3 ročná záruka 14 dní na vrátenie tovaru

Vinotéky

181 Počet produktov

Vinotéky

Chladničky na víno sú funkčnou a dizajnovou súčasťou moderného bývania. Ak hľadáte prienik medzi vašim štýlom a odvedčenou kvalitou, tak je chladnička na víno dizajnovej značky z Nemecka - Klarstein tou správnou voľbou.

Viete ako správne skladovať víno?

Ak chceme uskladniť víno na dlhšie obdobie, je dôležité uložiť fľaše do vodorovnej polohy. Často však pre nedostatok miesta v chladničke volíme vertikálnu polohu. Vedeli ste však, že pri skladovaní fliaš vo vertikálnej polohe korok vyschne a následne zmenší svoj objem? Tým, že korok zmenší svoj objem, už neprilieha k fľaši dôkladne a dochádza k oxidácií vína.

Pozor si dajte aj na správnu vlhkosť, odporúčaná je 50 – 80 %. Ak by ste víno uskladnili v príliš suchej miestnosti, korok by sa vysušil a podobne, ako sme vysvetlili vyššie, došlo by k oxidácií vína. Nadmerná vlhkosť by zase mohla spôsobiť vznik plesní.

  • Vinotéky dokážu vychladiť víno na ideálnu teplotu
  • Predstavujú skvelý spôsob ako uskladniť viac fliaš vína
  • Domáce vinotéky majú kapacitu od 8 až po 100+ fliaš
  • Umožňujú skladovať fľaše vína v správnej polohe, teda na ležato
  • Chladničky na víno chránia vaše víno pred vznikom plesní
  • Taktiež zabezpečujú ochranu pred oxidáciou vína
  • Na trhu je dostupná široká ponuka domácich vinoték s jednou teplotnou zónou – jednozónové vinotéky aj s viacerými zónami – dvojzónové či viaczónové vinotéky
  • Viaczónové vinotéky dokážu vďaka svojim oddeleným teplotným zónam súčasne vychladiť viacero druhov vín na odlišné teploty

Čo by ste mali zvážiť pred kúpou vinotéky?

1. Koľko druhov vína potrebujete súčasne vychladiť?

Podľa počtu rôznych druhov vín, ktoré chcete u vás doma servírovať si zvoľte, či potrebujete viaczónovú chladničku s oddelenými teplotnými zónami, ktoré je možné vychladiť na odlišné teploty podľa príslušného druhu vína, alebo je vašou voľbou jednozónová vinotéka určená pre 1 druh vína?

2. Aká kapacita vinotéky vám vyhovuje?

Vinotéky sa vyrábajú v rôznych veľkostiach tak, aby splnili požiadavky skutočných milovníkov vína aj tých, ktorí pijú víno len príležitostne. Patríte k milovníkom vína? Potom si zvoľte vinotéku s kapacitou aj 100 fliaš, ak pijete víno príležitostne, postačí vám aj menšia domáca vinotéka, kde sa zmestí 8 – 16 fliaš.

3. Kam chcete umiestniť vašu vinotéku?

Existujú 2 typy vinoték – vstavané alebo stojace vinotéky. V oboch prípadoch však platí pravidlo, že na vinotéku by nemali dopadať priame slnečné lúče. Takisto dôležité je zabezpečiť, aby mala zadná časť vínotéky dostatočný priestor na odvod tepla, aby neprichádzalo k prehrievaniu. V neposlednom rade si premyslite konkrétne miesto vo vašej domácnosti, kam chcete vinotéku umiestniť, aby ste si zabezpečili pohodlné otváranie dvierok a dobrý prístup, aby ste zbytočne neriskovali rozbitie fliaš vína pre stiesnený priestor.

4. Ako by mala vaša vinotéka vyzerať?

Naše dizajnové mašinky z Nemecka značky Klarstein ponúkajú pestré prevedenia materiálov tak, aby dokonale zapadli do vášho interiéru. Vyberiete si nerezovú oceľ, sklo alebo drevo? Z praktického hľadiska sú chrómové drôtené police menej nákladnou voľbou, drevené police vinotéky majú funkciu udržiavať optimálnu vlhkosť.

Patríte k párty nadšencom a chcete svojich blízkych potešiť okrem vína aj iným nápojom? Prezrite si tiež našu ponuku domácich pivovarov alebo dávkovačov piva.

Nahor