Zvlhčovače vzduchu

Zvlhčovač vzduchu, Shetland 600, čierny, 220 ml/d, 22 W
VapoAir Opal Smart zvlhčovač vzduchu Zvlhčovač vzduchu Čierna 110 watt
94,90 € 189,90 €
-50%

Zvlhčovače vzduchu

Suchý vzduch môže byť v domácnosti veľkým problémom. Najčastejšie sa so suchým vzduchom môžete stretnúť počas zimného obdobia, kedy je vykurovacia sezóna v plnom prúde. Tým, že máte v byte alebo dome suchý vzduch sa zvyšuje riziko vysúšania slizníc dýchacích ciest. To vám môže spôsobiť aj ďalšie ťažkosti, ako sú infekcie alebo alergické reakcie či astmu.

Najlepší pomocník úpravy vzduchu do domácnosti je práve zvlhčovač vzduchu, ktorý vám pomôže dokonale udržať optimálnu hladinu vlhkosti vo vašom bývaní. Ak sa chcete dozvedieť viac o tomto účinnom pomocníkovi, radi vám jeho funkcie predstavíme.

V čom vám v domácnosti pomôže zvlhčovač vzduchu?

  • V prípade, že trpíte astmou, alergiami alebo inými infekciami, bude zvlhčovač vzduchu ideálnym pomocníkom, pretože pri vlhkom vzduchu sa môžu baktérie šíriť až o 40% menej v porovnaní so suchým prostredím.
  • Pomôže vám zbaviť sa chrápania. Za chrápaním stojí vo väčšine prípadov práve suchý vzduch. Pri použití zvlhčovača vzduchu by tento problém mohol zmiznúť, pokiaľ za chrápaním nie je vážnejší zdravotný problém.
  • Zvlhčovač vzduchu pomáha bojovať so suchým kašľom.
  • Pri suchom vzduchu môžete rovnako zápasiť aj so suchými vlasmi, perami alebo pokožkou. Zaobstarajte si zvlhčovač vzduchu a dajte tomuto problému zbohom.
  • Ak sa staráte o kvety, ale aj tak vyzerajú zvädnuto, skúste im pomôcť zvlhčovačom vzduchu.

Aké typy zvlhčovačov vzduchu existujú?

Zvlhčovače vzduchu sa delia na ultrazvukové a parné. Toto hlavné delenie je na základe pary, ktorú produkujú.

Ultrazvukový zvhlčovač vzduchu

Ultrazvukové zvlhčovače vzduchu sú skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú tichý spôsob zlepšenia kvality vzduchu vo svojej domácnosti s nízkou spotrebou. Tieto zariadenia fungujú na základe vibrovania kovovej dosky (oscilátora), ktorá mení vodu na hmlu. Hmla sa potom rozptýli do vzduchu pomocou ventilačného systému. To jej umožňuje ľahšie preniknúť do dýchacieho systému.

Výhody a nevýhody ultrazvukového zvlhčovača vzduchu

  • Ultrazvukové zvlhčovače vzduchu nevytvárajú minerálny prach, takže sú skvelou voľbou pre alergikov alebo citlivých ľudí.
  • Ich spotreba je nižšia.
  • Demineralizačný filter je potrebné vymieňať.
  • Ultrazvukové vlny môžu zvieratám spôsobiť nepríjemné pocity alebo dokonca bolesť.

Parný zvlhčovač vzduchu

Parný zvlhčovač je zariadenie, ktoré na zvlhčovanie vzduchu používa paru. Funguje tak, že zohrieva vodu a potom ju mieša s chladným vzduchom vo zvlhčovacej komore. Para sa potom vypúšťa do vzduchu, kde pomáha udržiavať príjemnú úroveň vlhkosti. Parné zvlhčovače sú často vybavené snímačmi, ktoré dokážu regulovať výstup pary tak, aby zodpovedala teplote okolitého vzduchu.

Výhody a nevýhody parných zvlhčovačov vzduchu

  • Vzduch v miestnosti sa zvlhčí rýchlejšie.
  • Nie je potrebné meniť filtre.
  • Majú možnosť inhalátora.
  • Vyššia spotreba energie.
  • Sú hlučnejšie.
  • Tým, že otepľujú vzduch, nie sú v lete vhodným riešením.
  • Riziko popálenia.

Ako nájsť pre zvlhčovač vzduchu najlepšie miesto?

Zvlhčovače vzduchu by mali byť umiestnené na takých miestach, kde trávite veľa času, najčastejšie sú to teda obývacie izby alebo spálne. Ich umiestnenie môže byť kdekoľvek, avšak je potrebné dbať na to, že nie sú vhodné do miestností, kde sú predmety citlivé na vlhkosť (papier, plávajúca podlaha, obrazy). Ideálnym umiestnením je podlaha v otvorenom priestore. Snažte sa vyhnúť tomu, aby nebol zvlhčovač vzduchu v tesnom kontakte s nábytkom, pretože by ho mohla para poškodiť.

Zvlhčovač vzduchu pre deti

Zvlhčovače vzduchu pre deti sú výbornou voľbou! Pomáhajú predchádzať budúcim dýchacím problémom. Veľkú úľavu prinesú deťom, ktoré trpia astmou, atopickým ekzémom alebo alergiami. Suchý vzduch nie je pre malé deti dobrý a znižuje ich imunitu, preto sú zvlhčovače vzduchu nevyhnutnou súčasťou každej detskej izby.

Ako si vybrať ten správny zvlhčovač vzduchu?

  • Výkon zvlhčovača vzduchu – pre väčšie domácnosti si zaobstarajte zvlhčovač vzduchu s vyšším výkonom. Ak má miestnosť viac ako 70 štvorcových metrov, ideálnou možnosťou sú dva zvlhčovače vzduchu.

  • Spotreba energie – parný zvlhčovač vzduchu spotrebuje viac energie oproti ultrazvukovému. Táto informácia je užitočná práve pre zimné obdobie, kedy by mal byť zvlhčovač vzduchu zapnutý celodenne.

  • Hlučnosť zvlhčovačov vzduchu – pokiaľ chcete tichý zvlhčovač vzduchu, siahnite po ultrazvukovom zvlhčovači vzduchu. O niečo hlasnejšie sú parné zvlhčovače vzduchu.

  • Objem vodnej nádoby – v prípade, že nechcete dopĺňať vodu veľmi často, siahnite po zvlhčovači vzduchu, ktorý má minimálne 5 litrovú nádobu, ktorá vydrží okolo 8 hodín.


V našej ponuke nájdete aj iné produkty na úpravu vzduchu, ako sú napríklad čističky vzduchu alebo odvlhčovače vzduchu. Môžete si u nás kúpiť aj príslušenstvo a náhradné diely. Vyberte si z našich štýlových produktov nemeckej kvality.

Čítaj viac

Test zvlhčovača a čističky vzduchu

Nahor