárazové vetranie, čo je žiaľ skôr kontraproduktívne. Pretože často je vonku vlhkejšie prostredie ako vo vnútri a tak sa vetraním dostane ešte viac vlhkosti do miestnosti. A tam, kde už ľudská sila nestačí, aby ste dostali klímu v miestnosti pod kontrolu, tam je použitie odvlhčovača potrebné. V princípe rozlišujeme medzi elektrickými a chemickými odvhlčovačmi. V nasledujúcom odseku Vám predstavíme oba modely a vysvetlíme Vám, prečo je elektrický odvhlčovač s odstupom tá najlepšia voľba.

Elektrické odvlhčovanie vzduchu

V rodine elektrických odvlhčovačov rozlišujeme medzi kondenzačnými odvlhdčovačmi a adsorpčnými.

Elektrické odvlhčovanie vzduchu: adsorpčné odvlhčovače

Pri týchto druhoch odvlhčovačov je vlhkosť odoberaná zo vzduchu pomocou sušidla. Vznikajúci kondenzát, nie je zachytávaný v nádobe, ale je odvádzaný hadicou cez otvor v budove von a tým pádom sa nehodí do uzavretých miestností.

Elektrické odvlhčovanie vzduchu: kondenzačné odvlhčovače

Kondenzačné odvlhčovače sú tie najviac predávané elektrické odvlhčovacie zariadenia. A z dobrého dôvodu: jednoduché ovládanie a nízke obstarávacie náklady ich robia takto atraktívnymi. Pracujú - podobne ako chladničky - pomocou chladiacej látky. Studený vzduch nasaje kompresor, kondenzuje na vodu a odkvapkáva do nádoby, zatiaľ čo suchý, teplý vzduch prúdi von. Vzhľadom na spôsob fungovania sa perfektne hodia do zatvorených, teplých miestností ako je kúpeľňa, kuchyňa a spálňa.

Chemické odvlhčovanie

Oproti elektrickým odvlhčovačom sa pri chemických odvlhčovačov používa biely granulát, ktorý odoberá vlhkosť zo vzduchu. Toto sa deje úplne bez elektrickej energie, tak že chemické vysušovadlo viaže vlhkosť a nakoniec odkvapkáva ako tekutina do nádoby - tak dlho až kým nie je spotrebované vysušovadlo. Granulát musíte potom dokúpiť. Nevýhody sú takto jednoznačné: spravidla malá kapacita zachytávacej nádoby a vysoké prevádzkové náklady pri stúpajúcom použití.

Aký odvlhčovač je vhodný do môjho bytu?

Či už v izbe, kuchyni alebo kúpeľni - vo viacerých miestnostiach sa vytvára nútená prílišná vlhkosť vzduchu. Keď už osvedčené prostriedky nestačia, príde na rad použitie odvlhčovacích zariadení. Do izieb do 20m2 sa hodí odvlhčovač vzduchu s výkonom 10L za deň (napríklad DryFry 10). Pre ľudí s malými kúpeľňami, ktorí v nich pri najhoršom prípade nemajú ani okno, sa vynikajúco hodia odvlhčovače vzduchu, tak ako na regulovanie vlhkosti vzduchu ako aj na rýchle sušenie prádla. Pretože použitím odvlhčovača skončí všetka voda, ktorá sa vyparuje z prádla, v odvlhčovači, a nie nefiltrovaná na stenách a oknách. Táto metóda sa samozrejme hodí aj do suchých miestností s oknom - vždy vtedy, keď chcete rýchlo vysušiť vaše prádlo! Pre väčšie miestnosti od 80-100m2, ako je napríklad obývačka, odporúčame odvhlčovač s výkonom od 30L za deň (napríklad: DryFry30). V týchto miestnostiach je optimálna zdravá vlhkosť vzduchu približne 50%. Prekročenie hodnoty na 65% podporuje tvorbu plesní. Často sú odvlhčovače jedinou možnosťou ako dlhodobo zabezpečiť suché prostredie, pretože predpoklady pre zdravie a dobrý pocit sú príjemná klíma v miestnosti a čistý vzduch.

Záver

Aj keď elektrické odvlhčovače vzduchu predstavujú vyššiu obstarávaciu investíciu, ale dlhodobo sú o mnoho výhodnejšie a s dlhou životnosťou. Starajú sa o zdravú vlhkosť ale aj o čistý vzduch a sú, vďaka rôznym modelom s rôznym výkonom, mnohostranne použiteľné a sú optimálne nastavené na každú potrebu. Klarstein odporúča odvlhčovač vzduchu z rady DryFry, ktoré svojim štýlovým dizajnom potlačia aj posledné pochybnosti, že odvlhčovače sú produkty vhodné len na stavby.

Nahor